Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4746
mod_vvisit_counterWczoraj7922
mod_vvisit_counterTydzień29086
mod_vvisit_counterZeszły tydzień43039
mod_vvisit_counterMiesiąc92650
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc255442
mod_vvisit_counterOd początku13974324

Aktualnie: gości 93, 
wizytacje 1 połączonych
Twój IP: 54.226.25.74
 , 
Dzisiaj: 16 Sty, 2019
Mechaniczniak na 43 Rajdzie Festiwalowym PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
ZSM Opole - KSM @ ZSM Opole
Wpisany przez zawojan   
wtorek, 19 czerwca 2012 08:16

rajd festiwalowyRajd Festiwalowy to jeden z najstarszych rajdów rozgrywanych w Polsce. Od początku jest ściśle związany z Festiwalem Piosenki w Opolu. Oczywiście tam, gdzie pojawiają się samochody, nie może zabraknąć uczniów z "mechaniczniaka", którzy od wielu lat angażują się w organizację tej imprezy w roli sędziów sportowych i uczestnicząc w zabezpieczeniu odcinków specjalnych. Jednym z tych uczniów był także w swoim czasie Pan Bogusław Januszko, obecny dyrektor, a zarazem absolwent naszej szkoły.

Również w gronie zawodników biorących udział w poprzednich edycjach "Festiwalowego" znajdziemy wielu absolwentów ZSM w Opolu, jak chociażby obecny prezes Automobilklubu Opolskiego Pan Jarosław Strzelecki startujący przed laty kultowym Polskim Fiatem 126p.

Także w tym roku na rajdzie nie zabraknie ekipy szkolnego KOŁA SPORTÓW MOTOROWYCH. W tym gronie będą m. in. Przemysław Olejniczak i Piotr Stalmach z klasy 3AD oraz Kamil Opler i Marcin Szafran - tegoroczni maturzyści z klasy 4C. Wymienieni uczniowie uzyskali w tym roku licencje sędziowskie PZM dla sportowych samochodowych, uprawniające do pełnienia oficjalnych funkcji w tego typu imprezach. Doświadczenie potrzebne do uzyskania takowej licencji będą zdobywali również: Kamil Dobosz, Mateusz Rosa i Mirek Kiczmach z klasy 3D oraz Roman Libera i Michael Ofczorz z klasy 1C.

Jak co roku Rajd Festiwalowy będzie przebiegał w okolicach naszego miasta, atrakcyjnych ze względów krajoznawczych jak i sportowych. Na trasie zlokalizowano 10 prób sprawnościowych o nawierzchni asfaltowej i betonowej. Całkowita długość trasy rajdu to 226,20 km, z czego 20 km stanowią próby sprawnościowe. Najbardziej widowiskowa będzie oczywiście próba „Na wałach", ale i wszystkie pozostałe (lotniska w Kamieniu Śląskim i Polskiej Nowej Wsi) na pewno dostarczą uczestnikom jak i kibicom wielu emocji sportowych.

Wszystkich sympatyków sportów samochodowych do kibicowania w dniu 24 czerwca 2012 roku (niedziela) zaprasza Automobilklub Opolski. więcej...

Poprawiony: wtorek, 19 czerwca 2012 08:37