banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1504
mod_vvisit_counterWczoraj13877
mod_vvisit_counterTydzień47703
mod_vvisit_counterZeszły tydzień43039
mod_vvisit_counterMiesiąc111267
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc255442
mod_vvisit_counterOd początku13992941

Aktualnie: gości 73, 
wizytacje 3 połączonych
Twój IP: 54.144.24.41
 , 
Dzisiaj: 18 Sty, 2019
perspektywy
Spedytorzy z ZSM znowu poszli "na maxa" PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; środa, 31 października 2018 14:44

Spedytorzy z ZSM znowu poszli "na maxa"

Wycieczka spedytorów Nieczęsto się zdarza by grupie przyszłych techników spedytorów znaleźli się uczniowie powiązani rodzinie z firmami transportowo- spedycyjnymi, jeszcze rzadziej zaś, by w jednej stosunkowo nielicznej klasie było aż dwóch takich uczniów. I co jeszcze ciekawsze, obaj związani rodzinnie z firmami w tej branży szczególnymi – bowiem reprezentującymi transport ładunków ponadnormatywnych. Stosunkowo niedawno grupa spedytorów z ZSM odwiedziła opolską firmę Bedmet, o czym pisaliśmy wcześniej, teraz zaś przyszedł czas na wizytę w przedsiębiorstwie „MTD Kazimierz Skuratowicz”. To także firma rodzinna, wielopokoleniowa zajmująca się organizacją najbardziej złożonych przemieszczeń ładunków wielkogabarytowych i super ciężkich.

 

Więcej…
 
Twoja krew, moje życie… PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; środa, 31 października 2018 14:33

krwiodawstwo3Twoja krew, moje życie…

Krwi nie można niczym zastąpić, ani jej sztucznie wyprodukować, dlatego trzeba się nią dzielić… Aby uratować czyjeś życie, wystarczy poświęcić chwilę – na fotelu dawca spędza około 20 minut. Oddawanie krwi nie wymaga szczególnych przygotowań: na pobranie należy przyjść po lekkim posiłku.

Nie czekaj na apel! Przyłącz się do szkolnej akcji krwiodawstwa 7 listopada 2018r. (środa), która odbędzie się w szkolnej sali gimnastycznej.

Aby wziąć udział w akcji, konieczne jest ukończenie 18. roku życia.


Wszelkich informacji na temat szkolnych akcji krwiodawstwa udziela Daria Fliśnik.


Daria Fliśnik

 
Uroczysta sesja „Rotmistrz Witold Pilecki w walce o Niepodległą” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator ; środa, 31 października 2018 11:15 ; Poprawiony: środa, 31 października 2018 13:03

Uroczysta sesja „Rotmistrz  Witold Pilecki w walce o Niepodległą”

Dzień Patrona Szkoły       Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa rocznica. Jednocześnie niepowtarzalna okazja do podjęcia z uczniami i nauczycielami działań służących kształtowaniu tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakami, a także pogłębianiu wiedzy o naszych dziejach i kształtowaniu postaw patriotycznych.

        Dlatego też 25 października 2018 r. z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, zorganizowaliśmy uroczystą sesję poświęconą  rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu i Żołnierzom Wyklętym. Jej głównym adresatem byli uczniowie klas pierwszych, którzy mieli niepowtarzalną okazję zgłębić wiedzę o życiu i działalności niepodległościowej naszego patrona - rotmistrza Pileckiego. Przy tej okazji ślubowanie pierwszaków nabrało niebywale uroczystego charakteru.

Więcej…
 
Mechaniczniak ponownie najlepszy w Opolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; środa, 24 października 2018 14:07

Mechaniczniak ponownie najlepszy w Opolu

Tych Ogromny sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły w Mistrzostwach miasta Opola w piłce nożnej na otwartych boiskach. Drugi raz z rzędu okazali się najlepsi wśród 16 szkół ponadgimnazjalnych naszego miasta. W drodze po tytuł zwycięsko przeszli eliminacje i półfinał. W samym zaś finale pokonali 4:1 ZSZ Staszic, 4:3 Zespół Szkół Ekonomicznych i 1:0 Zespół Szkół Elektrycznych co dało I miejsce i awans do półfinału wojewódzkiego.

 

Więcej…
 
Jesienna praktyka zawodowa w stolicy Audi - Ingolstadt PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; czwartek, 18 października 2018 12:37 ; Poprawiony: piątek, 19 października 2018 09:43

Jesienna praktyka zawodowa w stolicy Audi - Ingolstadt

Audi wymiana Dzięki długoletniej współpracy ze szkołą techniczną FOS BOS z Ingolstadt ośmiu uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych odbyło dwutygodniową praktykę zawodową w tamtejszych warsztatach. Zajęcia praktyczne oraz przyjrzenie się z bliska dwóm największym niemieckim koncernom motoryzacyjnym były tematem przewodnim praktyki uczniów, którzy od 29 września do 12 października br. przebywali w Ingolstadt.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 372