banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3573
mod_vvisit_counterWczoraj9189
mod_vvisit_counterTydzień56911
mod_vvisit_counterZeszły tydzień86004
mod_vvisit_counterMiesiąc3573
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc372480
mod_vvisit_counterOd początku35452317

Aktualnie: gości 134, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 3.230.152.133
 , 
Dzisiaj: 01 Cze, 2023
perspektywy
Najlepszy Mechaniczniak na Opolszczyźnie – to MY! PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Inne
Wpisany przez Marek Wilk   
wtorek, 06 marca 2012 17:18

plakat

W dniu 29 stycznia 2012r. w Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu odbyło się uroczystego podsumowania wyników XIV Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych ogłoszonego w miesiącu lutym br. przez dziennik „Rzeczpospolita” i miesięcznik „Perspektywy”. W pierwszej setce rankingu (na 2500 szkół w Polsce) znalazły się cztery technika z Opola w tym Nasze Technikum. Mamy czym się pochwalić bowiem jesteśmy najwyżej notowanym technikum mechanicznym w województwie opolskim. Jesteśmy dumni z wyniku rankingu, bo dowodzi to potencjału jakim dysponuje nasza szkoła i kadra pedagogiczna kształcąca przyszłych techników mechaników, mechatroników, samochodziarzy i spedytorów.

W związku z kolejną edycją XIV Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych ogłaszanego przez dziennik „Rzeczpospolita” i miesięcznik „Perspektywy” zostaliśmy zaproszeni na podsumowanie wyników tegoż rankingu w województwie opolskim za rok 2011. Spotkanie odbyło się w dniu 29 stycznia 2012r. w Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu. Na spotkaniu naszą szkołę reprezentowali: Bogusław Januszko – dyrektor, Bożena Kantorska – Nauczyciel historii i WOS-u oraz Rafał Florek – uczeń kl. 4 Ct, finalista Olimpiady Wiedzy o Integracji Unii Europejskiej.

Uroczystego podsumowania wyników rankingu raz wręczenia pamiątkowych pater i listów gratulacyjnych dokonali: Ryszard Wilczyński – Wojewoda Opolski i Halina Bilik – Opolski Kurator Oświaty.

W pierwszej setce rankingu znalazły się cztery technika z Opola w tym Nasze Technikum. Potwierdza to niezbicie, że jesteśmy najwyżej notowanym  technikum mechanicznym w województwie opolskim. Jesteśmy dumni z wyniku rankingu, bo dowodzi to potencjału jakim dysponuje nasza szkoła i kadra pedagogiczna kształcąca przyszłych techników mechaników, mechatroników, samochodziarzy i spedytorów.

Cieszy nas fakt, że wyróżnione rankingiem cztery technika miasta Opola w zespołach szkół:  Ekonomicznym,  Elektrycznym, Mechanicznym oraz Ogólnokształcącym i Technicznym, do których uczęszczają uczniowie z całej Opolszczyzny, zdają maturę i  bardzo trudne egzaminy zawodowe na poziomie gwarantującym stały rozwój uczniów, zapewniającym dobry start w życiu zawodowym i  dalszej edukacji na studiach wyższych.

Na uroczystym podsumowaniu rankingu obecny był też Krzysztof Początek – wiceprezydent Miasta Opola, który pogratulował osiągniętego wyniku wszystkim szkołom Opola i województwa. Wspomniał też, że  w imieniu Prezydenta Miasta Opola – Ryszarda Zembaczyńskiego listy gratulacyjne szkołom miasta Opola zostały wręczone na spotkaniu z dyrektorami szkół w dniu 14 lutego 2012r.

Gratulacje sukcesu osiągniętego poprzez wspólne działanie Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Administracji oraz przede wszystkim Uczniów naszej szkoły, wpłynęły również od europosłanki Pani Danuty Jazłowieckiej.

perspektywy1 perspektywy2 perspektywy3
dyplom   2012 03 gratulacje od DJazlowieckiej za ranking Rz Perspektywy list gratulacyjny od europosłanki Pani Danuty Jazłowieckiej... plakieta

Foto z uroczystości: Kamil Opoler, kl. 4 Ct.

Bogusław Januszko – dyrektor ZSM.

Poprawiony: piątek, 16 marca 2012 16:18