banner rekrutacyjny
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj7254
mod_vvisit_counterWczoraj13564
mod_vvisit_counterTydzień48935
mod_vvisit_counterZeszły tydzień95014
mod_vvisit_counterMiesiąc350342
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc497401
mod_vvisit_counterOd początku17957902

Aktualnie: gości 119, 
wizytacje 33 połączonych
Twój IP: 34.204.191.0
 , 
Dzisiaj: 26 Lut, 2020
perspektywy
Kalistenika lepsza od siłowni ? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; czwartek, 12 grudnia 2019 13:18 ; Poprawiony: czwartek, 12 grudnia 2019 13:36

Kalistenika lepsza od siłowni ?

Kalistenika     Kalistenika - pochodzi z języka starogreckiego, a powstało z połączenia zwrotów określających 2 ponadczasowe wartości: piękna (kallos) i siły (sthentos).
Jest to forma aktywności fizycznej polegająca na treningu siłowym z masą własnego ciała. W ten sposób ćwiczyli starożytni Spartanie, gladiatorzy oraz współcześni amerykańscy Marines. Kalistenika harmonijnie rozwija wszystkie partie mięśniowe. Ćwicząc z obciążeniem własnego ciała, angażujesz do pracy wiele mięśni jednocześnie. Podczas ćwiczeń wzmacniasz nogi, pośladki, ramiona, klatkę piersiową, brzuch i plecy. Pompki, przysiady, brzuszki podciągnięcia na drążku nie obciążają stawów ani ścięgien.  Wykonywane w czasie treningu ruchy zbliżone są do ruchów naturalnych, zmniejsza się ryzyko nabawienia kontuzji.

  W szkole gościmy członków Polskiego Związku Kalisteniki i Street Workoutu Martę Rosiek, Jarosława Bulla, Marka Starzyńskiego,  którzy przeprowadzili lekcję „Stwórz lepszą wersję siebie! Alternatywna lekcja w - f”.

Więcej…
 
Drezno- Florencja Północy w bożonarodzeniowym blasku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; czwartek, 12 grudnia 2019 12:09 ; Poprawiony: wtorek, 18 lutego 2020 12:21

Drezno - Florencja Północy w bożonarodzeniowym blasku

DreznoDrezno to kraina bożonarodzeniowych tradycji. To tu odbywa się Striezelmarkt - najstarszy bożonarodzeniowy jarmark w Niemczech. Jego tradycja sięga XV wieku. Swą nazwę zawdzięcza drożdżowej, plecionej bułce Striezel, która na przestrzeni wieków zamieniła się w drezdeński Christstollen - tradycyjne ciasto z bakaliami. Odwiedzając Drezno, koniecznie musicie spróbować tego specjału!

W dniach 5 i 10 grudnia uczniowie klas IM, IAg, IESg i IASp wybrali się na wycieczkę do stolicy Saksonii. ,,Najpierw był spacer po mieście. Zwiedziliśmy kompleks muzeów - Zwinger, Operę Sempera, Zamek Królewski, Kościół Dworski i wiele innych zabytków. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy, ale to co  zawsze będziemy wspominać, to świąteczny nastrój jarmarku, zapach cynamonu gożdzików i słodkich pierników„ - twierdzą Patrycja i Natalia.

Więcej…
 
CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; wtorek, 10 grudnia 2019 21:19

CORAZ  BLIŻEJ ŚWIĘTA Wycieczka kl. IIIAS

W poniedziałek uczniowie klasy III AS mieli okazję korzystać z atrakcji na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu. Pogoda pozwoliła na spacer wokół Rynku i dokładne zapoznanie się z ofertą straganów, z których dochodziły wspaniale zapachy świątecznych przysmaków. Były tu tradycyjne polskie dania, a także opcje bardziej egzotyczne, jak np. pieczone kasztany, francuskie salami czy hiszpańskie churros.

Więcej…
 
Turbolandeskunde PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 09 grudnia 2019 14:58 ; Poprawiony: wtorek, 10 grudnia 2019 08:51

Turbolandeskunde

TurbolandeskundeW piątek 06.12.2019r. grupa 12 uczniów klas 1 Mg oraz 1 Dp wzięła udział w konkursie Polskiego Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego na temat wiedzy o Szwajcarii. Konkurs  Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego dla uczniów szkół ponadpodstawowych organizowany był po raz VI. 

Uczniowie w pierwszym etapie - szkolnym musieli odpowiedzieć na 90 pytań z zakresu podstawowych informacji o Szwajcarii, geografii, gospodarki, historii, kultury, jedzenia i picia, osobistości, sportu i polityki. Najlepsza trzyosobowa grupa przechodzi do następnego etapu który odbędzie się w marcu. 


Sandra Leś - koordynator konkursu

 
Prężymy mózgi, czyli Turniej Gier Logicznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 09 grudnia 2019 14:32 ; Poprawiony: wtorek, 10 grudnia 2019 11:08

Prężymy mózgi, czyli Turniej Gier Logicznych

turniej gier logicznych       Nie mogło być inaczej - Jak zawsze na początku grudnia wystartował Turniej Gier Logicznych. Dnia 05.12.2019 w auli zjawiło się około 80 uczniów. Impreza została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Danuty Stankiewicz. Otwarcia dokonała Pani Wicedyrektor Agnieszka Słaboń wraz z przewodniczącym szkoły Krzysztofem Szymańcem, życząc dobrej zabawy i wygranej.  Uczestnicy mieli możliwość wyboru gry, w której mieli wykazać się swoimi umiejętnościami logicznego myślenia w takich dyscyplinach, jak: rozgrywki w szachy, w warcaby, rozwiązywanie krzyżówek oraz sudoku. Prowadzący rywalizację w czterech kategoriach przedstawili zasady gry. Ogółowi wydarzenia towarzyszyła świąteczna atmosfera, dekoracja i zapach mandarynek rozdanych uczestnikom. Po długim boju wyłoniono zwycięzców, wyniki przedstawiają się następująco w kategorii “krzyżówki”; I Martin Bienias, II Dominik Kunica, III Maciej Klecun, w kategorii “sudoku”: I Piotr Krogul , II Sebastian Łoś ,III Seweryn Koc ,w kategorii “szachy” :I Jakub Wrona, II Patryk Stawasz, III Mateusz Mróz ,oraz w kategorii “warcaby”: I Jarosław Kapusta, II Radosław Miszta ,III Łukasz Duniewicz. Dziękujemy i gratulujemy wygranych uczestnikom turnieju. Widzimy się za rok!

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 412