banner rekrutacyjny
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2441
mod_vvisit_counterWczoraj3415
mod_vvisit_counterTydzień5856
mod_vvisit_counterZeszły tydzień30668
mod_vvisit_counterMiesiąc93032
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc183819
mod_vvisit_counterOd początku13016716

Aktualnie: gości 73, 
wizytacje 16 połączonych
Twój IP: 54.81.76.247
 , 
Dzisiaj: 23 Lip, 2018
perspektywy
Konkurs 'Automobiles Deutsch' PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 21 maja 2018 08:54 ; Poprawiony: wtorek, 22 maja 2018 10:17

Konkurs 'Automobiles Deutsch'

Automob1Dnia 24 Kwietnia 2018 odbył się pierwszy etap konkursu 'Automobiles Deutsch'. Do konkursu przystąpiło 18 osób. Podczas konkursu uczniowie wykazali się znajomością języka niemieckiego w zakresie mechaniki pojazdowej.

Do drugiego etapu zakwalifikowali się uczniowie:

Pańczyk  Sebastian   kl. 3Ct
Piechotta Dawid       kl. 3es
Galler Dominik          kl. 1AS
Stein Emanuel         kl. 2M
Puchalla Mateusz     kl. 2a
Gandyra Dawid        kl. 2M

Drugi etap konkursu odbędzie się 21 maja 2018r. o godzinie 9:45 w sali 21

Zapraszamy!


Joanna Cieplik  nauczyciel języka niemieckiego

 
Wycieczka do Elektrowni >>OPOLE PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; piątek, 18 maja 2018 14:10 ; Poprawiony: sobota, 19 maja 2018 06:18

Wycieczka do Elektrowni >>OPOLE<<

elektrownia W dniach 18 i 19 maja 2018r. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA Oddział Elektrownia Opole zorganizowało XIV edycję Dni Otwartych. Tematem przewodnim tegorocznych Dni Otwartych jest obchodzony przez Elektrownię Opole jubileusz 25-lecia synchronizacji I bloku elektrowni z Polskim Systemem Elektroenergetycznym. Dla przypomnienia stało to się 23 lutego 1993 roku. Data synchronizacji I bloku stanowi datę uruchomienia Elektrowni Opole.

W dn. 18 maja br. udział w dniach otwartych wzięła klasa I M PT wraz z opiekunami: p. Agatą Hetmańską i p. Markiem Wilkiem. Wizyta w Elektrowni Opole została podzielona na dwie części. Podczas pierwszej części spotkania obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczącą funkcjonowania i działania Elektrowni Opole. Druga część obejmowała jej zwiedzanie.

 

Więcej…
 
Spedytorzy na Opolskim Festiwalu Nauki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; środa, 16 maja 2018 11:50 ; Poprawiony: środa, 16 maja 2018 12:01

Spedytorzy na Opolskim Festiwalu Nauki

SPEDYTORZY14 maja uczniowie klasy spedytorskiej uczestniczyli w XVI Opolskiem Festiwalu Nauki na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego. W pierwszej kolejności mogli zapoznać się z oferta edukacyjna uczelni oraz mieli okazje do spotkania z pracownikami i studentami WE. Następnie wysłuchali wykładu: Magazynowanie istotnym procesem w logistyce prowadzonego przez Studentów Międzyuczelnianego Koła Naukowego „LogPoint”. Gdzie zostały poruszone zagadnienia: aspekty magazynowania, rodzaje magazynów, lokalizacja magazynów, efektywności gospodarki magazynowej oraz transport wewnątrz magazynowy i sprzęt transportu wewnętrznego. Podsumowaniem tego dnia był udział w warsztatach prowadzone przez  dr inż. Iwona Pisz i dr Sabina Wyrwich-Płotka na których, uczniowie sprawdzali swoje umiejętności spedytorskie poprzez rozgrywki w grze: TransEdu. Aplikacja ta oparta jest na działaniu systemu giełdy transportowej, stworzona jako wersja demo dla studentów i uczniów logistyki/ spedycji. Każdy gracz może wcielić się w rolę przewoźnika drogowego i wykorzystując flotę pojazdów zawiera transakcje biznesowe ze zleceniodawcami. Po zawziętej rywalizacji został wyłoniony zwycięzca, któremu wręczono drobny upominek.


Karolina Łydka – nauczyciel przedmiotów zawodowych

 
Mechanicy i Policjanci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 14 maja 2018 09:10 ; Poprawiony: poniedziałek, 14 maja 2018 09:25

Mechanicy i Policjanci

rajdVIII Rajd Rowerowy im. Joachima Halupczoka, który odbył się 10.05.2018 r., przeszedł do historii. Różnił się od pozostałych ponieważ udało się połączyć akcję Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu  pod nazwą ”Jednośladem bezpiecznie do celu”  i promocję szkoły.

W początkowej fazie rajd nie miał jak w latach ubiegłych, charakteru kameralnego. Udział w rajdzie jednostek policji sprawił, że było bardzo bezpiecznie i bardzo głośno. Przez miasto kolumna rowerzystów przejechała w asyście radiowozu, policjantów na motorach i na rowerach. Zatrzymywany był ruch na drodze, włączone były wszystkie dostępne sygnały dźwiękowe,  co sprawiło, że czuliśmy się jak w środku filmu akcji. O bezpieczeństwo na drodze dbali również  przedstawiciele  Klubu „RAJDER” Opole.  Wzrok przechodniów skierowany był na grupę,  w której to nauczyciele ubrani w odblaskowe kamizelki promowali naszą szkołę.

Więcej…
 
Wycieczka do zakładu FAMET S.A PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 14 maja 2018 07:43 ; Poprawiony: środa, 16 maja 2018 14:35

Wycieczka zawodowa do Zakładu Produkcyjnego Nr 4

w Opolu FAMET S.A

FAMETW ramach współpracy z grupą FAMET S.A., zorganizowano wycieczkę zawodową do Zakładu Produkcyjnego Nr 4 w Opolu, w trakcie której uczniowie z klas: I ASt i III es w zawodzie technik mechanik i ślusarz mieli możliwość zapoznania się z pracą w dużym zakładzie produkcyjnym.

W wyjeździe brali również udział:  Bogusław Januszko dyrektor ZSM, Agnieszka Słaboń wicedyrektor ZSM, Beata Kresan szkolny doradca zawodowy oraz  Małgorzata Gregorius, Beata Ławrowska i  Ryszard Ostrowski nauczyciele przedmiotów zawodowych w ZSM w Opolu.

FAMET S.A. specjalizuje się w projektowaniu, produkcji, dostawach i usługach montażowych aparatury procesowej i urządzeń do kluczowych gałęzi przemysłu w Polsce i za granicą. Zakład Produkcyjny Nr 4 w Opolu natomiast odpowiada w głównej mierze za produkcję aparatury i urządzeń przemysłowych – wielkogabarytowych konstrukcji spawanych, w tym korpusów turbin i generatorów, płaszczowo – rurowych wymienników ciepła, kondensatorów pary, podgrzewaczy regeneracyjnych, aparatów kolumnowych i reaktorów chemicznych, zbiorników ciśnieniowych i filtrów gazu. Ponadto, elementów turbin wiatrowych, dźwigów i maszyn przeładunkowych.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 355