banner rekrutacyjny 1
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj960
mod_vvisit_counterWczoraj5548
mod_vvisit_counterTydzień12261
mod_vvisit_counterZeszły tydzień47399
mod_vvisit_counterMiesiąc171773
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc166918
mod_vvisit_counterOd początku10703050

Aktualnie: gości 88, 
wizytacje 4 połączonych
Twój IP: 54.161.74.104
 , 
Dzisiaj: 27 Cze, 2017
Jak powstaje prąd? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; środa, 26 kwietnia 2017 11:59 ; Poprawiony: czwartek, 27 kwietnia 2017 08:40

Jak powstaje pradJak powstaje prąd?

Jak powstaje prąd? Ile węgla potrzeba do tego celu? Kiedy zostanie zakończona rozbudowa elektrowni?

Aby uzyskać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, korzystając z XIII Dni Otwartych w Elektrowni Opole, młodzież z 1 i 2 klas technicznych mechatronicznych udała sie 21 kwietnia do elektrowni. Uczniowie przed wejściem na teren Elektrowni Opole poszerzyli wiedze z zakresu procesu spalania węgla i otrzymywania energii elektrycznej, odnawialnej i ciepła oglądając prezentacje oraz wysłuchali wykładu Pana Zbigniewa Dziemidowicza o głównych założeń technicznych, korzyściach i wpływie na otoczenie planowanych bloków 5 i 6. Następnie pod opieką pracowników Elektrowni, młodzież udała sie na zwiedzanie min: placów węglowych, turbogeneratorów, chłodni kominowych, maszynowni oraz centralnej nastawni elektrowni. Uczniowie mieli również możliwość zobaczenia budowy nowo powstających bloków 5 i 6 z najwyższego poziomu bloku energetycznego czyli z wysokości 96 metrów!

Więcej…
 
Sukces pływaków z Mechaniczniaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; środa, 26 kwietnia 2017 11:47 ; Poprawiony: czwartek, 27 kwietnia 2017 08:43

PŁYWALNIA"Sukces pływaków z Mechaniczniaka"

 W dniu 25.04.2017r. na pływalni ZSzOI przy ul. Majora Hubala 2 w Opolu odbyły się Mistrzostwa Opola Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu Indywidualnym i Sztafetowym.

Naszą szkołę reprezentowali Rafael Kukowka z klasy IV E oraz Wojciech Wieczorek z klasy I At na co dzień trenujący w MKS Zryw Opole. Nasi uczniowie startowali w dwóch stylach pływackich na dystansie 50 m. Rafael płynął stylem klasycznym i dowolnym, a Wojtek klasycznym i grzbietowym. W zawodach wzięło udział wielu zawodników reprezentujących kluby pływackie, co zapewniło wysoki poziom imprezy.

Więcej…
 
„Od pasji do zawodu" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; wtorek, 25 kwietnia 2017 14:45 ; Poprawiony: wtorek, 25 kwietnia 2017 14:56

Od pasji do zawoduFestiwal Kariery – „Od pasji do zawodu"

W dniu 24 kwietnia 2017r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Beaty Kresan oraz pana Piotra Bielamowicza wzięli udział w  konferencji warsztatowej „Festiwal Kariery - Od pasji do zawodu” zorganizowanej przez Marszałka Województwa Opolskiego wraz z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Opolu. Impreza odbyła się w domu EXPO przy ul. Kępskiej 8 w Opolu.

Wydarzenie to miało na celu zwiększenie świadomości wśród młodzieży na temat specyfiki pracy w różnych zawodach, a przez to podejmowanie bardziej świadomych decyzji dotyczących rozwoju kariery zawodowej i skutecznego poruszania się po rynku pracy. Dodatkowo Na Festiwalu można było spotkać ludzi, którzy dzięki własnej determinacji, talentowi oraz niewątpliwej pasji osiągnęli sukces w życiu zawodowym i osobistym. Udział w Festiwalu umożliwił także bezpośredni kontakt z tymi osobami i poznanie ich drogi do sukcesu.

Więcej…
 
Diecezjalny Finał Konkursu pasjonatów Biblii. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; wtorek, 25 kwietnia 2017 14:15 ; Poprawiony: wtorek, 25 kwietnia 2017 14:45

asaDiecezjalny Finał Konkursu pasjonatów Biblii.

Dnia 25 kwietnia Mechaniczniak był reprezentowany na finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego przez uczniów klasy II M: Łukasza Kwiatkowskiego, Michała Sękowskiego oraz  Andrzeja Syguły. W finale wzięło udział kilkuset reprezentantów szkół z całego województwa opolskiego. Zostali oni wyłonieni przez szkolny konkursu.

W finale mogli wziąźć udział uczniowie którzy w etapie szkolnym osiągnęli wymaganą i najwyższą ilość punktów. 

Serdecznie gratulujemy finalistom i życzymy wielu osiągnięć i radości z pogłębiania swojej wiedzy biblijnej i teologicznej ale także w dziedzinie w której kształci Mechaniczniak.

Więcej…
 
Uczeń ZSM PIĄTY w Europie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; piątek, 21 kwietnia 2017 11:56 ; Poprawiony: wtorek, 25 kwietnia 2017 08:35

Uczeń ZSM PIĄTY w Europie!  

 Bewko  W styczniu tego roku osiągnął kwalifikację na zawody rangi mistrzostw Europy i jako jeden z dwóch zawodników reprezentował Polskę na zawodach w kategorii Junior w Kopenhadze 8 kwietnia 2017r. Mowa tutaj o Mateuszu Bewko, który jest uczniem klasy IDS Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu. Reprezentował on Polskę i Opole w karate kyokushin na Mistrzostwach Europy.

    W Danii otarł się o medal po wygranej walce z zawodnikiem z Bułgarii, który w dogrywce wykonał niedozwoloną technikę - seiken tsuki na szyję. W związku z tym Bułgar został zdyskwalifikowany, a Mateusz zostałem zwycięzcą pojedynku. Niestety decyzją sędziów i lekarzy nie mógł przystąpić do następnej walki. Ale została doceniona postawa, prawdziwe serce i duch do walki oraz chęć zwycięstwa do samego końca. Dzięki udziale w tak dużej imprezie Mateusz zyskał bardzo cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje na kolejnych zawodach. Debiut w zawodach rangi Mistrzostw Europy został ukończony tuż za podium, co jest bardzo dużym sukcesem.  Przed Mateuszem bardzo pracowity sezon. Już w sobotę 22.04.2017 rozpoczyna rywalizacje w kolejnych turniejach: o Mistrzostwo Dolnego Śląska, w październiku Mistrzostwa Polski, a listopadzie Puchar Polski.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 324