banner rekrutacyjny
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2125
mod_vvisit_counterWczoraj13564
mod_vvisit_counterTydzień43806
mod_vvisit_counterZeszły tydzień95014
mod_vvisit_counterMiesiąc345213
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc497401
mod_vvisit_counterOd początku17952773

Aktualnie: gości 83, 
wizytacje 8 połączonych
Twój IP: 34.239.151.158
 , 
Dzisiaj: 26 Lut, 2020
perspektywy
Dzień z muzyką klasyczną PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Komunikaty
Wpisany przez zawojan   
wtorek, 23 kwietnia 2013 20:50

mozartDzień "Mozarta"

Drodzy nauczyciele, szkolna kadro, koleżanki i koledzy. Dnia 24.04.2013r. (środa) chcielibyśmy zaprosić Was na kolejny dzień z muzyką klasyczną. Dzień ten będzie poświęcony muzyce wielkiego wykonawcy, a mianowicie kompozycjom Wolfganga Amadeusza Mozarta. W tym dniu będziecie mogli usłyszeć znane utwory i parę ciekawostek z jego życia. "Być kompozytorem i nie być muzykiem to tragedia. Oznacza, że jest się geniuszem bez talentu". Serdecznie zapraszamy!!

W.Sidorski, P.Mendyk

beethoven

O Radości, iskro bogów!

Tak, tak, na pewno rozpoznajecie początek tego utworu, który posłużył wybitnemu kompozytorowi, jakim był Ludwig van Beethoven, za tekst finału IX Symfonii i jest dziś hymnem Unii Europejskiej.

Jutro (9.04.2013, wtorek) na pewno go usłyszycie. W czasie przerw zaprezentujemy najwspanialsze dzieła tego niemieckiego kompozytora, które zostaną przedstawione z opisem oraz ciekawostkami na ich temat. Mamy nadzieję, że dzięki audycji zainteresujemy Was jego twórczością.

"Kto przyjaciel, ten niech zaraz stanie tutaj pośród nas..."- zapraszamy!

Damian Klej i Rafał Kubus z 1AS

Johann StraussJohann Strauss w pigułce

Serdecznie pragniemy zaprosić wszystkich na kolejny dzień muzyki klasycznej w naszym ZSM-ie. W dniu 14 marca usłyszycie wykonania takich dzieł Johanna Straussa jak „Nad pięknym modrym Dunajem" („An der schönen blauen Donau") czy "Zemsta nietoperza" („Die Fledermaus"). Nie zabraknie również ciekawostek z życia tego bohatera. Muzyka klasyczna da sie lubić :)

Zapraszają: Krzysztof Spyra IIAt i Michał Gręndziak IIAt


awPragniemy zaprosić na dzień z muzyką klasyczną- tym razem będą emitowane utwory Antonio Vivaldiego. Posłuchajcie 13.03.2013r. najsłynniejszych dzieł tego włoskiego kompozytora. Któż nie zna jego "Czterech pór roku"? Jutro ich wysłuchacie. Jako ciekawostkę przygotowaliśmy metalową wersję tego "klasycznego hitu".

Zapraszamy: Michał Okrzos i Dariusz Opacki z IAS


 

 ChopinDzień z muzyką Fryderyka Chopina

Nietuzinkowa audycja muzyki klasycznej zawita do naszej szkoły. Tego roku mamy przyjemność zaprosić wszystkich fascynatów muzyki klasycznej na odsłuchanie specjalnie przez nas wybranych utworów kompozytora Fryderyka Franciszka Chopina. Mamy nadzieję, iż muzyka przypadnie Wam do gustu. Słuchajcie nas 11 marca 2013r., gdyż muzyka to pokarm dla duszy!

Mariusz Omelański 2At
Krzysztof Konopka 1 AS

Poprawiony: wtorek, 23 kwietnia 2013 20:54