banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2776
mod_vvisit_counterWczoraj4440
mod_vvisit_counterTydzień19641
mod_vvisit_counterZeszły tydzień44875
mod_vvisit_counterMiesiąc118223
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc95368
mod_vvisit_counterOd początku13260023

Aktualnie: gości 61, 
członków 1, 
wizytacje 3 połączonych
Twój IP: 54.198.103.13
 , 
Dzisiaj: 26 Wrz, 2018
perspektywy
Zdobywcy szczytów... PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; sobota, 02 czerwca 2018 08:26

Zdobywcy szczytów... Wycieczka kl. IAS i IC

Klasa I AS i część klasy I C wraz z opiekunami na pewno długo będą pamiętać trzy wspaniałe dni spędzone w Sudetach. Wycieczka zaczęła się od zwiedzania Bastionu św. Jadwigi w Nysie, który powstał jako jeden z 10 bastionów obwodu fortecznego miasta w XVII wieku. Stąd udaliśmy się do Międzygórza, do gospodarstwa o romantycznej nazwie ‘Wichrowe Wzgórze’, gdzie, po upalnym dniu, powitala nas .... burza. Turystyczne nastroje jednak dopisywały i pod wieczór poszliśmy do malowniczego wodospadu Wilczki, a część grupy nawet próbowala zdobyć szczyt Igliczna.

Kolejny dzień spedziliśmy niemal w całości na szlakach górskich podziwiając wspaniałe widoki. Większość grupy dotarła do schroniska na Śnieżniku, który znajduje się 1218 m n.p.m., na zachodnim stoku Śnieżnika, a najwytrwalsi zdobyli sam szczyt Śnieżnika (1426 m n.p.m.)

Więcej…
 
TURCK – partner kształcenia zawodowego ZSM PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; piątek, 01 czerwca 2018 10:51 ; Poprawiony: piątek, 01 czerwca 2018 11:01

TURCK – partner kształcenia zawodowego ZSM

TURCK – partner kształcenia zawodowego ZSM_2018

Jeszcze dobrze nie wybrzmiały echa wizyty w naszej szkole przedstawicieli firmy produkującej quady, a 24 maja b.r. ZSM ponownie gościł reprezentantów opolskiego przemysłu w osobach: Andrzeja Derenia – dyrektora technicznego oraz Piotra Śnieżka – doradcy technicznego z firmy TURCK.

Firma TURCK jest jednym ze światowych liderów w dziedzinie automatyki przemysłowej. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 3500 pracowników w 28 krajach oraz posiada przedstawicieli w kolejnych 60 krajach. Oferta firmy TURCK obejmuje ok.15000 rozmaitych urządzeń z zakresu automatyki przemysłowej, a także kompleksowe rozwiązania z zakresu automatyzacji procesów produkcyjnych. Trzeba zaznaczyć, że tak sama firma jak i nasi goście nie są szkole nieznani. Współpraca z firmą TURCK zaczęła się już w 2015r. i obejmuje dotychczas wizyty w zakładzie, szkolenia uczniowskie i nauczycielskie. Ponadto uczniowie odbywają w firmie praktyki i staże zawodowe a nauczyciele przedmiotów mechatronicznych poszerzają swoją wiedzę na stażach i podczas wizyt studyjnych. Znamiennym jest też fakt, że Piotr Śnieżek jest absolwentem „Mechaniczniaka” w zawodzie technik mechatronik. Podczas studiów z dziedziny mechatroniki na Politechnice Opolskiej założył Stowarzyszenie GROM (Grupa Robotycznie Opętanych Maniaków). W ramach działalności stowarzyszenia wspierał uczniów z szkolnego koła robotyki w projektowaniu, budowie i programowaniu robotów.

Więcej…
 
Konkurs "Automobiles Deustch" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; środa, 30 maja 2018 11:01 ; Poprawiony: środa, 30 maja 2018 11:11

Konkurs "Automobiles Deustch"

konkursW dniu 21 maja 2018 odbył się II etap konkursu "Automobiles Deustch". Do finału zakwalifikowało  się sześć osób. W pierwszej części konkursu uczestnicy zmierzyli się z pytaniami testowymi w języku niemieckim o tematyce mechaniki pojazdowej. W drugiej części konkursu uczniowie udzielali odpowiedzi na pytania w formie ustnej.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I    miejsce  Sebastian Pańczyk kl. 3Ct
II   miejsce Mateusz Puchalla    kl. 2a
III  miejsce Dawid Piechotta      kl. 3es

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do udziału za rok!


Joanna Cieplik - nauczyciel języka niemieckiego

 
Kresy we wspomnieniach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 28 maja 2018 08:24 ; Poprawiony: środa, 30 maja 2018 12:37

Konferencja Popularnonaukowa
„KRESY WE WSPOMNIENIACH”

Bo gdzie jeszcze ludziom tak dobrze jak tu?Kresy
Tylko we Lwowie!
(…) I bogacz i dziad tu są za pan brat
I każdy ma uśmiech na twarzy…
A panny to ma słodziutkie ten gród
Jak sok, czekolada i miód…
I gdybym się kiedyś urodzić miał znów,
To tylko we Lwowie!
Bo szkoda gadania, bo co chcesz, to mów,
Nie ma jak Lwów!

  25 maja 2018 r. uczniowie z klasy II M Robert Jabłoński i Mateusz Kołodziej pod opieką Jadwigi Kulig wzięli udział w konferencji popularnonaukowej „Kresy we wspomnieniach”, której organizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Opolu.
  Mieliśmy niepowtarzalną okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii, tworzonej przez zwykłych ludzi żyjących na Kresach. Ich doświadczenia życiowe składają się bowiem na doświadczenia całego naszego narodu. Podczas konferencji wysłuchaliśmy bardzo interesujących wykładów na temat Kresów Południowo-Wschodnich, realiów życia mieszkańców Lwowa i okolic w dwudziestoleciu międzywojennym, miejsc i ludzi, których już nie ma, ale żyją w pamięci potomnych.
  Konferencję oficjalnie otworzyła pani dyrektor ZSO Nr 1 – Zofia Godlewska.

Więcej…
 
70 rocznica śmierci Rotmistrza Witolda Pileckiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 28 maja 2018 08:20 ; Poprawiony: środa, 30 maja 2018 09:15

patron

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 359