banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1060
mod_vvisit_counterWczoraj3353
mod_vvisit_counterTydzień18709
mod_vvisit_counterZeszły tydzień31860
mod_vvisit_counterMiesiąc69761
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc154864
mod_vvisit_counterOd początku11006532

Aktualnie: gości 60, 
wizytacje 3 połączonych
Twój IP: 23.20.103.97
 , 
Dzisiaj: 17 Sie, 2017
Berlin zdobyty PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; poniedziałek, 29 maja 2017 14:06 ; Poprawiony: wtorek, 30 maja 2017 09:43

Berlin zdobyty

Opole We wtorek 26 maja uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w stolicy Niemiec. Berlin jest miastem pełnym atrakcji i spokojnie można je zwiedzać tydzień, ale my mieliśmy do dyspozycji tylko jeden dzień. Zwiedzanie zaczęliśmy od Alexanderplatz i słynnej wieży telewizyjnej. Później był spacer Aleją Unter den Linden pod Bramę Branderburską i łynny Reichstag ( siedziba Rządu). Po drodze malownicza Wyspa Muzeów i Katedra ( Berliner Dom) gdzie można było sobie poleżeć na trawie. Ze względu na małą ilość czasu mogliśmy tylko o tym pomarzyć. Miłośników samochodów oraz wszelkich ciekawostek związanych z techniką zainteresowały oczywiście salony Volkswagena i Mercedesa. 

Więcej…
 
Mechaniczniak w ZOO PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; poniedziałek, 29 maja 2017 12:51 ; Poprawiony: wtorek, 30 maja 2017 09:43

Mechaniczniak w ZOO

Opole Dnia 23 maja 2017 r., w piękny wiosenny, a właściwie letni dzień wybraliśmy się (klasa 1At – technik mechanik) do naszego pięknego Ogrodu Zoologicznego. Wyszliśmy ze szkoły ok. godziny 9.45 i ruszyliśmy na wyprawę. Trasa wiodła przez centrum Opola, z licznymi przystankami w ciekawych punktach miasta. Podróż była wesoła, okraszona dużą ilością zdjęć. Już wcześniej poczytaliśmy co nie co o historii nowoczesnych ZOO, która zaczęła się ok. 200 lat temu. Od tego czasu świat uległ ogromnym przemianom. W naukach biologicznych nastąpił znaczny postęp wiedzy. Jednocześnie wystąpiło na większości obszarów świata przyrody stale rosnące zagrożenie dla gatunków, środowisk życia i ekosystemów. Dbałość o systemy biologiczne naszej planety jest jednym z największych wyzwań dla ludzkości. W konsekwencji ochrona przyrody stała się najważniejszym tematem dla ogrodów zoologicznych i w związku z tym stale ewoluują one od menażerii przez parki zoologiczne do centrów ochrony.

 

Więcej…
 
Jak powstało Opole PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; piątek, 26 maja 2017 14:27

Opole … od początku, czyli jak powstało jedno z najstarszych miast w Polsce

OpoleWpisując się w obchody osiemsetlecia miasta w Bibliotece Zespołu Szkół Mechanicznych 22 maja 2017 odbyło się spotkanie poświęcone historii stolicy regionu. Jego uczestnikami byli przede wszystkim uczniowie klas pierwszych, którzy w większości nie są mieszkańcami Opola. Do opolskiego Mechaniczniaka - czyli szkoły „na Górce”, której dzieje są ważnym elementem historii miasta - trafili ze względu na zainteresowanie nauką w szkole technicznej. I tak przyszli mechatronicy, spedytorzy, mechanicy odkrywali tajemnice związane z początkami osadnictwa na Ostrówku, a dalej powstania grodu i ostatecznie miasta, w którym kontynuują edukację.

 

Więcej…
 
Spływ kajakowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; piątek, 26 maja 2017 13:55 ; Poprawiony: piątek, 02 czerwca 2017 15:32

Spływ

 
Wyjątkowa lekcja statystyki PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; piątek, 26 maja 2017 09:42 ; Poprawiony: piątek, 26 maja 2017 13:50

Wyjątkowa lekcja statystyki

lekcja W czwartek 25 maja br. uczniowie klasy IIAS, kształcący się w zawodzie technik spedytor, uczestniczyli w wyjątkowej lekcji statystyki prowadzonej przez panie Hannę Sterniuk–Mościcką oraz Ewę Natrońską-Komor z Urzędu Statystycznego w Opolu. W trakcie lekcji uczniowie zostali zapoznania z Bankiem Danych Lokalnych, czyli bazą danych statystycznych zawierającą najważniejsze dane dotyczące gospodarki, demografii, edukacji, turystyki, kultury i nie tylko.

Umiejętności związane z pozyskiwaniem, przetwarzaniem oraz wykorzystaniem danych statystycznych są niezbędne w zawodzie technik spedytor oraz mogą być przydatne w podejmowaniu decyzji nie tylko zawodowych.

Lekcja odbyła się dzięki współpracy pani Ewy Panas z Urzędem Statystycznym w Opolu. W ramach wcześniejszych działań uczniowie odwiedzili Urząd Statystyczny, gdzie mogli się zapoznać z organizacją pracy jednostki oraz technikami pozyskiwania i przetwarzania danych statystycznych.

Wicedyrektor Urszula Kowalczyk

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 324