banner rekrutacyjny
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6555
mod_vvisit_counterWczoraj13564
mod_vvisit_counterTydzień48236
mod_vvisit_counterZeszły tydzień95014
mod_vvisit_counterMiesiąc349643
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc497401
mod_vvisit_counterOd początku17957203

Aktualnie: gości 124, 
wizytacje 17 połączonych
Twój IP: 34.204.191.0
 , 
Dzisiaj: 26 Lut, 2020
perspektywy
Konkurs z pierwszej pomocy rozstrzygnięty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; piątek, 20 grudnia 2019 09:06 ; Poprawiony: piątek, 20 grudnia 2019 09:30

Konkurs z pierwszej pomocy rozstrzygnięty

Ipomoc2019W tym roku w szkolnym konkursie „Pierwsza pomoc przedmedyczna” udział wzięli mechanicy z klasy 2AC i mechatronicy z 2M.

Najlepszy w teście teoretycznym okazał się Tomasz Szynol z klasy 2AC,

II miejsce zdobył Bartosz Michniak także z 2AC,

III miejsce wywalczył Szymon Smolarek z klasy 2M.

Zarówno zwycięscy konkursu, jak i pozostali uczestnicy nagrodzeni zostali kuponami rabatowymi, uprawniającymi do zniżek na wybrane kursy prawa jazdy w Szkole Nauki Jazdy DAKAR, która ufundowała wszystkie nagrody.

Zwycięzcom gratulujemy!!!


Agnieszka Słaboń - wicedyrektor

 
Przejazdem w ..….Kalifornii PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; czwartek, 19 grudnia 2019 16:33

Przejazdem w ..….Kalifornii

Akademia MLM W poniedziałek uczniowie klasy IV DS gr D i I Mp uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pana Jeffa Hamblena na temat Kalifornii. Tytuł spotkania ‘California – the Golden State’ sugerował, że integralną część historii stanu Kalifornia stanowi odkryte tam złoto w 1848 roku, a w 1849 można już było mówić o ‘gorączce złota’, która opanowała cały kraj. Kolejną ciekawostką związaną z tym stanem był Levi Strauss, który przybył do Kalifornii z Bawarii w 1853 roku i rozpoczął sprzedaż solidnych spodni dla górników, dzisiaj znanych jako ‘lewisy’. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek z historii San Francisco, które jest znane z mostów, wzgórz i mgły. Ulice w mieście są tak pochyłe, że najlepiej przemieszczać się tramwajami linowymi, które wprowadzono już w 1873 roku.

Część spotkania poświęcona była tradycjom świątecznym w USA, różnorodnej kuchni, zwyczajom świątecznym, które w tak zróżnicowanym kulturowo społeczeństwie nieraz znacznie różnią się od naszych tradycji.


Aleksandra Nowosielska

 
Pasterze z 2Dt PDF Drukuj Email
Wpisany przez zawojan ; wtorek, 17 grudnia 2019 22:10 ; Poprawiony: wtorek, 17 grudnia 2019 22:19

 
XVIII Konferencja Samorządów Uczniowskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; wtorek, 17 grudnia 2019 15:08 ; Poprawiony: wtorek, 17 grudnia 2019 15:12

XVIII Konferencja Samorządów Uczniowskich

SU   W piątek 13 grudnia delegacja w składzie : Patrycja Bielamowicz 1AS, Krzysztof Jaworski 1Dg , Kacper Szajnowski 1Dg oraz  p.Danuta Stankiewicz, udała się na XVIII Konferencję Samorządów Uczniowskich, która odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury.

 ,,W średnich siła - o tym, że niekoniecznie trzeba być wybitnym by być szczęśliwym” to tytuł bardzo interesującego wykładu prof. Tomasza Grzyba.  Po wykładzie  nastąpiła projekcja filmu ,,Miss Impossible”, który opowiadał o dojrzewającej dziewczynie szukającej samej siebie. Po przerwie, w czasie której przedstawiciele prawie wszystkich szkół z Opola mieli możliwość  zapoznania się, rozpoczęła się debata na temat ,,Czy przeciętność w szkole to coś złego?”.  Prowadzący konferencję p. Dariusz Romanowski z MDK zagaił temat oraz był moderatorem dyskusji. Na początku debaty odzywało się kilka osób,  reszta była słuchaczami, lecz czym bliżej końca tym więcej osób dołączało się do dyskusji, a potem nawet trudno  było ją zamknąć . Dzięki zaangażowaniu spotkało nas wyróżnienie, po wręczeniu certyfikatów zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z przedstawicielem urzędu miasta Opola dotyczące edukacji.


Kacper Szajnowski, SU

 
I znów odwiedził nas Mikołaj ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; wtorek, 17 grudnia 2019 11:17 ; Poprawiony: wtorek, 17 grudnia 2019 12:29

I znów odwiedził nas Mikołaj !

mikołajkiMikołajki - czyli wspaniała świąteczna tradycja, którą uczciliśmy w naszej szkole w radosny sposób. Ich organizacją zajął się SU.

Z samego rana zebraliśmy się, by przebrać się w świąteczne stroje. I tak w murach szkoły zagościły renifery, mikołaje i mikołajki. Ukryliśmy w  różnych miejscach w szkole numerki, które potem były odszukiwane przez uczniów, a na każdego znalazcę czekała słodka nagroda. W radosnym nastroju, z uśmiechem na twarzy i oprawą muzyczną  dotarliśmy do każdej klasy, częstując uczniów jak i nauczycieli oraz pracowników szkoły mandarynkami.

Ten dzień na pewno na długo pozostanie nam w pamięci dzięki emocjom oraz  klimatowi  zbliżających się świąt. 


Natalia Okos,SU

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 412