banner rekrutacyjny
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj7369
mod_vvisit_counterWczoraj13564
mod_vvisit_counterTydzień49050
mod_vvisit_counterZeszły tydzień95014
mod_vvisit_counterMiesiąc350457
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc497401
mod_vvisit_counterOd początku17958017

Aktualnie: gości 113, 
członków 1, 
wizytacje 37 połączonych
Twój IP: 34.204.191.0
 , 
Dzisiaj: 26 Lut, 2020
perspektywy
Tartan, oset i jednorożec. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 18 listopada 2019 13:36 ; Poprawiony: wtorek, 19 listopada 2019 09:48

Tartan, oset i jednorożec.

TArtanPowyższy tytuł,  to wbrew  pozorom nie jest zbiór przypadkowo dobranych  słów, lecz grupa wyrazów, która powinna się jednoznacznie kojarzyć ze Szkocją, a  to Szkocja właśnie  była tematem lekcji bibliotecznej,  w której wzięła udział klasa II D.

Podczas spotkania w bibliotece poznaliśmy historię, kulturę oraz obyczaje panujące w Szkocji oraz mieliśmy okazję posłuchać trudnego szkockiego akcentu w wykonaniu rodzimych mieszkańców tej części Europy.

 Łatwo nie było, ale przynajmniej dowiedzieliśmy się, że szkocki akcent bywa  przyczyną problemów dla samych Szkotów chociażby jeżeli chodzi o  obsługę urządzeń sterowanych głosem. Urządzenia te w wielu przypadkach odmawiają posłuszeństwa tak jak to było w komediowym szkeczu, który mieliśmy okazję obejrzeć, w którym dwóch Szkotów nie potrafiło uruchomić windy  sterowanej  głosem właśnie.

Więcej…
 
W Mechaniczniaku znowu polała się krew! PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; piątek, 15 listopada 2019 12:44

W Mechaniczniaku znowu polała się krew!

Krew Akcje krwiodawstwa na stałe wpisały się już w życie Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu. Pierwsza w tym roku szkolnym akcja poprzedzona była prelekcją p. Moniki Feret, z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu, która 5 listopada 2019 r. /wtorek/ przybliżyła uczniom klas: 3ASt, 3Ct, 3Mt - zagadnienia związane z tym szlachetnym przedsięwzięciem. „Twoja krew – moje życie” – to hasło towarzyszyło nam w trakcie całej prelekcji. Wykład p. Feret, wzbogacony o prezentację multimedialną oraz krótki spot reklamowy, przybliżył nam pokrótce w jaki sposób przygotować się do poboru krwi.

 

Więcej…
 
Pierwszaki w Londynie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; wtorek, 12 listopada 2019 14:32 ; Poprawiony: wtorek, 12 listopada 2019 14:40

Pierwszaki w Londynie.

bibliotekaNa razie oczywiście tylko wirtualnie, dzięki lekcji bibliotecznej w Bibliotece Wojewódzkiej  o stolicy Wielkiej Brytanii, ale kto wie? Może niedługo będziemy mogli tam osobiście pojechać i na własne oczy zobaczyć The Tower of London lub usłyszeć dźwięki Big Bena. Tymczasem wraz z klasami IDp oraz IDg  mogliśmy podziwiać te i inne atrakcje turystyczne Londynu dzięki naszej przewodniczce pani Magdzie, która z ogromnym zaangażowaniem i zapałem "oprowadzała" nas po różnych zakątkach Londynu, nawiązując do historii jego powstania oraz tragicznych wydarzeń z 1666 roku, w wyniku, których została zniszczona ponad połowa tej wspaniałej metropolii. Dowiedzieliśmy się również w ilu pokojach " sypia" królowa oraz dlaczego budki telefoniczne, które nadal można zobaczyć w Londynie, są czerwone. Wiemy też, że po Londynie najlepiej i najszybciej można  przemieszczać się metrem, które jest jednym z  najstarszych w Europie, a  przez Londyńczyków jest nazywane  The Tube.  

Więcej…
 
Ślubowanie uczniów klas pierwszych – Dzień Patrona PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; środa, 06 listopada 2019 12:38 ; Poprawiony: czwartek, 07 listopada 2019 14:09

Ślubowanie uczniów klas pierwszych – Dzień Patrona

ŚlubowanieŚlubowanie uczniów klas pierwszych to wyjątkowa i ważna uroczystość w kalendarzu imprez szkolnych. We środę i czwartek, 30 i 31 października br., uczennice i uczniowie klas pierwszych stali się oficjalnie częścią szkolnej społeczności Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu.

Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły, a w auli rozbrzmiało trzykrotnie chóralne „Ślubujemy” głos zabrał Dyrektor Bogusław Januszko. W przemówieniu skierowanym do naszych najmłodszych kolegów, podkreślił, że nauka jaką podjęli będzie miała ogromny wpływ na ich dalsze losy i karierę. Dyrektor odniósł się także do patrona naszego technikum - rotmistrza Witolda Pileckiego i jego niezłomnej i bohaterskiej postawy jako wzoru do naśladowania. Ceremonia ślubowania to także Święto Patrona Szkoły.

Więcej…
 
Marek Hudasch stypendystą Prezesa Rady Ministrów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; środa, 06 listopada 2019 09:25 ; Poprawiony: środa, 06 listopada 2019 20:39

Marek Hudasch stypendystą Prezesa Rady Ministrów

na rok szkolny 2019/2020

Marek HudaschW dniu 30 października 2019 r. o godz. 10.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu odbyła się Wojewódzka uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

W uroczystej gali udział wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, uniwersyteckich oraz dyrektorzy, nauczyciele i rodzice. Stypendyści dyplomy odbierali z rąk Pana Adriana Czubaka – Wojewody Opolskiego oraz Pana Michała Sieka – Opolskiego Kuratora Oświaty. W gronie stypendystów z naszej szkoły znalazł się Marek Hudash z klasy 2Dt - technik pojazdów samochodowych dzięki uzyskanym w poprzednim roku szkolnym wysokim wynikom w nauce wykazujących szczególnie uzdolnienia w różnych dziedzinach wiedzy.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 413