banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6170
mod_vvisit_counterWczoraj12137
mod_vvisit_counterTydzień40684
mod_vvisit_counterZeszły tydzień86004
mod_vvisit_counterMiesiąc359826
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc489106
mod_vvisit_counterOd początku35436090

Aktualnie: gości 75, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 3.239.129.52
 , 
Dzisiaj: 30 Maj, 2023
perspektywy
Jesienna wymiana w Ingolstadt PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Współpraca - Comenius
Wpisany przez Marek Wilk   
wtorek, 23 października 2012 12:08
comenius1                                                       frse1

PROGRAM COMENIUS – TRÓJSTRONNY PARTNERSKI PROJEKT SZKÓŁ

- POLSKA / NIEMCY / WĘGRY: Europäische Jugendliche - Gemeinsamkeiten und

Unterschiede (Europejska młodzież - cechy wspólne i różnice)

Nasz pierwszy tydzień w Ingolstadt...

14 października

Bladym świtem, niewyspani i zziębnięci, ciągnąc ciężkie bagaże po brukowanych ulicach, budząc pogrążonych jeszcze we śnie mieszkańców, zmierzamy w kierunku schroniska młodzieżowego. Przez najbliższe dwa tygodnie będzie ono naszym drugim domem.

Po długim oczekiwaniu na pokoje i próbie zdobycia czegoś do jedzenia wreszcie możemy trochę odpocząć. Wieczorem przyjeżdża grupa uczniów z opiekunami z Węgier.

15 października

Pierwszy dzień mija na oficjalnym powitaniu uczestników projektu Comenius  w ratuszu w Ingolstadt, zwiedzaniu goszczącej nas szkoły oraz poznaniu gospodarzy. Od teraz uczestnicy projektu będą pracować w międzynarodowych grupach. Przewodnikami grup zostają niemieckie uczennice i uczniowie, którzy przez najbliższe dwa tygodnie będą towarzyszyć uczniom na zajęciach w szkole oraz pokażą jak spędzają swój wolny czas. Nie sposób nie zauważyć, że na widok niektórych niemieckich uczennic serca męskiej części naszej grupy biją zdecydowanie szybciej.

16 – 19 października

            Dni mijają nam bardzo szybko. Rano uczestniczymy w lekcjach. Po południu uczniowie poznają zainteresowania niemieckich kolegów, a nauczyciele zwiedzają piękne okolice Ingolstadt, między innymi Augsburg, klasztor Weltenburg oraz jeden z najstarszych bawarskich browarów z charakterystyczną wieżą, zaprojektowaną przez austriackiego architekta i malarza Hundertwassera.  

Naturalnie zwiedzamy także Ingolstadt. Niesamowite wrażenie robi na nas muzeum Audi. Niecierpliwie czekamy już na weekend. Na sobotę mamy zaplanowaną wycieczkę do Monachium, a w niedzielę zwiedzimy Norymbergę. Bardzo cieszy nas fakt, że oprócz zwiedzania, będziemy mogli na żywo obejrzeć grające na stadionie drużyny:1 FC Nürnberg i FC Augsburg!!!Marzena Skrzyniarz + Wiktoria, Beniamin, Krystian, Olivier, Patryk, Paweł, Piotr, Sebastian


Poprawiony: poniedziałek, 12 listopada 2012 14:18