banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2784
mod_vvisit_counterWczoraj4440
mod_vvisit_counterTydzień19649
mod_vvisit_counterZeszły tydzień44875
mod_vvisit_counterMiesiąc118231
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc95368
mod_vvisit_counterOd początku13260031

Aktualnie: gości 60, 
członków 1, 
wizytacje 3 połączonych
Twój IP: 54.198.103.13
 , 
Dzisiaj: 26 Wrz, 2018
perspektywy
Mechanicy i Policjanci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 14 maja 2018 09:10 ; Poprawiony: poniedziałek, 14 maja 2018 09:25

Mechanicy i Policjanci

rajdVIII Rajd Rowerowy im. Joachima Halupczoka, który odbył się 10.05.2018 r., przeszedł do historii. Różnił się od pozostałych ponieważ udało się połączyć akcję Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu  pod nazwą ”Jednośladem bezpiecznie do celu”  i promocję szkoły.

W początkowej fazie rajd nie miał jak w latach ubiegłych, charakteru kameralnego. Udział w rajdzie jednostek policji sprawił, że było bardzo bezpiecznie i bardzo głośno. Przez miasto kolumna rowerzystów przejechała w asyście radiowozu, policjantów na motorach i na rowerach. Zatrzymywany był ruch na drodze, włączone były wszystkie dostępne sygnały dźwiękowe,  co sprawiło, że czuliśmy się jak w środku filmu akcji. O bezpieczeństwo na drodze dbali również  przedstawiciele  Klubu „RAJDER” Opole.  Wzrok przechodniów skierowany był na grupę,  w której to nauczyciele ubrani w odblaskowe kamizelki promowali naszą szkołę.

Więcej…
 
Wycieczka do zakładu FAMET S.A PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 14 maja 2018 07:43 ; Poprawiony: środa, 16 maja 2018 14:35

Wycieczka zawodowa do Zakładu Produkcyjnego Nr 4

w Opolu FAMET S.A

FAMETW ramach współpracy z grupą FAMET S.A., zorganizowano wycieczkę zawodową do Zakładu Produkcyjnego Nr 4 w Opolu, w trakcie której uczniowie z klas: I ASt i III es w zawodzie technik mechanik i ślusarz mieli możliwość zapoznania się z pracą w dużym zakładzie produkcyjnym.

W wyjeździe brali również udział:  Bogusław Januszko dyrektor ZSM, Agnieszka Słaboń wicedyrektor ZSM, Beata Kresan szkolny doradca zawodowy oraz  Małgorzata Gregorius, Beata Ławrowska i  Ryszard Ostrowski nauczyciele przedmiotów zawodowych w ZSM w Opolu.

FAMET S.A. specjalizuje się w projektowaniu, produkcji, dostawach i usługach montażowych aparatury procesowej i urządzeń do kluczowych gałęzi przemysłu w Polsce i za granicą. Zakład Produkcyjny Nr 4 w Opolu natomiast odpowiada w głównej mierze za produkcję aparatury i urządzeń przemysłowych – wielkogabarytowych konstrukcji spawanych, w tym korpusów turbin i generatorów, płaszczowo – rurowych wymienników ciepła, kondensatorów pary, podgrzewaczy regeneracyjnych, aparatów kolumnowych i reaktorów chemicznych, zbiorników ciśnieniowych i filtrów gazu. Ponadto, elementów turbin wiatrowych, dźwigów i maszyn przeładunkowych.

Więcej…
 
Poczet sztandarowy na obchodach narodowego dnia zwycięstwa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; środa, 09 maja 2018 14:24 ; Poprawiony: wtorek, 15 maja 2018 08:40

Poczet sztandarowy na obchodach narodowego dnia zwycięstwa

Poczet sztandarowy Poczet sztandarowy w składzie: Jakub Ly (w zastępstwie za Dominika Cebullę), Jacek Ostrowski i Jan Posor, dnia 8 maja 2018r., wziął udział w uroczystości z okazji 73. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej.

W obchodach Dnia Zwycięstwa brali udział przedstawiciele rządu i samorządu, służby mundurowe, kombatanci, żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej, harcerze i poczty sztandarowe.

Narodowy Dzień Zwycięstwa to stosunkowe nowe święto. Liczy sobie zaledwie 3 lata. Sejm RP, 24 kwietnia 2015 roku, przyjął ustawę o Narodowym Dniu Zwycięstwa, która jednocześnie zniosła Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności.

Więcej…
 
Pożegnanie uczniów klas maturalnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 14 maja 2018 09:03 ; Poprawiony: poniedziałek, 14 maja 2018 20:24

Po raz ostatni zadźwięczał dla nich dzwonek,
po raz ostatni zasiedli w szkolnych ławkach,
po raz ostatni odebrali szkolne świadectwo...

 

zakonczenie roku szkolnegoW piątek – 27 kwietnia – żegnaliśmy uczniów klas maturalnych. Szkołę ukończyły trzy klasy technikum i dwie klasy zaocznego liceum ogólnokształcącego. Na uroczystości gościliśmy Dyrekcję ZSM. Pan Dyrektor - Bogusław Januszko, serdecznie powitał zgromadzonych Gości, Grono Pedagogiczne oraz młodzież. Następnie głos zabrała przewodnicząca samorządu uczniowskiego Kinga Warchoł, która życzyła tegorocznym abiturientom:  pomyślności podczas egzaminów maturalnych i zawodowych, powodzenia i wytrwałości w życiu prywatnym, pogody ducha nawet w najtrudniejszych sytuacjach, trafnych decyzji i odpowiedzialnych wyborów. Następnie w imieniu absolwentów, Nikola Grudzień podziękowała swoim wychowawczyniom.

Więcej…
 
VIII Rajd Rowerowy do NIWEK PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; poniedziałek, 23 kwietnia 2018 13:11 ; Poprawiony: wtorek, 08 maja 2018 11:13

rower

Uwaga rowerzyści!

VIII Rajd Rowerowy  do NIWEK

im. Joachima Halupczoka

JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIEJ DO CELU

10.05.2018r. (czwartek)

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 359