banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5859
mod_vvisit_counterWczoraj16685
mod_vvisit_counterTydzień90853
mod_vvisit_counterZeszły tydzień134300
mod_vvisit_counterMiesiąc346532
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc473005
mod_vvisit_counterOd początku27914262

Aktualnie: gości 149, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 52.91.0.112
 , 
Dzisiaj: 19 Sty, 2022
perspektywy
Nabór do Chóru FO PDF Drukuj Email
Wpisany przez zawojan ; poniedziałek, 18 października 2021 13:35 ; Poprawiony: wtorek, 26 października 2021 14:11

FONabór do Chóru Filharmonii Opolskiej

W dniu 12.10.2021 miało miejsce spotkanie uczniów klas trzecich technikum z przedstawicielami Filharmonii Opolskiej, którego celem było zaprezentowanie idei i kierunku działań w tworzenia przy Filharmonii chóru męskiego złożonego z uczniów szkół technicznych miasta Opola. Zaproszenie do udziału w nim skierowane zostało również do uczniów naszej szkoły. Spotkanie rozpoczął dyrektor Bogusław Januszko, przedstawiając konwencję spotkania oraz przybyłych gości w osobach: Tadeusza Eckerta – dyrygenta oraz Katarzyny Wybraniec – koordynatora ds. edukacji muzycznej. Po krótkim multimedialnym wprowadzeniu do tematyki muzyki chóralnej, nie tylko poważnej ale także opartej na utworach typu pop oraz przedstawieniu działalności filharmonii, pan Tadeusz Eckert po próbie wspólnego śpiewu zachęcił wszystkich obecnych do sprawdzenia się w dziedzinie śpiewu chóralnego jako alternatywy spędzania wolnego czasu, odkrywania swoich talentów, doskonalenia się w działaniu zespołowym. Wspomniał ponadto, że śpiewanie w chórze może być dla każdego przygodą wynikającą z podróżowania na koncerty i konkursy organizowane w różnych miejscach Polski a nawet za granicami kraju.  Po spotkaniu w auli szkoły pan Dyrygent dokonał przesłuchań uczniów, z których kilkunastu zaprosił na dalsze przesłuchania do filharmonii.

Trzymam kciuki za dalsze dobre rozstrzygnięcie dla zainteresowanych uczniów. Mam nadzieję, że z tego działania powstanie, oprócz filharmonicznego, szkolny chór męski, który wraz z reaktywowaną szkolną orkiestrą dadzą nam wiele satysfakcji z występów przy okazji różnych wydarzeń szkolnych. Życzę przy tej okazji wszystkim, którzy odpowiedzieli pozytywnie na propozycję udziału w orkiestrze i chórze aby odważnie pokazywali wszystkim swoje uzdolnienia, pasje ku zadowoleniu odbiorcom muzyki i śpiewu, które będą prezentować na forum szkolnym i nie tylko.

Bogusław Januszko, dyrektor

 
Trakt Królewski w Krakowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 18 października 2021 08:26 ; Poprawiony: poniedziałek, 18 października 2021 08:35

Trakt Królewski w Krakowie

Krakow 3ASWycieczka do Krakowa klas trzecich: III Mp, III Mg, III Ag odbyła się 4 października.

Wspólnie z opiekunami i przewodnikiem klasy trzecie podążały Drogą Królewską w Krakowie. Traktem tym wjeżdżali do miasta królowie Polski, bohaterowie narodowi oraz inni znakomici goście Krakowa.

Trasa wycieczki rozpoczęła się przy Bramie Floriańskie i Barbakanie - pozostałymi fragmentami murów obronnych, zburzonych na początku XX wieku. Następnie uczestnicy wycieczki przeszli na ulicę Grodzką, gdzie mieści się renesansowy kościół św. Piotra i Pawła,  tuż obok placu Piotra Skargi. Kolejnym punktem wycieczki była ulica Kanoniczna i kościół oo. Franciszkanów, którego wnętrza zdobią polichromia i witraże Stanisława Wyspiańskiego.

Więcej…
 
ZSM-otka czyli zamknięcie sezonu motocyklowego 2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 11 października 2021 11:25 ; Poprawiony: poniedziałek, 11 października 2021 13:50

ZSM-otka czyli zamknięcie sezonu motocyklowego 2021

0465 Zakonczenie sezonu CanonOd ponad półtora roku wirus Covid skutecznie przyhamował wiele przejawów życia społecznego w tym także i szkolnego, a walka z nim wciąż nie przyniosła zdecydowanego przełomu. Tym niemniej fani 2 kółek i wszelacy „motomaniacy” skupieni wokół opolskiego Mechaniczniaka nie poddali się tak łatwo. Od paskudnego wirusa silniejszy okazał się, jeszcze bardziej zaraźliwy, bakcyl motocyklowy. „Zainfekowani” nim właściciele wszelkiej maści pojazdów dwukołowych oraz fani i miłośnicy sportów motorowych spotkali się w piękne słoneczne przedpołudnie 9. października po długiej przerwie na boisku szkolnym ZSM. Jako, że epidemia sprawiła, iż aż trzy kolejne edycje tradycyjnej imprezy zwanej w skrócie ZSMotką nie doszły do skutku, tym większe było zainteresowanie tym wydarzeniem i chęć spotkania w gronie miłośników chromowanych rur wydechowych, ryczących silników i błękitnych spalin. Na boisku szkoły pojawiło się ponad 200 maszyn, począwszy od lekkich motorowerów i skuterów poprzez rozmaite choppery, cruisery i ciężkie Harleye.

Więcej…
 
XVII ZSMotka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; środa, 06 października 2021 12:01 ; Poprawiony: środa, 06 października 2021 12:09

zsm jesien 2021

Szczególy dotyczące konkursów i planu imprezy dostępne są na plakatach w budynku szkoły.

 
Opolska młodzież o Unii Europejskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; czwartek, 14 października 2021 10:39 ; Poprawiony: czwartek, 14 października 2021 13:14

Opolska młodzież o Unii Europejskiej

Europejski opole 2021 „Opolska młodzież o Unii Europejskiej" to tytuł konferencji, która odbyła się pod patronatem prezydent Opola w dniu 07.10.2021r. na wydziale Nauk o Zdrowiu  Uniwersytetu Opolskiego. Organizatorami wydarzenia byli: EUROPE DIRECT Opole, Młodzieżowa Rada Miasta Opola, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki i Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr VIII. Uczniowie klas 3 Zespołu Szkół Mechanicznych mieli możliwość wzięcia udziału w wykładach: Prof. Cezarego Kościelniaka –pn. „Wielokulturowość a europejska tożsamość"; Dr Błażeja Chorosia –pn. „Czy zielony ład jest kroplą w morzu globalnych potrzeb?"; Piotra Macieja Kaczyńskiego – pn. „Na czym budować przyszłość Unii Europejskiej?"; Jacka Wasika – pn. „Czy wartości Unii Europejskiej muszą być wspólne dla każdego Europejczyka?; Tobiasza Gajdy – pn. „Jak młodzi ludzie mogą poczuć przynależność do wspólnoty europejskiej?"; Dr Pauli Wiśniewskiej  – pn. „Cyfryzacja, jak zachować równowagę pomiędzy udogodnieniami a bezpieczeństwem?".


Bożena Kantorska - nauczyciel historii

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 452