banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3362
mod_vvisit_counterWczoraj7922
mod_vvisit_counterTydzień27702
mod_vvisit_counterZeszły tydzień43039
mod_vvisit_counterMiesiąc91266
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc255442
mod_vvisit_counterOd początku13972940

Aktualnie: gości 163, 
wizytacje 1 połączonych
Twój IP: 34.234.76.59
 , 
Dzisiaj: 16 Sty, 2019
perspektywy
Szkolny konkurs „Pierwsza pomoc przedmedyczna” PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; piątek, 21 grudnia 2018 13:05

Szkolny konkurs „Pierwsza pomoc przedmedyczna”

Tych Wyniki konkursu:

I miejsce – kupon uprawniający do 40% zniżki na wybrany kurs prawa jazdy kat. A2,A,B,B+E,C, C+E w Szkole Nauki Jazdy DAKAR PIOTR BROL (II MT)

II miejsce – kupon uprawniający do 30% zniżki na wybrany kurs prawa jazdy kat. A2,A,B,B+E,C, C+E w Szkole Nauki Jazdy DAKAR DAMIAN SIGBURG (II MT)

III miejsce – kupon uprawniający do 25 % zniżki na wybrany kurs prawa jazdy kat. A2,A,B,B+E,C, C+E w Szkole Nauki Jazdy DAKAR MARCEL SLUGA (II AST)

Nagrody w konkursie ufundowała Szkoła Nauki Jazdy „DAKAR”

 

Agnieszka Słaboń

 
ABC PRZEDSIĘBIORCZOŚCI IV PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; piątek, 21 grudnia 2018 11:17 ; Poprawiony: piątek, 21 grudnia 2018 11:24

ABC PRZEDSIĘBIORCZOŚCI IV

ABC PRZEDSIĘBIORCZOŚCI IV Jak zarejestrować działalność gospodarczą, jakie płacimy podatki i jak się rozliczamy, co to jest biznesplan? Na te i inne pytania związane z zakładaniem własnej działalności gospodarczej uczniowie klasy 3es Zasadniczej Szkoły Zawodowej znaleźli odpowiedź w trakcie 3 dniowych warsztatów ABC Przedsiębiorczości IV realizowanych przez Fundację Wspomagania Wsi we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

 

Więcej…
 
Klasa 2Ct w Bibliotece Austriackiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; piątek, 21 grudnia 2018 11:25

Klasa 2Ct w Bibliotece Austriackiej

lk2C W dniu 12 grudnia 2018 klasa 2Ct wraz z opiekunami p. Marzeną Skrzyniarz i Joanną Cieplik wzięła udział w lekcji bibliotecznej, która odbyła się w Bibliotece Austriackiej w Opolu.

Tematyka lekcji związana była ze zwyczajami okresu adwentu i Świąt Bożego Narodzenia w krajach niemieckojęzycznych. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wykładu, który przybliżył historię najbardziej znanej kolędy świata „Cicha noc, święta noc”. Kolęda ta cieszy się nieustającym zachwytem na całym świecie, a w tym roku przypada jej dwusetna rocznica powstania.

Uczniowie mieli również okazję podzielenia się uwagami na temat własnej tradycji świątecznej pielęgnowanej w swoich domach.


Joanna Cieplik

 
Finał konkursu „Oblicza polskich naukowców na 100-lecie odzyskania niepodległości" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; środa, 19 grudnia 2018 23:20 ; Poprawiony: środa, 19 grudnia 2018 23:29

Finał konkursu „Oblicza polskich naukowców na 100-lecie odzyskania niepodległości”

Konkurs   Czy nauka musi być nudna? Ilu Polaków zasłynęło w świecie nauki w ciągu ostatnich stu lat? Czy uczniowie klas pierwszych skrywają jakieś talenty?

   Na te i inne pytania znaleźliśmy odpowiedź 13 grudnia 2018 r. podczas konkursu wiedzy i talentów „Oblicza polskich naukowców na 100-lecie odzyskania niepodległości”. Konkurs skierowany był do uczniów klas pierwszych. W szranki stanęły klasy: 1ACt, 1Dt, 1Mt i 1a. Podczas współzawodnictwa klasowego trzeba było wykazać się wiedzą i umiejętnościami w czterech kategoriach: test wiedzy, prezentacja multimedialna, forma literacka oraz praca plastyczna. Każda z nich związana była z postaciami najwybitniejszych polskich naukowców ostatniego stulecia.

Więcej…
 
Debata społeczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; wtorek, 18 grudnia 2018 10:59

debata

Debata społeczna

W dniu 12 grudnia w NCPP w Opolu, odbyła się społeczna debata na temat bezpieczeństwa, w której uczestniczyli spedytorzy z klasy II AS, oraz przedstawiciele komisariatów opolskich i komend powiatowych. Wydarzenie było ogólnodostępne dla wszystkich grup wiekowych. Policjanci przestrzegali nas przed oszustami na osobach starszych m.in. metodą na wnuczka. Przedstawili również statystyki dotyczące wypadków i zdarzeń na terenie Opolszczyzny. W trakcie spotkania, została zaprezentowana Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, z której każdy może skorzystać. Po prezentacji nadszedł czas na zadawanie pytań przez widownię, na które odpowiadali przedstawiciele służb mundurowych. Spotkanie było bardzo interesujące i pouczające, mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję wziąć udział w innych spotkaniach tego typu.


Ewa Panas

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 372