banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj271
mod_vvisit_counterWczoraj7554
mod_vvisit_counterTydzień271
mod_vvisit_counterZeszły tydzień40203
mod_vvisit_counterMiesiąc134144
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc197439
mod_vvisit_counterOd początku10498503

Aktualnie: gości 79, 
wizytacje 4 połączonych
Twój IP: 54.162.69.178
 , 
Dzisiaj: 27 Maj, 2017
Międzynarodowa wymiana uczniowska Ingolstadt-Opole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; wtorek, 04 kwietnia 2017 13:43

Międzynarodowa
wymiana uczniowska Ingolstadt-Opole

Wymiana   Od tygodnia w naszej szkole gościmy grupę uczniów z partnerskiej szkoły FOS BOS Ingolstadt, którzy odbywają praktyki zawodowe w Centrum Kształcenia Praktycznego i przedszkolach nr 5 i 25. Szkoła, z którą współpracujemy już od 10 lat kształci uczniów w różnych kierunkach technicznych i socjalnych. Młodzież jest bardzo zadowolona z pobytu u nas, co widać na zdjęciach . Simon Windel twierdzi że Opole jest genialne   :

,,Die Stimmung in Opole ist genial, sowohl am Tag um sich an die Oder zu legen als auch in der Nacht essen zu gehen. Beeindruckend für uns Deutschen waren neben den rießigen Einkaufszentern , die Gastfreundlichkeit die uns entgegengebracht wurde.,,

 

 
Mechanik na Politechnice PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 03 kwietnia 2017 09:36 ; Poprawiony: wtorek, 04 kwietnia 2017 09:11

Spedytorzy na Politechnice

wycieczce spedytorów na Politechnikę30 marca br. przyszli spedytorzy z ZSM udali się na „lekcje” do budynku Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej. W ramach Dni Otwartych Politechniki uczniowie uczestniczyli w zajęciach z modelowania i symulacji procesów logistycznych w programie „AnyLogic” oraz ćwiczenia z zakresu korzystania z usług giełdy transportowej w programie „TransEdu”. Pierwszy z tych warsztatów pozwolił na przybliżenie problematyki zarządzania zapasami i transportem w magazynie, modelowania łańcuchów dostaw towarów i rozwiązywania problemów logistycznych w transporcie i komunikacji (np. odpowiednim doborem czasów sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach). Z kolei ćwiczenia na wirtualnej giełdzie transportowej przybliżyły uczniom realne warunki pracy tzw. „czystego spedytora”, czyli pośrednika na rynku usług przewozowych. Jako że wszystkie ćwiczenia odbywały się na komputerach z użyciem nowoczesnego oprogramowania i miały charakter konkursów, uczniów zaprawionych w różnego rodzaju grach i symulacjach komputerowych nie trzeba było zachęcać do aktywnego udziału. Ze strony Politechniki zajęcia przygotowali i poprowadzili dr inż. Marcin Łopuszański i mgr inż.Dariusz Masłowski, ze strony ZSM nad młodzieżą opiekę sprawowali Karolina Łydka i Robert Urbanik.


 Robert Urbanik

 
OPP na 101 % w Opolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; piątek, 31 marca 2017 10:09 ; Poprawiony: piątek, 31 marca 2017 15:26

OPP na 101 % w Opolu

g      Zapraszamy serdecznie uczniów, przedstawicieli organizacji pozarządowych i mieszkańców na imprezę  plenerową 1 i 2 kwietnia 2017 roku na Pl. Wolności w Opolu w sobotę od 12.00 do 19.00, w niedzielę od 11.00 do 18.00.

Czytaj więcej

 
Kurs prawa jazdy kat. B PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; piątek, 31 marca 2017 09:03

                              Informacja dla uczniów rozpoczynających kurs prawa jazdy – grupa II

prawo jazdy

 

Kurs prawa jazdy dla uczniów kształcących się w zawodach: technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych oraz elektromechanik pojazdów samochodowych rozpoczyna się w poniedziałek 03 kwietnia br. o godzinie 15.00  w Szkole Nauki Jazdy TOGAR, Opole ul. Reymonta 29, II piętro.


Urszula Kowalczyk, wicedyrektor

 
XVIII edycja Olimpiady Techniki Samochodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 24 kwietnia 2017 20:39 ; Poprawiony: poniedziałek, 24 kwietnia 2017 21:00

konkursXVIII edycja Olimpiady Techniki Samochodowej

18 marca br. uczniowie: Piotr Caban, Denis Schmidt z klasy III DS/D oraz Krzysztof Schwierz z klasy III AC/C wzięli udział w ogólnopolskim półfinale Olimpiady Techniki Samochodowej. Wspierani byli przez zawodnika rezerwowego Ignacego Sołtyska z klasy III AC/C oraz opiekunów Czesława Cebullę i Marka Paciona Jak co roku, tak i tym razem, uczniowie musieli w ciągu 45 minut odpowiedzieć na 40 bardzo trudnych pytań testowych obejmujących swoją tematyką podstawy wiedzy ogólnotechnicznej oraz wiedzy z zakresu motoryzacji. Do rywalizacji przystąpiło ok. 500 uczniów ze szkół samochodowych i mechanicznych z całej Polski. Przy okazji uczniowie mieli okazję zwiedzenia pracowni i laboratoriów Politechniki Warszawskiej, która tradycyjnie gości uczestników półfinału tego konkursu, realizowanego od wielu lat przez wydawnictwo WKiŁ i redakcję czasopisma Auto Moto Serwis. Patronat nad Olimipadą objął Minister Edukacji Narodowej.


Marek Pacion

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 320