banner rekrutacyjny 1
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3435
mod_vvisit_counterWczoraj14907
mod_vvisit_counterTydzień55294
mod_vvisit_counterZeszły tydzień69152
mod_vvisit_counterMiesiąc94036
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc427090
mod_vvisit_counterOd początku19904057

Aktualnie: gości 144, 
wizytacje 1 połączonych
Twój IP: 34.204.187.106
 , 
Dzisiaj: 09 Lip, 2020
perspektywy
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego Kraju PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; wtorek, 03 marca 2020 19:53

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego Kraju Koronawirus

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla osób powracających z Północnych Włoch (Opracowano na podstawie danych ECDC oraz WHO) Warszawa, 24.02.2020 r. W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Jeśli byłeś w Północnych Włoszech w ciągu ostatnich 14 dni i:

1) zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to:

• bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną

• lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Więcej…
 
Wspieramy pasje naszych uczniów… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; wtorek, 10 marca 2020 13:56 ; Poprawiony: wtorek, 10 marca 2020 20:38

Wspieramy pasje naszych uczniów…

krolikCzy lekcje zawsze musi prowadzić nauczyciel? Okazuje się, że nie! Przykładem tego jest lekcja biologii, którą przeprowadził uczeń klasy 1cg – Kamil Wierny, w środę 4 marca 2020 r.

Kamil od kilku lat zajmuje się hodowlą rasowych królików i postanowił podzielić się z klasą swoją pasją. W czasie lekcji, przedstawił podstawowe zasady opieki i hodowli rasowych królików. Pokazał nam czym żywią się te zwierzęta oraz jak bardzo zróżnicowana może być ich dieta. Dowiedzieliśmy się także jak wygląda króliczarnia oraz transportery, którymi można przewozić okazy, np. na wystawy. Dzięki przedstawionym filmom i prezentacji, wiemy także jak wyglądają etapy wzrostu i  rozwoju tych zwierząt. Ponadto poznaliśmy rasy królików, a także cechy jakimi charakteryzuje się typowy okaz wystawowy. Lekcji towarzyszyła prezentacja multimedialna, albumy zdjęć, różne eksponaty a także… okazy prosto z króliczarni! Po prezentacji, Kamil odpowiadał na szereg pytań związanych z prezentowanym tematem. Lekcja odbyła się z zachowaniem bezpieczeństwa zdrowia i życia uczniów, a także zwierząt.

Więcej…
 
Archiwum historii mówionej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; środa, 04 marca 2020 19:34 ; Poprawiony: środa, 04 marca 2020 20:09

Archiwum historii mówionej

zsmW dniu 02 marca Pani Martyna Halek pracownica Domu Współpracy Polsko - Niemieckiej odwiedziła klasy 1Mg, 1 Dp oraz 2 ACt. Zaprezentowała i zachęcała ona uczniów do brania udziału w projekcie na temat "Archiwum historii mówionej". Jest to projekt w którym uczniowie przeprowadzają wywiad ze starszymi osobami tzw. "świadkami czasu" który następnie zostanie nagrany profesjonalnie w studio opracowany a na koniec zostanie wydana publikacja. Temat zależy od autora jest tutaj zupełna dowolność i swoboda. Młodzież z Warmii i Mazur tez już się włączyła do tego projektu. Jako nagrodę pod koniec projektu uczniowie biorący w nim udział będą mogli pojechać na wyminę do Niemiec.
http://e-historie.pl/ 
link z wywiadami oraz pozostałymi informacjami dotyczącymi tego projektu.

Chętne osoby prosimy o zgłoszenie się do Pani Sandry Leś


Sandra Leś - nauczyciel j niemieckiego

 
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; środa, 04 marca 2020 11:43 ; Poprawiony: środa, 04 marca 2020 15:19

Uczestniczyliśmy w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

żonierzy wyklętych   Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jako święto państwowe obchodzony jest od 2011 roku. Jest to święto upamiętniające bohaterów, którzy nie zgodzili się na sowiecką okupację i ponieśli za to najwyższą cenę. Inicjatorem powołania tego święta był prezydent Lech Kaczyński, który w lutym 2010 r. napisał: „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny”.

Więcej…
 
Akcja Filtracja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 02 marca 2020 11:06 ; Poprawiony: sobota, 07 marca 2020 15:55

Plakat Akcja Filtracja


Czesław Cebulla - nauczyciel przedmiotów samochodowych

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 422