banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3809
mod_vvisit_counterWczoraj9189
mod_vvisit_counterTydzień57147
mod_vvisit_counterZeszły tydzień86004
mod_vvisit_counterMiesiąc3809
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc372480
mod_vvisit_counterOd początku35452553

Aktualnie: gości 100, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 3.230.152.133
 , 
Dzisiaj: 01 Cze, 2023
perspektywy
Delegacja z Węgier w Mechaniczniaku PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Współpraca - Comenius
Wpisany przez zawojan   
środa, 20 listopada 2013 16:10

comenius1

Polak, Węgier, dwa bratanki,
i do szabli, i do szklanki

(Lengyel, Magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát)
frse1

Györ W dniach 11-14 listopada 2013r. podejmowaliśmy w Mechaniczniaku delegację szkoły Szent-Gyorgyi Albert Egeszsegugyj es Szocialist Szakkepzo Iskola w Gyor na Węgrzech. Wizyta odbyła się na okoliczność współpracy miedzy naszymi szkołami w ramach programu Comenius. Gościliśmy u nas dyrektora szkoły w Gyor panią Magdolnę Pakozdi oraz nauczycieli języka niemieckiego w osobach Gabrielli Vamos i Nory Nemeth. Zamierzeniem spotkania w Opolu było zaprezentowanie Naszej Szkoły przed przyjazdem grupy uczniów z tej szkoły biorących udział w programie Comenius.

Panie Iwona Majek-Wiśniowska oraz Marzena Skrzyniarz jako osoby koordynujące w naszej szkole projekt Comenius oprowadziły delegację z Gyor po Opolu i jego zabytkach a także zwiedziły z nimi Wrocław. Ponadto zapoznaliśmy Gości z systemem funkcjonowania oświaty w Polsce, pokazaliśmy Szkołę i jej codzienną pracę oraz współpracujące z szkołą Centrum Kształcenia Praktycznego.

Pani Dyrektor oraz nauczycielki z Gyor wyraziły duże zadowolenie, że mogą współpracować z Naszą Szkołą w ramach projektu Comenius. Obie strony spotkania wyraziły też wolę dalszej współpracy tj. po zakończeniu wspomnianego projektu już na zasadzie partnerstwa szkół. Goście z Gyor podkreślali podczas spotkań, że wymiana młodzieży i nauczycieli między szkołami dobrze służy poznawaniu miast, regionów i krajów zjednoczonej Europy. Serdeczny klimat spotkania spowodował, że z przyjemnością przyjmiemy grupę uczniów i nauczycieli z Gyor w miesiącu kwietniu 2014r.

Bogusław Januszko - dyrektor

Poprawiony: środa, 20 listopada 2013 16:20