banner rekrutacyjny 1
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4080
mod_vvisit_counterWczoraj14907
mod_vvisit_counterTydzień55939
mod_vvisit_counterZeszły tydzień69152
mod_vvisit_counterMiesiąc94681
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc427090
mod_vvisit_counterOd początku19904702

Aktualnie: gości 155, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 34.204.187.106
 , 
Dzisiaj: 09 Lip, 2020
perspektywy
Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Mechaników PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; środa, 26 lutego 2020 16:07 ; Poprawiony: środa, 26 lutego 2020 16:16

Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Mechaników

mechanik 2020Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodych Mechaników, organizowanych przez Fundację Cooperatio i Międzynarodowe Targi Poznańskie przy wsparciu marki Mobil. Mistrzostwa to prestiżowy i największy w Polsce konkurs dla młodych mechaników. Eliminacje odbędą się w formie testu internetowego, a finał podczas targów Poznań Motor Show 2020. Ambasadorem Mistrzostw jest Grzegorz Duda - wielokrotny mistrz w rajdach, dobrze znany fanom motoryzacji z anteny TVN Turbo. Uczniowie mogą rywalizować w kategorii Młody Mechanik, Młody Mechanik Maszyn Rolniczych, i-Elektromobilni oraz Młody Lakiernik.

Wszyscy uczestnicy Mistrzostw otrzymają dostęp do Akademii Młodego Mechanika, która pomoże w przygotowaniach do eliminacji i finałów. Akademia będzie publikować materiały edukacyjne i testy opracowane we współpracy ze specjalistami partnerów Mistrzostw Mechaników, w tym Mobil 1, Ferdinand Bilstein, FILTRON, Kramp, John Deere, oraz Akademii Praktycznych Umiejętności.

Dwuosobowe zespoły można zgłaszać do 5 marca u nauczycieli Marka Paciona i Czesława Cebulli.


Czesław Cebulla - nauczyciel przedmiotów samochodowych

 

 
O włos od finału PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; poniedziałek, 24 lutego 2020 15:45 ; Poprawiony: wtorek, 25 lutego 2020 13:38

O włos od finału

AGH W dniu 14 lutego (walentynki) uczniowie klasy 3M w składzie: Dominik Fila, Przemek Kossakowski, Patryk Wieszołek, Marcin Matuszewski i Mateusz Skipor reprezentowali naszą szkołę na XLIII Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej organizowanej przez AGH w Krakowie. Mateusz Skipor brał udział w olimpiadzie z zakresu elektroniki a pozostali uczniowie z mechatroniki.

Uroczyste otwarcie olimpiady odbyło się na auli uczelni a następnie startujący z całej Polski uczniowie rozeszli się do wyznaczonych pawilonów.

Test składał się z 50 pytań zamkniętych, czas na rozwiązanie wynosił 120 minut. Spektrum pytań było bardzo szerokie, pytania wykraczały poza program nauczania. Statyka, dynamika, kody Grey’a, algebra Bool’a, protokoły, pneumatyka, hydraulika etc. To tylko przykładowe dziedziny z których organizatorzy przygotowali pytania.

Więcej…
 
Poczet sztandarowy na obchodach Związku Polaków w Niemczech PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 24 lutego 2020 14:11 ; Poprawiony: poniedziałek, 24 lutego 2020 15:21

Poczet sztandarowy na obchodach Związku Polaków w Niemczech

SztandarW niedzielę 23 lutego odbyły się uroczystości z okazji  97. rocznicy powołania I Dzielnicy w Opolu Związku Polaków w Niemczech.

Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w Katedrze Opolskiej, natomiast druga część uroczystości odbyła się przed pomnikiem Bojowników o Polskość  Śląska Opolskiego. W obchodach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz członkowie organizacji Rodła. Uroczystości towarzyszyła asysta wojskowa oraz poczty sztandarowe. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Damian Chucherko, Seweryn Koc oraz Samuel Słonina. Na zakończenie uroczystości odbył się apel pamięci oraz salwa honorowa.

Więcej…
 
Dominik Geisler, absolwent Mechanicznika zwycięzcą SIMP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; wtorek, 18 lutego 2020 09:35 ; Poprawiony: wtorek, 18 lutego 2020 09:47

Dominik Geisler, absolwent Mechanicznika zwycięzcą SIMP dla absolwentów średnich szkół technicznych Technik-Absolwent w branży samochodowej.

SIMP6 lutego 2020 w opolskim Mechaniczniaku odbyła się bardzo miła i ciesząca całą społeczność szkolną uroczystość. Nasz były uczeń, Dominik Jan GEISLER, absolwent Publicznego Technikum Nr 4 im. rtm. Witolda Pileckiego w Zespole Szkół Mechanicznych uzyskał II miejsce w kraju w prestiżowym konkursie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Była to XIII-sta edycja OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU o dyplom i nagrodę Prezesa SIMP dla absolwentów średnich szkół technicznych Technik-Absolwent.

Więcej…
 
Szkolenie o modułach hybrydowych w firmie TURCK PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; czwartek, 13 lutego 2020 16:19

Szkolenie o modułach hybrydowych w firmie TURCK

TURCK Klasa 3M (technik mechatronik) wzięła udział w warsztatach szkoleniowych na temat najnowszych modułów hybrydowych pracujących w protokole Ethernet z funkcją bezpieczeństwa. Szkolenia odbyły się w dwóch turach, pierwsza miała miejsce 22 stycznia a druga 5 lutego. Z ramienia firmy TURCK szkolenie prowadził Pan Andreas Kowol. Uczniowie mieli możliwość poznanie funkcjonalności sterowników PLC firmy TURCK oraz czujników i sygnalizatorów RGB. W trakcie zajęć przygotowali programu w opartego o komunikację w sieci PROFINET w środowisku CodeSys v3.5. Mieli również okazję stworzenie wizualizacji do programu oraz uruchomienie jej na sterowniku PLC serii TX700 z funkcjonalnością HMI.

Marek Wilk

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 422