banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5343
mod_vvisit_counterWczoraj6195
mod_vvisit_counterTydzień17623
mod_vvisit_counterZeszły tydzień55184
mod_vvisit_counterMiesiąc158774
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc201381
mod_vvisit_counterOd początku14585020

Aktualnie: gości 72, 
wizytacje 1 połączonych
Twój IP: 34.228.38.35
 , 
Dzisiaj: 23 Kwi, 2019
perspektywy
Chroń to najcenniejsze PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; niedziela, 20 września 2009 12:20 ; Poprawiony: niedziela, 20 września 2009 19:48

W ostatni piątek (18 września) w godzinach przedpołudniowych w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie młodzież żeńskiej - przedstawicielek opolskich szkół średnich - z organizatorami ogólnopolskiej akcji profilaktyki i edukacji zdrowotnej kobiet pod tytułem „Chroń to co najcenniejsze” . Patronem akcji jest Pani Danuta Jazłowiecka - posłanka do Parlamentu Europejskiego.

W konferencji wzięli również udział :

  • Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opola Pani Irena Koszyk
  • Inspektor ds. szkół ponadgimnazjalnych pani Kinga Pierzak –Kostuś
  • Panie z Opolskiego Centrum Onkologii

Gospodarzem konferencji był nasz dyrektor - Bogusław Januszko.

Konferencja składała się z trzech części.

W pierwszej części wystąpiła pani doktor Kamila Czerw, z tematem „Profilaktyka raka szyjki macicy”, w drugiej części wystąpienie miała pani doktor Barbara Radecka na temat „Profilaktyka raka piersi”

Po tych prelekcjach odbyła się dyskusja ze zgromadzoną młodzieżą.

Konferencję zakończył występ naszego zespołu instrumentów dętych.

 

 
Konkurs fotograficzny PDF Drukuj Email
Wpisany przez zawojan ; wtorek, 16 czerwca 2009 23:14 ; Poprawiony: środa, 16 września 2009 12:50
konkurs fotograficznyPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opolu zaprasza do wzięcia udziału w drugiej edycji Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego "Sam nie palę i innym odradzam". Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, realizowany w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej pt: "Ostrzeżenia Zdrowotne".
Celem konkursu jest edukacja młodzieży w zakresie zysków płynących z niepalenia oraz zagro*zęn* wynikających z czynnego i biernego palenia poprzez kreowanie wizerunku młodego człowieka, który nie pali papierosów. Udział w tym konkursie jest okazją do zaprezentowania wiedzy, kreatywności i operatywności młodzieży.
Nadzór nad realizacją konkursu sprawuje Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!! - OSTATNI DZWONEK!!!
Nadzór nad realizacją konkursu w szkole sprawują:
p. Ryszard Ostrowski
p. Włodzimierz Kania

Uczniowie zainteresowani proszeni są o kontakt.


Więcej…
 
Dariusz Kupis - Opolski Hipokrates PDF Drukuj Email
Wpisany przez zawojan ; piątek, 11 września 2009 22:15 ; Poprawiony: czwartek, 14 kwietnia 2011 23:27

ntoZawód wybrało za niego życie. Ojciec zmarł na jego rękach, mama ciężko choruje, brat jest niepełnosprawny. Od zawsze opiekował się całą rodziną, wiedział, że musi być w tym dobry, jak najlepszy, by im pomóc.

DKupis

To go motywowało do zdobywania umiejętności. Zaraz po maturze poszedł pomagać starym ludziom w zakładzie opiekuńczo-leczniczym prowadzonym przez szpital wojskowy.

Zaczął studiować pedagogikę, potem informatykę, ale dopiero gdy trafił na pielęgniarstwo w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu, wiedział, że to jest to. Na 140 dziewczyn było tylko 8 chłopaków. Równolegle pracował w opolskim szpitalu wojewódzkim na izbie przyjęć. Początkowo pomagał pielęgniarkom. Od roku jest dyplomowanym pielęgniarzem.

To specyficzne miejsce. Tu trafiają wszyscy potrzebujący nagłej pomocy. Tu się robi wszystko - daje zastrzyki, opatruje rany, gipsuje połamane kończyny, a bywa, że reanimuje. Nieraz przewija się przez izbę sto osób w ciągu dnia, bywa, że zwożą jedną za drugą ofiary wypadków. Człowiek nawet nie ma czasu pomyśleć, działa instynktownie, a dopiero potem przychodzi refleksja. Niepewność, czy nie można było zrobić więcej, lepiej - to największy stres tej pracy.

Jedno tragiczne wydarzenie Dariusz zapamiętał szczególnie dobrze. - Przywieziono 21-letniego chłopaka, mojego rówieśnika, w bardzo ciężkim stanie. Robiliśmy wszystko, co możliwe, ale on umarł. Ojciec chłopca, przytulając zmarłego, płakał, że nie zdążył mu powiedzieć, że go kocha. Choć od tego wydarzenia minęły trzy lata, Dariuszowi łamie się głos, gdy opowiada.

A jednak pracy w izbie przyjęć nie zamieniłby na żadną inną.

- Na oddziale szpitalnym pomoc choremu rozłożona jest w czasie. Tu efekty widać natychmiast. Przychodzi ktoś ze złamaną ręką, cierpi, ale za chwilę już ręka jest nastawiona, gips założony i chory wychodzi uśmiechnięty. To największa satysfakcja - mówi Dariusz.

Zdarza się, że pacjenci zwracają się do niego "bracie". Coraz częściej chwalą też mężczyzn-pielęgniarzy, że są delikatniejsi od kobiet i mają większe wyczucie.

ps. Dariusz Kupis ukończył naszą szkołę w 2005r. - gratulujemy sukcesu, życzymy powodzenia zarówno  w dalszej pracy jak i w życiu prywatnym.
wych. Jan Front


 

Źródło: NTO, tekst: Iwona Kłopocka, foto: Witold Chojnacki

 
MAMY MISTRZA! PDF Drukuj Email
Wpisany przez zawojan ; wtorek, 08 września 2009 20:25 ; Poprawiony: czwartek, 10 września 2009 10:33
Jakub Strzelczyk_skokPodczas ostatniej rundy Mistrzostw Polski w motocyklowych rajdach Enduro, rozegranej 5 i 6 września 2009 roku w Łęcznej, Jakub Strzelczyk uczeń klasy III a obronił wywalczone we wcześniejszych rundach tego sezonu drugie miejsce w klasie "JUNIOR" i zdobył tytuł
I vice Mistrza Polski na rok 2009. Jakub od kilku lat ściga się w "ekstraklasie" polskiego Enduro i z roku na roku odnosił coraz lepsze wyniki. W sezonie 2008 zajął w Mistrzostwach Polski bardzo wysokie piąte miejsce. Tegoroczny awans i zajęcie miejsca na "pudle" jest niewątpliwie potwierdzeniem jego talentu i ciężkiej pracy wkładanej w podnoszenie poziomu własnych umiejętności.


Gratulujemy Kubie wspaniałego sukcesu i życzymy powodzenia w przyszłym sezonie. Niech tak dobrze zapowiadająca się kariera sportowa daje Ci wiele radości i satysfakcji.
Ekipa koła sportów motorowych
jakub_strzelczyk_proba_enduro Jakub_Strzelczyk_plebiscyt_2008
 
Giełda podręczników PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; wtorek, 08 września 2009 14:09 ; Poprawiony: czwartek, 26 września 2013 13:53

Kiermasz szkolnych podręczników

W ubiegły piątek (4 wrzesień) w sali 48 miał miejsce szkolny kiermasz podręczników.

Na stoiskach przygotowanych przez Samorząd Szkolny uczniowie mieli możliwość kupna-sprzedaży podręczników szkolnych po atrakcyjnych cenach.

Kiermasz cieszył się sporym zainteresowaniem – doszło do wielu transakcji.

Samorząd planuje kolejny kiermasz jeszcze w tym miesiącu.

giełda podręczników

 

 
<< pierwsza < poprzednia 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 następna > ostatnia >>

Strona 357 z 384