banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4993
mod_vvisit_counterWczoraj5614
mod_vvisit_counterTydzień15818
mod_vvisit_counterZeszły tydzień35313
mod_vvisit_counterMiesiąc114475
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc197439
mod_vvisit_counterOd początku10478834

Aktualnie: gości 126, 
wizytacje 8 połączonych
Twój IP: 54.161.96.152
 , 
Dzisiaj: 23 Maj, 2017
Uwaga maturzyści! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; piątek, 12 maja 2017 09:36 ; Poprawiony: piątek, 12 maja 2017 09:41

Uwaga maturzyści!

stypendiaRusza XVI edycja Programu Stypendiów Pomostowych. Na ambitnych i zdolnych maturzystów, pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne, czeka kilkaset stypendiów pomostowych na pierwszy rok studiów. Stypendia w wysokości 500 zł będą wypłacane przez 10 miesięcy. Regulamin stypendiów dostępny jest na stronie Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości w zakładce Stypendia Pomostowe 2017/18.


Danuta Szyniec – Krok - pedagog szkolny

 
12 MAJA – EUROPEJSKI DZIEŃ WALKI Z CZERNIAKIEM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; czwartek, 11 maja 2017 14:06 ; Poprawiony: czwartek, 11 maja 2017 14:32

12 MAJA – EUROPEJSKI  DZIEŃ WALKI Z CZERNIAKIEM


czerniakW Zespole Szkół Mechanicznych podsumowany został szkolny program edukacyjno- informacyjny Znamię! Znam je?  – czyli co musisz wiedzieć o czerniaku skóry.
W Polsce to już czwarta edycja programu, prowadzonego przez Fundację „Gwiazda Nadziei”, mającego zwiększyć świadomość na temat czerniaka – jednego z najbardziej agresywnych nowotworów skóry i zachęcić do regularnego badania skóry oraz przestrzegania podstawowych zasad ochrony przed czerniakiem. Organizatorami przedsięwzięcia w województwie opolskim są Opolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Fundacja „Gwiazda Nadziei”.

Więcej…
 
Mechaniczniak w Seminarium Duchownym i klerycy u nas. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; środa, 10 maja 2017 14:55 ; Poprawiony: czwartek, 11 maja 2017 10:37

Mechaniczniak w Seminarium Duchownym i klerycy u nas.

WSDWielkanocne szkolne rekolekcje w ZSM poprowadzone we współpracy z klerykami WSD w Opolu zaowocowały nie tylko pogłębieniem usłyszanych treści, ale i zainteresowaniem naszych uczniów Seminarium Duchownym. Postanowiliśmy dowiedzieć się więcej w powyższym temacie wkraczając w progi Seminarium na tzw. Dzień Otwartych Drzwi obchodzony w tym roku pod hasłem zaczerpniętym z listu do Efezjan : STAŃCIE DO WALKI. Dowiedzieliśmy się zatem jak wygląda życie kleryków na codzień, zwiedziliśmy wnętrze seminarium, zostaliśmy poczęstowani ciepłym posiłkiem i wspólnie bawiliśmy się przy wokalno-muzycznych występach kleryków. Oczywiście najważniejszy był udział w Eucharystii gdzie w liturgii Słowa usłyszeliśmy fragment listu do Efezjan:  Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich.Ef 6,12. A zatem my, " jako dumni żołnierze Chrystusa, postanowiliśmy stanąć do walki w obronie tradycji, kultury i wiary, bo współczesny świat potrzebuje nie tyle bohaterów co świadków- ŚWIADKÓW CHRYSTUSA"-podkreślali uczniowie obecni na Dniu Otwartych Drzwi WSD w Opolu w sobotę 28 kwietnia.


Beata Trusz

 
Inżynieria i bezpieczeństwo ruchu drogowego na Politechnice Opolskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; środa, 10 maja 2017 12:17 ; Poprawiony: środa, 10 maja 2017 15:05

dsInżynieria i bezpieczeństwo ruchu drogowego na Politechnice Opolskiej

Dla uczniów klas 2S i 2C - 26 kwietnia 2017r. w ramach projektu "Klasy patronackie" odbył się wykład prof. Olejnika z przedmiotu Inżynieria i bezpieczeństwo ruchu drogowego. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przemówienia Pani Dziekan Anidy Stanik-Besler, która podziękowała za współpracę. Następnie Profesor przedstawił cześć swojego dorobku na temat: Systemy widoczności bezpośredniej i pośredniej w pojazdach ciężarowych. Przedmiotem prezentacji były symulacje widoczności kierowcy z kabiny samochodu ciężarowego, które pozwoliły uczniom rozszerzyć ich myślenie na temat zagrożeń towarzyszących poruszaniu się pojazdami po drogach. Wykład obfitował w wiele pytań kierowanych do słuchaczy, co wzbudzało poruszenie wśród młodych słuchaczy. W trakcie spotkania uczniowie wypełnili anonimowe ankiety dotyczące znajomości i zrozumienia przepisów o ruchu drogowym w kontekście działania sygnalizacji świetlnej. Po krótkiej przerwie uczniowie mieli możliwość poznania pojęcia zagrożenia i bezpieczeństwa w ujęciu ogólnym oraz w kontekście bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.


K. Łydka, W. Kania

 
Ostatni dzwonek dla Absolwentów 2017r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; czwartek, 04 maja 2017 12:32 ; Poprawiony: czwartek, 04 maja 2017 14:03

zakończenie klas IVOstatni dzwonek dla Absolwentów 2017r.

  28 kwietnia 2017 r. w auli Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu odbyła się uroczysta akademia szkolna pożegnania uczniów klas maturalnych technikum i liceum dla dorosłych. Uroczystość, której towarzyszył Sztandar szkoły, miała podniosły charakter z uwagi na rangę akademii jaką było spotkanie tegorocznych absolwentów z dyrekcją, wychowawcami, nauczycielami oraz zaproszonymi z tej okazji rodzicami i gośćmi.
  Dyrektor szkoły Bogusław Januszko w swoim wystąpieniu nawiązał do historii szkoły, losów jej absolwentów oraz nadchodzącego  jubileuszu 70. lecia ZSM w Opolu. Zwracając się do młodzieży przypomniał czas, który wykorzystali na naukę, rozwijanie pasji i zainteresowań. Podkreślił ważność edukacji i zachęcał do zdobywania coraz wyższego wykształcenia w nowej dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, w której coraz większe znaczenie mają posiadane wiadomości, umiejętności i sprawności zawodowe. Wskazał na konieczność determinacji młodych ludzi, wchodzących w odmienne od rzeczywistości szkolnej realia życia i pracy zawodowej, w pokonywaniu wyzwań stawianych przez współczesność a także czerpania radości z odnoszonych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 319