banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2838
mod_vvisit_counterWczoraj9189
mod_vvisit_counterTydzień56176
mod_vvisit_counterZeszły tydzień86004
mod_vvisit_counterMiesiąc2838
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc372480
mod_vvisit_counterOd początku35451582

Aktualnie: gości 124, 
wizytacje 5 połączonych
Twój IP: 3.230.152.133
 , 
Dzisiaj: 01 Cze, 2023
perspektywy
Spotkanie Rady Rodziców Mechaniczniaka 10.2013 PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Współpraca - Inne...
Wpisany przez zawojan   
piątek, 11 października 2013 19:09

Spotkanie RR 2013W dniu 9 października 2013r. odbyło się spotkanie Rady Rodziców Zespołu Szkół Mechanicznych. Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie zwołał Dyrektor Zespołu – Bogusław Januszko, który powitał serdecznie Rodziców – przedstawicieli Trójek Klasowych Rodziców. Wszystkim przybyłym na spotkanie podziękował za poświęcenie czasu sprawom Naszej Szkoły.

Na początku spotkania Dyrektor omówił pracę szkoły w roku szkolnym 2012/2013. Przedstawił ogólnie działania podejmowane przez szkołę, uczniów i nauczycieli. Wskazał również, że kalendarium wszystkich wydarzeń szkolnych znajdzie się w przygotowywanym jak co roku Suplemencie 2012/2013, który aktualnie znajduje się w fazie końcowych korekt redakcyjnych przed oddaniem do drukowania i umieszczenia na stronie internetowej szkoły. Dyrektor przypomniał tym samym, że na stronie internetowej szkoły można zapoznać się z treścią wszystkich dotychczasowych publikacji szkolnych i zachęcił do ich lektury.

W dalszej części spotkania dyrektor Bogusław Januszko przedstawił skład osobowy Zarządu Rady Rodziców tj. Prezydium i Komisji Rewizyjnej w jakich pracowały w roku szkolnym 2012/2013. Sprawozdanie z działania Zarządu Rodziców za miniony rok szkolny oraz sprawozdania z wykonania planu finansowego z zakresu gromadzenia i wydatkowania środków finansowych na rzecz środowiska szkolnego przedstawił Pan Mariusz Hałajko. Po wysłuchaniu sprawozdań obecni na spotkaniu członkowie Rady Rodziców w przeprowadzonym zgodnie z regulaminem Rady głosowaniu zaaprobowali działania Zarządu udzielając tym samym absolutorium za rok szkolny 2012/2013.

Następnie Dyrektor poinformował wszystkich przybyłych na spotkanie rodziców, że z dniem 31 sierpnia br. kadencja w Zarządzie Rady Rodziców upłynęła pięciu osobom w wyniku ukończenia szkoły przez ich dzieci oraz jednej osobie, której dziecko zmieniło szkołę. Osobami tymi są: Bożena Orlik, Iwona Skowronek, Irena Koj, Mariusz Hałajko i Agnieszka Szymańska oraz Beata Szymaniec. W związku z tym Dyrektor zarządził przeprowadzenie wyborów uzupełniających do Zarządu. Obecni na spotkaniu Rodzice zgłosili spośród siebie kandydatów, którzy w głosowaniu jawnym wybrani zostali do Zarządu. Osobami, które zasiliły szeregi Zarządu są: Sylwia Lisowska, Gabriela Wodecka, Klaudia Pietruszka, Dariusz Bochenek, Radosław Skibiński, Grzegorz Czioska.

Na zakończenie spotkania Rady Rodziców dyrektor Bogusław Januszko podziękował ustępującym osobom za pracę na rzecz Szkoły i prosił w imieniu Społeczności Szkolnej Mechaniczniaka o przyjęcie przez te osoby honorowego tytułu „Przyjaciel Szkoły” wręczając jednocześnie okolicznościowy dyplom wraz z pamiątkową książką.

Ten bardzo miły akcent zakończył spotkanie Rady Rodziców.

Skład Zarządu Rady Rodziców na rok szkolny 2013/2014:

Prezydium:

 1. Barbara Próchnicka (2 Et)- przewodnicząca,
 2. Edward Kołodziejczyk (3 ce),
 3. Anna Spyra (3 Mt),
 4. Katarzyna Wróbel-Warząchowska (2 ASt),
 5. Dariusz Bochenek (1 e),
 6. Sylwia Lisowska (1 c).

Komisja Rewizyjna:

 1. Renata Świderek (2 At) - przewodnicząca,
 2. Gabriela Wodecka (1 e),
 3. Radosław Skibiński (1 Et),
 4. Grzegorz Czioska (1 Ct),
 5. Klaudia Pietruszka (1 ASt).

Sekretarz:

Elżbieta Fila – pracownik sekretariatu Szkoły

Po spotkaniu Rady Rodziców dyrektor Bogusław Januszko zaprosił osoby z Zarządu na pierwsze w bieżącym roku szkolnym zebranie Prezydium i Komisji Rewizyjnej w nowych składach, na którym: wybrano Przewodniczącą Prezydium i Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej, ustalono plan pracy na rok szkolny 2013/2014, uzgodniono harmonogram spotkań, zatwierdzono plan finansowy na nowy rok szkolny oraz omówiono bieżące sprawy szkoły.


 Bogusław Januszko - dyrektor

Poprawiony: środa, 30 października 2013 19:27