banner rekrutacyjny 1
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj7255
mod_vvisit_counterWczoraj17869
mod_vvisit_counterTydzień79194
mod_vvisit_counterZeszły tydzień91852
mod_vvisit_counterMiesiąc131206
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc501301
mod_vvisit_counterOd początku18642719

Aktualnie: gości 115, 
wizytacje 69 połączonych
Twój IP: 3.233.215.196
 , 
Dzisiaj: 10 Kwi, 2020
perspektywy
Grudniowy wyjazd do Zieleńca - Biała szkoła PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 23 grudnia 2019 10:33 ; Poprawiony: poniedziałek, 23 grudnia 2019 10:38

Grudniowy wyjazd do Zieleńca - Biała szkoła

biała szkoła :)  Sezon narciarski rozpoczęty! Już po raz dziewiąty nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w Białej szkole. Zieleniec, w którym spędziliśmy trzy dni (16.12 - 16.18.2019) powitał nas prawdziwie bajkową, białą zimą. Podczas pobytu 34 uczniów doskonaliło swoje umiejętności jazdy na nartach i desce snowboardowej pod czujnym okiem organizatorów Białej szkoły - Piotra Bielamowicza i Tomasza Olbińskiego oraz opiekunów: Joanny Gwóźdź, Agaty Hetmańskiej i Mateusza Gwoźdź..

  Na stokach położonych bezpośrednio przy "naszym" ośrodku mogliśmy od bladego świtu do późnych godzin wieczornych sprawdzać swoje umiejętności oraz wytrzymałość. Doskonalenie techniki, czasem zawrotna prędkość oraz kontrolowane upadki, a także wieczorna jazda na oświetlonych trasach dostarczyła wszystkim niesamowitych wrażeń i ogromnej dawki energii. Dzięki wyjazdowi na Białą szkołę mogliśmy nie tylko popracować nad naszą kondycją fizyczną, ale także nacieszyć się prawdziwą zimą.

   Serdecznie zapraszamy wszystkich do galerii zdjęć oraz obejrzenia filmików!


Tomasz Olbiński - nauczyciel wf-u

 
Konkurs z pierwszej pomocy rozstrzygnięty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; piątek, 20 grudnia 2019 09:06 ; Poprawiony: piątek, 20 grudnia 2019 09:30

Konkurs z pierwszej pomocy rozstrzygnięty

Ipomoc2019W tym roku w szkolnym konkursie „Pierwsza pomoc przedmedyczna” udział wzięli mechanicy z klasy 2AC i mechatronicy z 2M.

Najlepszy w teście teoretycznym okazał się Tomasz Szynol z klasy 2AC,

II miejsce zdobył Bartosz Michniak także z 2AC,

III miejsce wywalczył Szymon Smolarek z klasy 2M.

Zarówno zwycięscy konkursu, jak i pozostali uczestnicy nagrodzeni zostali kuponami rabatowymi, uprawniającymi do zniżek na wybrane kursy prawa jazdy w Szkole Nauki Jazdy DAKAR, która ufundowała wszystkie nagrody.

Zwycięzcom gratulujemy!!!


Agnieszka Słaboń - wicedyrektor

 
Przejazdem w ..….Kalifornii PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; czwartek, 19 grudnia 2019 16:33

Przejazdem w ..….Kalifornii

Akademia MLM W poniedziałek uczniowie klasy IV DS gr D i I Mp uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pana Jeffa Hamblena na temat Kalifornii. Tytuł spotkania ‘California – the Golden State’ sugerował, że integralną część historii stanu Kalifornia stanowi odkryte tam złoto w 1848 roku, a w 1849 można już było mówić o ‘gorączce złota’, która opanowała cały kraj. Kolejną ciekawostką związaną z tym stanem był Levi Strauss, który przybył do Kalifornii z Bawarii w 1853 roku i rozpoczął sprzedaż solidnych spodni dla górników, dzisiaj znanych jako ‘lewisy’. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek z historii San Francisco, które jest znane z mostów, wzgórz i mgły. Ulice w mieście są tak pochyłe, że najlepiej przemieszczać się tramwajami linowymi, które wprowadzono już w 1873 roku.

Część spotkania poświęcona była tradycjom świątecznym w USA, różnorodnej kuchni, zwyczajom świątecznym, które w tak zróżnicowanym kulturowo społeczeństwie nieraz znacznie różnią się od naszych tradycji.


Aleksandra Nowosielska

 
Pasterze z 2Dt PDF Drukuj Email
Wpisany przez zawojan ; wtorek, 17 grudnia 2019 22:10 ; Poprawiony: wtorek, 17 grudnia 2019 22:19

 
XVIII Konferencja Samorządów Uczniowskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; wtorek, 17 grudnia 2019 15:08 ; Poprawiony: wtorek, 17 grudnia 2019 15:12

XVIII Konferencja Samorządów Uczniowskich

SU   W piątek 13 grudnia delegacja w składzie : Patrycja Bielamowicz 1AS, Krzysztof Jaworski 1Dg , Kacper Szajnowski 1Dg oraz  p.Danuta Stankiewicz, udała się na XVIII Konferencję Samorządów Uczniowskich, która odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury.

 ,,W średnich siła - o tym, że niekoniecznie trzeba być wybitnym by być szczęśliwym” to tytuł bardzo interesującego wykładu prof. Tomasza Grzyba.  Po wykładzie  nastąpiła projekcja filmu ,,Miss Impossible”, który opowiadał o dojrzewającej dziewczynie szukającej samej siebie. Po przerwie, w czasie której przedstawiciele prawie wszystkich szkół z Opola mieli możliwość  zapoznania się, rozpoczęła się debata na temat ,,Czy przeciętność w szkole to coś złego?”.  Prowadzący konferencję p. Dariusz Romanowski z MDK zagaił temat oraz był moderatorem dyskusji. Na początku debaty odzywało się kilka osób,  reszta była słuchaczami, lecz czym bliżej końca tym więcej osób dołączało się do dyskusji, a potem nawet trudno  było ją zamknąć . Dzięki zaangażowaniu spotkało nas wyróżnienie, po wręczeniu certyfikatów zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z przedstawicielem urzędu miasta Opola dotyczące edukacji.


Kacper Szajnowski, SU

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 416