banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2607
mod_vvisit_counterWczoraj8991
mod_vvisit_counterTydzień90099
mod_vvisit_counterZeszły tydzień80054
mod_vvisit_counterMiesiąc116815
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc372480
mod_vvisit_counterOd początku35565559

Aktualnie: gości 77, 
wizytacje 9 połączonych
Twój IP: 44.200.145.223
 , 
Dzisiaj: 07 Cze, 2023
perspektywy
Opolski Turniej Wiedzy Chemicznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodzimierz Kania ; środa, 29 marca 2023 09:56 ; Poprawiony: środa, 29 marca 2023 10:28

Opolski Turniej Wiedzy Chemicznej

Opolski Turniej Wiedzy Chemicznej 2W sobotę, 11.03 czterech uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXVI edycji Opolskiego Turnieju Wiedzy Chemicznej. Turniej odbył się w Auli Budynku Głównego Uniwersytetu Opolskiego. Po przywitaniu przez dziekana Wydziału Chemii dr hab. Dawida Siodłaka, prof. UO wysłuchaliśmy krótkiego wykładu dotyczącego kosmetyków. Dowiedzieliśmy się jak poprawnie czytać ich etykiety, skąd pozyskiwać ich cenne składniki a także jak skutecznie zamienić nasz dom w gabinet kosmetyczny i to przy użyciu produktów które znajdziemy w kuchni. Po wykładzie, uczniowie rozpoczęli rozwiązywanie zadań. W konkursie wzięli udział uczniowie: Konrad Halupczok (I At), Szymon Walczak (I At), Kacper Jojko (I At) oraz Adam Schweda (II Mt).


Ewelina Mąka - nauczyciel chemii

 
XX. ZSMotka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodzimierz Kania ; wtorek, 28 marca 2023 12:18 ; Poprawiony: wtorek, 28 marca 2023 12:46

XX. ZSMotka
czyli jubileuszowe wydanie Pikniku Motocyklowego w ZSM
oraz Dzień Otwarty Mechaniczniaka

ZSMotka 21 03 23

Każdy z nas zna popularną zabawę w skojarzenia. Mówisz dwa słowa, a druga osoba odgaduje jakie pojęcie miałeś na myśli. No więc zapytajcie dowolnego ucznia z jakiejś szkoły w Warszawie czy z Wrocławia z czym mu się kojarzą słowa: „21 marca” i „szkoła”. Oczywiście usłyszycie: „dzień wagarowicza”. Zapytajcie o to samo dowolnego ucznia Mechaniczniaka. Usłyszycie na 100%: „ZSMotka”. No i nie ma się co dziwić, w końcu ta sztandarowa impreza w „Mechanie” obchodzi w tym roku całkiem poważny jubileusz - to już 20. edycja Szkolnego Pikniku Motocyklowego. Pikniki odbywają się dwa razy do roku, wraz z rozpoczęciem i zakończeniem sezonu jednośladów, ale wbrew prostej arytmetyce te 20 edycji zajęło więcej niż 10 lat, jako że trzykrotnie plany imprezy pokrzyżowała pandemia. Tak więc śmiało można powiedzieć, że najmłodsi uczniowie Mechaniczniaka byli jeszcze niemal w kołysce, kiedy po raz pierwszy na szkolnym boisku rozległo się dudnienie setek motocyklowych silników. 

Oczywiście obok ZSMotki, która na boisku szkolnym gromadzi corocznie wielu wielbicieli motocykli nie brakowało też uczniów z ZSM i innych szkół, jako że znowu wzorem tradycji, wiosenne spotkania zawsze są łączone z Dniem Otwartym Szkoły, w ramach którego przyszli absolwenci podstawówek mogą zapoznać się bezpośrednio z ofertą edukacyjną Mechaniczniaka i uzyskać informację o warunkach kształcenia w murach naszej szkoły.

Więcej…
 
Dni Otwarte Politechniki Opolskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodzimierz Kania ; wtorek, 28 marca 2023 12:06 ; Poprawiony: wtorek, 28 marca 2023 12:16

Kreatywność jest w każdym z nas i powinniśmy pobudzać kreatywność w pracownikach i współpracownikach.

Dni Otwarte Politechniki OpolskiejGrupa spedytorów z klasy 4ASp odwiedziła w piątek- 24 marca  Politechnikę Opolską, gdzie w ramach Dni Otwartych uczelni, brała udział w warsztatach pt. „Przyciąganie klientów poprzez pobudzanie kreatywności pracowników”.

Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z profilami klienta oraz z technikami pobudzania kreatywności. Zaraz po wykładzie uczestniczyli w warsztatach, w których mieli okazję wykorzystać wcześniej poznane umiejętności takie jak: twórczość, inspirujące dyskusje i promowanie kreatywnego rozwiązywania problemów. Czekało ich kilka zadań mocno związanych z kreatywnością, w których ze sporą przewagą pokonali inne opolskie szkoły.

Całe spotkanie odbyło się w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Z pewnością przyszli spedytorzy wykorzystają poznane techniki w swoim życiu prywatnym i zawodowym.


Spedytorzy z klasy 4ASp

 
Dzień Autorów Europejskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodzimierz Kania ; wtorek, 28 marca 2023 11:55 ; Poprawiony: wtorek, 28 marca 2023 12:00

Dzień Autorów Europejskich

Dzien Autorow Europejskich m27 marca 2023 roku obchodziliśmy w bibliotece Zespołu Szkół Mechanicznych pierwszy Dzień Autorów Europejskich. Wspólnie z Uczniami klasy 1Mt świętowaliśmy ten dzień przy lekturze jednego z najsłynniejszych europejskich pisarzy, J.R.R Tolkiena. Czas upłynął nam na ciekawej analizie fragmentu ponadczasowej powieści gatunku fantasy, Władcy Pierścieni. Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje.


Beata Włodarczyk - Biblioteka

 
Mechanicy na warsztatach 3D w ramach Dni Otwartych Politechniki Opolskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek Wilk ; niedziela, 26 marca 2023 19:41

Mechanicy na warsztatach 3D w ramach Dni Otwartych Politechniki Opolskiej

Mechanicy na warsztatach 3D w ramach Dni Otwartych Politechniki Opolskiej
W dniach 23 - 24.03.2023r. opdbyły się Dni Otwarte 2023 Politechniki Opolskiej. Uczniowie klasy 4ASp uczący się w zawodzie >technik mechanik< w dniu 24.03.2023r. wzieli udział w warsztatach pt. "Modelowanie 3D w programie Inventor".

Opiekunami grupy byli Beata Ławrowska i Marek Wilk. Zajęcia odbyły się na wydzieale Budownictwa i Architektury a prowadził je mgr inż. Adrian Nosol.

Prowadzący opisał przeznaczenie i przedstawił podstawowe funkcje oferowane przez programu Inventor. Jako że zajęcia miały charakter warsztatów uczniowie mogli wraz z prowadzącym modelować bryły, używać różnych narzędzi do ich kształtowania. Mieli także możliwość uzyskania dokumentacji technicznej w postaci rysunku technicznego z zamodelowanej części, poznali narzędzia do wymiarowania, opisu powierzchni znakami chropowatosci, wypełnieniu tabelki rysunkowej.


Beata Ławrowska i M@rek Wilk

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 492