Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4892
mod_vvisit_counterWczoraj7922
mod_vvisit_counterTydzień29232
mod_vvisit_counterZeszły tydzień43039
mod_vvisit_counterMiesiąc92796
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc255442
mod_vvisit_counterOd początku13974470

Aktualnie: gości 232, 
wizytacje 1 połączonych
Twój IP: 54.226.25.74
 , 
Dzisiaj: 16 Sty, 2019
Akademia InterCars odsłona 2 PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
ZSM Opole - KSM @ ZSM Opole
Wpisany przez zawojan   
czwartek, 24 października 2013 19:04

InterCars
Profesjonalnie o olejach czyli Castrol Academy
InterCars

InterCarsZ nową formułą Akademii Castrola zetknęło się w minioną środę 20 uczniów Publicznego Technikum dla Dorosłych, którzy wraz z kilkudziesięcioma przedstawicielami klientów opolskiego oddziału InterCars, wzięli udział w specjalnych warsztatach.

Prowadzący część techniczną szkolenia p. Paweł Mastalerek z Castrola pokazał uczestnikom jak przebiega proces dyspergowania sadzy w oleju, jakie różnice w lepkości oleju mineralnego i syntetycznego występują w temperaturze - 30º C, jak mogą wyglądać części silnika po użyciu niewłaściwego oleju,

jaki wpływ ma niewłaściwy dobór oleju na trwałość filtra cząstek stałych i wiele innych ciekawostek związanych z olejami silnikowymi i przekładniowymi, a także płynami chłodzącymi.

Dużą ciekawość wzbudziła masa FST "miękka" dla małych obciążeń - "twarda" dla obciążeń dynamicznych, stosowana jako dodatek do nowoczesnych olejów sprzedawanych przez Castrola. Przy użyciu młotka każdy mógł sprawdzić jej niesamowite właściwości.

Druga część szkolenia poświęcona była podstawom technik sprzedażowych z naciskiem na prawidłowe prowadzenie rozmowy z klientem, z wykorzystaniem "języka" korzyści. Prowadzący w prosty sposób przedstawił również wagę budowania marki warsztatu oraz profesjonalizmu serwisantów, w odniesieniu sukcesu ekonomicznego. Ta część szkolenia wzbogacona była dwoma, wykonywanymi w zespołach, ćwiczeniami. Pierwsze z nich polegało na uchronieniu, przy użyciu serwetek, papierowych tacek, spinaczy biurowych oraz plastikowych mieszadeł, jajka spadającego z wysokości 1,5 m. Drugie poświęcone było wskazaniu trzech, najważniejszych dla klienta korzyści z zakupu olejów Castrol.

Na koniec prowadzący szkolenie przeprowadzili krótki konkurs, którego zwycięzcy stali się posiadaczami trzech 4 litrowych kanisterków oleju Magnatec 5W30 - dwoma zwycięzcami stali się uczniowie naszej szkoły - odpowiadając na pytania dotyczące cech oleju niskosiarkowego oraz specyfikacji olejów do silników z pompowtryskiwaczami. Mimo późnej pory zakończenia szkolenia, nikt nie opuścił go przed czasem.

Szkolenie ze strony naszej szkoły koordynowane było przez pp. Czesława Cebullę, Pawła Kotwicę i Marka Paciona.

Paweł Kotwica

Poprawiony: czwartek, 24 października 2013 19:18