banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6476
mod_vvisit_counterWczoraj12137
mod_vvisit_counterTydzień40990
mod_vvisit_counterZeszły tydzień86004
mod_vvisit_counterMiesiąc360132
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc489106
mod_vvisit_counterOd początku35436396

Aktualnie: gości 130, 
wizytacje 3 połączonych
Twój IP: 3.239.129.52
 , 
Dzisiaj: 30 Maj, 2023
perspektywy
Wymiana partnerska z FOS-BOS w Ingolstadt 10.2013 PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Współpraca - Inne...
Wpisany przez zawojan   
środa, 30 października 2013 19:45
Wspomnienia uczestników z pobytu w partnerskiej szkole FOS BOS w Ingolstadt 12.10.-26.10.2013 w ramach wymiany międzynarodowej. 

II tydzieńII tydzieńW drugim tygodniu praktyk w Ingolstadt uczniowie mieli możliwość porównania dwóch najbardziej prestiżowych bawarskich firm produkujących samochody. Podczas niedzielnej wycieczki oprócz zwiedzania ogromnego stadionu Allianz Arena zwiedziliśmy muzeum firmy BMW oraz nowoczesny salon BMW - Welten, w którym można było wypróbować każdy z produkowanych obecnie pojazdów tej bawarskiej firmy. Oprócz samochodów i motocykli firmy BMW, zobaczyliśmy również samochody Mini, a także luksusowe Rolls Royce.

 

W środę zwiedziliśmy fabrykę AUDI w Ingolstadt, gdzie mieliśmy okazję przyjrzeć się produkcji samochodów, a w piątek poznać historię firmy w muzeum AUDI - Mobile. Reszta tygodnia upłynęła na praktykach, wyjściu do kina oraz na poznawaniu naszego partnerskiego miasta.

Niestety pomimo możliwości poznania wszelkich zalet tych dwóch prestiżowych marek, pojedynek BMW vs. AUDI pozostał nierozstrzygnięty.

Marzena Skrzyniarz      WFOS BOSymiana międzynarodowa uczniów naszej szkoły z FOS BOS w Ingolstadt w tym roku trwa od 12.10. do 26.10.2013, wyjechało na nią 8 uczniów z klas II i III. Technikum. W pierwszym tygodniu pobytu zwiedzili zabytki miasta, muzea. W zaprzyjaźnionej z nami szkole uczestniczyli w lekcjach fizyki, matematyki i języka niemieckiego, brali także udział w zajęciach w pracowni elektrycznej. Czas wolny spędzili bardzo aktywnie, oprócz wycieczek rowerowych i gry w piłkę nożną byli na kręgielni i w Aquaparku. Na pewno żałowali, że nie mogą zagrać na stadionie Allianz Arena w Monachium, którą zwiedzili w niedzielę.

Po powrocie na pewno podzielą się swoimi wrażeniami. Na razie tylko kilka fotek z pierwszego tygodnia pobytu w Bawarii.

Iwona Majek-Wiśniowska

Poprawiony: środa, 30 października 2013 19:52