banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6893
mod_vvisit_counterWczoraj49381
mod_vvisit_counterTydzień77672
mod_vvisit_counterZeszły tydzień77057
mod_vvisit_counterMiesiąc257471
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc325777
mod_vvisit_counterOd początku16508502

Aktualnie: gości 109, 
wizytacje 6 połączonych
Twój IP: 35.175.120.174
 , 
Dzisiaj: 20 Lis, 2019
perspektywy
Hospicjum Betania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; piątek, 18 października 2019 10:54 ; Poprawiony: piątek, 18 października 2019 11:37

Hospicjum Betania podziękowało wolontariuszom i dobroczyńcom chorych.
Opolski Mechaniczniak też znalazł się w tym gronie.

Betania16 października br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się Gala „Betanii”. Hospicjum w Opolu-Nowej Wsi Królewskiej ma pod opieką 17 pacjentów stacjonarnych. Kolejnych 40 otacza opieką w domach.

Centrum Opieki Paliatywnej „Betania” prowadzi hospicjum domowe i poradnię medycyny paliatywnej od 2006 roku oraz hospicjum stacjonarne od 2012 roku.

Podczas Gali podziękowano wszystkim przyjaciołom, darczyńcom, wolontariuszom, pracownikom COP BETANIA za to, że każdy dzień w Betanii jest inny, szczególny.

Więcej…
 
Praktyka zawodowa w stolicy Audi - Ingolstadt PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; piątek, 18 października 2019 09:01 ; Poprawiony: piątek, 18 października 2019 09:47
zsm logo

PROGRAM POLSKO - NIEMIECKIEJ WYMIANY PARTNERSKIEJ

 ZSM OPOLE - BERUFLICHE OBERSCHULE INGOLSTADT.

Praktyka zawodowa w stolicy Audi - Ingolstadt

fos logo

 

wymianaDzięki długoletniej współpracy ze szkołą techniczną FOS BOS z Ingolstadt siedmiu uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych odbyło dwutygodniową praktykę zawodową w tamtejszych warsztatach doskonaląc swoje umiejętności z zakresu obróbki metalu. Dwutygodniowy pobyt to jednak nie tylko obowiązki i nauka, ale również dużo rozrywek. Dostarczył on naszym uczniom niezapomnianych wrażeń oraz wiele cennych doświadczeń. Miasto Ingolstadt dzięki mieszczącej się tam fabryce Audi oraz położonego obok muzeum Audi Mobile jest wielką gratką dla miłośników czterech kółek. Dzięki wystawie i bardzo ciekawej ekspozycji w muzeum Audi uczniowie poznali historię firmy, natomiast wizyta w fabryce zaznajomiła ich z procesem produkcji.

Więcej…
 
Agatha Christie-The Queen of Crime PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; piątek, 18 października 2019 07:48 ; Poprawiony: piątek, 18 października 2019 07:58

Agatha Christie-The Queen of Crime

Agata ChristieTo właśnie ona –Królowa Kryminału była tematem lekcji bibliotecznej, w której wzięła udział klasa IIIM. Ta najbardziej  znana  na świecie pisarka kryminałów stworzyła słynne postaci literackie dwojga detektywów: starszej pani, detektyw-amator panny Marple oraz Belga Herkulesa Poirota. Ten charakterystyczny mężczyzna  o niskim wzroście ze  starannie wypielęgnowanymi  wąsami z obsesją na punkcie porządku i symetrii pojawiła się w ponad 30 powieściach, z których najbardziej znaną jest „Morderstwo w Orient Ekspressie”. Powieść ta była już kilkukrotnie ekranizowana, a jej najnowszą wersję, w której wystąpiły tak znakomite aktorki jak Michelle Pfeiffer oraz Penelope Cruz, można było oglądać na dużym ekranie w 2017 roku.  W trakcie spotkania w Bibliotece Wojewódzkiej mieliśmy również okazję poznać wiele  interesujących  i intrygujących szczegółów  z życia Agathy, takich jak np.: jej tajemnicze zniknięcie  oraz praca w aptece, która okazała się przydatna  przy pisaniu  powieści. Wiele utworów Agathy Christie  zostało zekranizowanych lub  zaadaptowanych na potrzeby teatru, lecz  jest jedna powieść, która zgodnie z zastrzeżeniami samej autorki, nie może zostać przeniesiona na srebrny ekran tak długo jak jest wystawiana w teatrze. O jaką sztukę chodzi??-

Więcej…
 
Przejmujący dźwięk katyńskiego dzwonu… PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; czwartek, 17 października 2019 21:29

Przejmujący dźwięk katyńskiego dzwonu…

Katyń

Pod koniec zeszłego roku szkolnego byłem uczestnikiem konkursu pt. „Katyń zbrodnia bez kary” zorganizowanego przez Opolskiego Kuratora Oświaty, we współpracy z Wojewodą Opolskim oraz pod patronem ,,Polskiej Fundacji Narodowej” . Celem konkursu było przede wszystkim upamiętnienie wydarzeń, które miały miejsce w Katyniu, czyli zbrodni jaka została dokonana na polskich obywatelach.

W pracy, którą przygotowałem pt. ,,Katyń – prawda i pamięć” pod kierunkiem nauczycielki historii, pani mgr Joanny Pawełczak, napisałem, między innymi, że moim wielkim marzeniem byłoby wzięcie udziału w Międzynarodowym Motocyklowym Rajdzie Katyńskim, w którym motocykliści z całej Polski wyruszają na Kresy, aby oddać hołd tam zamordowanym.

Więcej…
 
Smartfon i biblioteka – to da się połączyć PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; wtorek, 15 października 2019 10:12

Smartfon i biblioteka – to da się połączyć


biblioteka001W piątek klasa IDp udała się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej, aby wziać udział w warsztatach pokazujących wykorzystanie bezpłatnych aplikacji na smartfony i tablet, które pomagają i urozmaicają czytanie książek. Praktyczne zajęcia z wykorzystaniem m.in. kodów QR, VIUU spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż można było wykorzystać te nowo nabyte umiejętności, już na miejscu w bibliotece, biorąc udział w specjalnej Grze Miejskiej.
Ponadto mieliśmy okazję zwiedzić wystawę fotografii przedstawiającą Opolszczyznę na przestrzeni lat oraz zapoznać się z ofertą biblioteki przygotowaną specjalnie dla wielbicieli języka angielskiego, których w klasie IDp nie brakuje. "America in your library" z pewnoscią zostanie wykorzystana przez nas, aby dobrze i dokładnie z wykorzystaniem wiarygodnych źródeł przygotowywać się do kolejnych zajęć Dla uważnych czytelników niniejszego tekstu, z klasy IDp mały konkurs.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 404