banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2124
mod_vvisit_counterWczoraj8991
mod_vvisit_counterTydzień89616
mod_vvisit_counterZeszły tydzień80054
mod_vvisit_counterMiesiąc116332
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc372480
mod_vvisit_counterOd początku35565076

Aktualnie: gości 69, 
wizytacje 3 połączonych
Twój IP: 44.200.145.223
 , 
Dzisiaj: 07 Cze, 2023
perspektywy
Awans tenisistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodzimierz Kania ; środa, 05 kwietnia 2023 09:06 ; Poprawiony: środa, 05 kwietnia 2023 09:19

Awans tenisistów

ping-pong 2023Sukces Kacpra Adamusa i Łukasza Pośpiecha. Na obiekcie MOS Opole rywalizowało dwanaście drużyn szkolnych. Tytuł najlepszej drużyny w tenisie stołowym zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych a nasza drużyna wywalczyła tytuł wicemistrzowski. Ten sukces to jednocześnie  awans do finału wojewódzkiego. Gratulujemy dobrej gry i czekamy na dobre wiadomości po turnieju finałowym.


Jerzy Tracz - propagator kultury fizycznej

 
Związki frazeologiczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodzimierz Kania ; środa, 05 kwietnia 2023 08:21 ; Poprawiony: środa, 05 kwietnia 2023 08:28

Związki frazeologiczne

Związki frazeologiczne3 kwietnia 2023 roku w auli ZSM odbył się konkurs biblioteczny poświęcony związkom frazeologicznym. Wyzwanie podjęło 60 Uczniów z  wielu klas, ale pierwsze miejsce mogło być tylko jedno. Największą liczbę punktów uzyskał Daniel Furgatz z klasy 1At, tym samym odpowiadając poprawnie na 84% pytań. Wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.


Beata Włodarczyk - bibliotekarka

 
Lekcja przedsiębiorczości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodzimierz Kania ; poniedziałek, 03 kwietnia 2023 13:51 ; Poprawiony: poniedziałek, 03 kwietnia 2023 14:02

Lekcja przedsiębiorczości

Lekcja przedsiebiorczosciW dniu 17 marca 2023r. w auli szkolnej odbyła się lekcja podstaw przedsiębiorczości dla klas II i III technikum  pt "Inwestowanie na rynkach finansowych". W rolę nauczyciela wcielił się  uczeń klasy 4Mp Mateusz Konik, który merytorycznie i w prosty sposób objaśnił podstawy działania rynku kapitałowego, omówił rodzaje rynków i fundamenty inwestowania. Giełda to nie tylko jego hobby ale również sposób na zarobek.

Opowiadając o swoich wzlotach i upadkach, doświadczeniach i zdobytej dzięki temu wiedzy, zainteresował nie tylko zgromadzonych uczniów ale również obecne w auli grono pedagogiczne oraz dyrekcję, którzy byli pilnymi słuchaczami i mogli przez chwilę  poczuć się jak uczniowie na lekcji przedsiębiorczości.

Mamy nadzieję, że Mateusz jeszcze nie raz spotka się z młodszymi koleżankami i kolegami i udzieli odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące inwestowania na giełdzie.


Ewa Panas- nauczyciel podstaw przedsiębiorczości

 
Mechatronicy na warsztatach w ramach Tygodnia Germanistyki Opolskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodzimierz Kania ; poniedziałek, 03 kwietnia 2023 13:44 ; Poprawiony: poniedziałek, 03 kwietnia 2023 13:50

Mechatronicy na warsztatach w ramach Tygodnia Germanistyki Opolskiej

Tygodzien Germanistyki Opolskiej29 marca br. grupa uczniów klasy 1 MT wzięła udział w warsztatach odbywających się w ramach Tygodnia Germanistyki Opolskiej. Uczniowie podczas zajęć prowadzonych przez studentów germanistyki wcielili się w rolę detektywów i rozwiązywali zagadki oraz zadania związane z niemieckimi baśniami. W trzygodzinnych zmaganiach uczestnicy doskonalili nie tylko znajomość języka niemieckiego, ale także spostrzegawczość oraz umiejętność pracy w grupie. Co jednak najważniejsze, dzięki swoim umiejętnościom mechatronicy ocalili Rotkäppchen (Czerwonego Kapturka) przed okrutnym Wolf’em, a Hänsel und Gretel (Jasia i Małgosię) uchronili przed złą Hexą


Marzena Skrzyniarz - nauczcyiel j.niemieckiego

 
Dziś Mechan, a kiedyś Technikum Przemysłu Cementowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek Wilk ; czwartek, 30 marca 2023 14:00

Dziś Mechan, a kiedyś Technikum Przemysłu Cementowego

Dziś Mechan, a kiedyś Technikum Przemysłu Cementowego O tym, że szkoła na Górce, czyli dzisiejszy ZSM ma długą i bogatą historię wiemy wszyscy. Ponad 20 tysięcy absolwentów przewinęło się przez jej mury od kiedy po II wojnie światowej zaczęło funkcjonować tu I Państwowe Gimnazjum i Liceum, a z czasem Państwowa Szkoła Przemysłowa. Ta szkoła, to „matka- brama” opolskiego szkolnictwa ( przypominamy: Magna Porta Scholarum Opoliensium) i nic w tym zaskakującego, że proces edukacji, który tu powadzono był ( i nadal jest) związany z potrzebami regionu. Czyli jeśli kiedyś Opole, to miasto cementowni, to oczywiście w historii szkoły pojawia się Technikum Przemysłu Cementowego czy też Technikum Cementowe.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 492