banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6362
mod_vvisit_counterWczoraj16821
mod_vvisit_counterTydzień77413
mod_vvisit_counterZeszły tydzień134552
mod_vvisit_counterMiesiąc192828
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc413353
mod_vvisit_counterOd początku30965595

Aktualnie: gości 96, 
wizytacje 1 połączonych
Twój IP: 3.238.204.167
 , 
Dzisiaj: 11 Sie, 2022
perspektywy
Wyniki Szkolnego Turnieju Układania Kostki Rubika PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 20 czerwca 2022 14:28 ; Poprawiony: poniedziałek, 20 czerwca 2022 14:39

Wyniki Szkolnego Turnieju Układania Kostki Rubika

tuniej kostka rubikaDnia 9 czerwca 2022 roku w Auli szkolnej odbyła się impreza, która przyciągnęła wielbicieli układania kostki Rubika. W czasie Turnieju 33 uczniów udowodniło swoje umiejętności w rozwiązywaniu tej łamigłówki. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach ze stoperami i matami, dziewięciu uczestników spotkania podjęło się próby ustanowienia rekordu Naszej Szkoły w układaniu kostki Rubika na czas. Walka była zacięta i przebiegała zgodnie z przyjętymi zasadami. Każdy z uczestników mógł podejść do trzech prób. Po przemieszaniu kostki przez sędziego zawodnik miał 15 sekund na zapoznanie się z kostką, następnie przystępował do jej ułożenia. Czas odmierzały specjalne stopery uruchamiane i zatrzymywane poprzez przyłożenie i oderwanie od nich dłoni zawodnika. Wyniki uzyskane przez trzy pierwsze osoby są poniżej 1 minuty, a są to

Adam Szweda z klasy 1Mt z czasem 25,37s
Mateusz Zubrzycki z klasy 3Esg z czasem 26,01s
Jacek Jagiełło z klasy 3ASp z czasem 40,16s

Więcej…
 
Śląski Rzym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; piątek, 10 czerwca 2022 09:47 ; Poprawiony: piątek, 10 czerwca 2022 11:08

Śląski Rzym

slaski rzymDnia 30 maja uczniowie  klas 3Ag i 3Mg udali się na wycieczkę do Nysy – Śląskiego Rzymu. Zwiedzanie tego jednego z najstarszych miast śląskich rozpoczęliśmy od obiektu znanego pod nazwą Twierdza Nysa. Składa się on z wielu miejsc. To nie tylko forty i obwarowania, ale też wieże i reduty. Jako pierwszy zwiedziliśmy  Bastion św. Jadwigi, czyli miejscowy najstarszy obiekt fortyfikacji. Kolejnym punktem, który mogliśmy zobaczyć był Fort Pruski oraz Fort na wodzie. Oprowadzani przez przewodnika po ulicach Śląskiego Rzymu mogliśmy podziwiać piękno miasta, z jednej strony ze względu na krajobraz, w który wpasowują się góry i jezioro Nyskie, z drugiej-piękne zabytki i zadbane kamienice.


Bożena Kantorska - wychowawczyni klasy 3Ag

 
Kostka rubika PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; wtorek, 07 czerwca 2022 14:33 ; Poprawiony: środa, 08 czerwca 2022 09:47

Szkolny turniej układania kostki rubika

kostka rubika

Serdecznie zapraszamy chętne osoby do udziału w Szkolnym Turnieju układania Kostki Rubika.

Termin 9 czerwca 2022 r. od długiej przerwy
Miejsce: Aula szkolna

Turniej odbędzie się w dwóch kategoriach:

- sprawdzenie umiejętności układania kostki Rubika - każdy, kto potrafi układać kostkę może przyjść i wykazać się tą umiejętnością, co zostanie potwierdzone dyplomem uczestnictwa w turnieju, (prosimy, w miarę możliwości, o przyniesienie własnej kostki, co ułatwi sprawy organizacyjne)
- układanie kostki Rubika na czas - konkurencja dla zaawansowanych uczestników, którzy chcą ustanowić rekord w układaniu kostki 3x3 na czas.
Więcej…
 
Mechaniczny by Night – Challenge Szkół PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; wtorek, 07 czerwca 2022 12:11

Mechaniczny by Night – Challenge Szkół

Mechaniczny by Night – Challenge Szkół Dwie drużyny naszej szkoły w składzie: drużyna Mechatroników: Damian Fronia, Bartosz Gabor, Tomasz Kulig, Damian Niepala ora drużyna Mechaników: Robert Rosoł, Dawid Frankowski, Adam Pryszcz, Daniel Kamela wzięły dział w V edycji konkursu Mechaniczny by Night , który odbył się w ubiegły piątkowy wieczór na Wydziale Mechanicznym Politechniki Opolskiej.

Był to wieczór pełen wyzwań, wiedzy i doświadczeń. Tematyka zadań związana była z kierunkami oferowanymi na Wydziale Mechanicznym PO. Nasi uczniowie mogli sprawdzić się w trakcie wykonywania różnych ciekawych i zaskakujących zadań. Jednym z zadań było np. zadanie polegające na podnoszeniu cieczy na wiertle pracującej wiertarki. Kolejnym, było zadanie w którym zawodnicy na rowerze stacjonarnym musieli wygenerować jak największy moment obrotowy. Było również zadanie polegające na stworzeniu konstrukcji z makaronu i kleju i sprawdzeniu jej wytrzymałości.

Wszystkim uczniom formuła konkursu bardzo się podobała, stwierdzili iż za rok będę chcieli spróbować swoich sił ponownie.

Na osiem zgłoszonych drużyn nasze szkolne ekipy zajęły 3 (grupa mechatroników) i 4 (grupa mechaników) miejsce. Serdecznie gratulujemy!


opracowanie: Ewa Panas, Beata Kresan</p

 
Integracja na poligonie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; piątek, 27 maja 2022 09:15 ; Poprawiony: piątek, 27 maja 2022 09:57

Integracja na poligonie

poligon20 maja tego roku uczniowie klas 3esp oraz 2ASt uczestniczyli w wycieczce integracyjnej na strzelnicę ASG w Chrząstowicach. Na miejscu, 36-osobowa grupa szybko podzieliła się na 4 drużyny które miały ze sobą rywalizować, oczywiście po wcześniejszym zaznajomieniu się z zasadami bezpieczeństwa, obowiązującymi na poligonie.

Wszyscy uczestnicy zabawy dostali specjalne maski i okulary ochronne. Sami mieli zapewnić sobie odpowiedni strój ochronny i maskujący. Niektórzy nie do końca o tym pamiętali. W końcu musiał ktoś pierwszy schodzić z „planszy”.

Walki trwały po pięć minut i sprawiły, że niektórzy musieli mocno się nabiegać, by osiągnąć cel gry. A celów było kilka: zdobyć „BANK”, zająć budynek czy po prostu – pokonać przeciwnika. Po dwóch turach „walk” i wspaniałych czynach, trochę już zmęczeni, wszyscy udali się na grillowanie kiełbasek i omawianie strategii na kolejną wizytę w tym ciekawym miejscu.

Już są pomysły powrotu i rewanżu.


opracowanie: Sandra Leś i Ryszard Ostrowski

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 465