banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj7190
mod_vvisit_counterWczoraj14391
mod_vvisit_counterTydzień7190
mod_vvisit_counterZeszły tydzień100389
mod_vvisit_counterMiesiąc21581
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc435965
mod_vvisit_counterOd początku34608739

Aktualnie: gości 101, 
wizytacje 1 połączonych
Twój IP: 3.239.6.58
 , 
Dzisiaj: 02 Kwi, 2023
perspektywy
ZSM w NKJO PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Współpraca - Inne...
Wpisany przez zawojan   
piątek, 22 listopada 2013 21:26

usaWzorem lat ubiegłych Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Opolu w murach Regionalnego Centrum Kształcenia Języków Obcych zorganizowało cykl bezpłatnych zajęć otwartych dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Z naszej szkoły w tych zajęciach uczestniczyła klasa IIIC wraz z opiekunami panią Agatą Zając oraz Małgorzatą Nowak-Zwolińską. Zajęcia poprowadził wykładowca KNJO mgr Jeffrey Hamblen, a tematem były „Sports in the United States”-czyli najbardziej popularne sporty w Stanach Zjednoczonych.

Oczywiście wiedzieliśmy, że narodowym sportem Amerykanów jest American Football, ale chyba nikt nie zdawał sobie sprawy jak bardzo niebezpieczny jest to sport bowiem piłkarze muszą nosić ochraniacze właściwie na każdą część ciała.

Największy jednak zachwyt, oczywiście wśród męskiej części publiczności (aula NKJO była po brzegi wypełniona młodzieżą z innych szkół),wzbudziły pokazy cheerleaderek, które zawsze w ten sposób zagrzewają do walki swoje drużyny.

pomocKolejnym sportem, omawianym przez Jeffa było Rodeo i ku naszemu zdziwieniu okazało się, iż jest to drugi najbardziej popularny sport w Stanach Zjednoczonych.

Dowiedzieliśmy się też przy okazji iż słowo „ bulldogging”, nie ma nic wspólnego z psem, lecz to co to słowo oznacza pozostanie na razie tajemnicą, aż do zaplanowanego na marzec Konkursu Wiedzy o Krajach AnglojęzycznychJ. Zapraszam do udziału. Szczegóły wkrótce.

Mała wskazówka na zdjęciu.

Małgorzata Mowak-Zwolińska

 

 

 

 

 

Poprawiony: piątek, 22 listopada 2013 21:36