banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1215
mod_vvisit_counterWczoraj10104
mod_vvisit_counterTydzień75862
mod_vvisit_counterZeszły tydzień61206
mod_vvisit_counterMiesiąc177518
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc362595
mod_vvisit_counterOd początku16102772

Aktualnie: gości 93, 
wizytacje 5 połączonych
Twój IP: 3.227.249.234
 , 
Dzisiaj: 19 Paź, 2019
perspektywy
Wyjazd do Ingolstadt PDF Drukuj Email
Wpisany przez zawojan ; poniedziałek, 15 lutego 2010 11:36 ; Poprawiony: czwartek, 18 lutego 2010 16:35

Lista osób zakwalifikowanych do udziału w programie wymiany partnerskiej między ZSM w Opolu a szkołą FOS-BOS w Ingolstadt (Niemcy) w dniach 13.03.2010r. - 27.03.2010r.

 1. Roland Cebula - IIC
 2. Mateusz Gorzel - IIIM
 3. Artur Niklowicz - IIIE
 4. Andrzej Simonides - IIIM
 5. Krzysztof Szendzielorz - IIIC
 6. Roman Szmolke - IIIC

Lista rezerwowa:

 1. Rajmund Kaleta - IIIC
 2. Arnold Piechota-Kiełbasa - IIIC
Spotkanie z uczestnikami wymiany i ich rodzicami odbędzie się 23.02.2010r. (wtorek) o godz. 15.00 w sali nr 9. Obecność obowiązkowa.

Iwona Majek-Wiśniowska
Antonina Zoworka-Suwała

 
Walentynki PDF Drukuj Email
Wpisany przez zawojan ; piątek, 12 lutego 2010 13:56 ; Poprawiony: piątek, 12 lutego 2010 14:04
Walentynki
Serce...Obchodzi się je 14 lutego w dniu świętego Walentego. Święto wywodzi się z kultury anglosaskiej, ma ponad pięciowiekową tradycję, a święty Walenty patronuje mu od około XV wieku. Dlaczego w tym dniu, a patrona chorych na epilepsję i choroby umysłowe obrano także patronem zakochanych? Może dlatego, że stan uczuciowy zakochanych niezależnie od ilorazu inteligencji, płci i wieku chwilami przypomina umysłową chorobę?
Walentynki w Polsce nie mają jeszcze swojej tradycji, powszechniej znane od lat 90-tych, napotkały silny opór części społeczeństwa niechętnie patrzącego na wdrażanie w polską kulturę obcych zwyczajów. Tym bardziej niechęć wzbudza skomercjalizowana forma, w której się je podaje w krajach anglosaskich i z czego wzorce zaczyna czerpać rodzimy przemysł. Niemniej sama idea Święta Zakochanych (a może kochających?) jest sympatyczna. Może tylko kolejnego zezowatego pluszaka z uczepionym plastikowym serduszkiem warto zamienić na urodziwy owoc czy jedną pąsową różę, a kiczowatą kartkę czy SMS'a zastąpić prawdziwą poezją?
I chociaż wartości uniwersalne jakimi są miłość i przyjaźń pielęgnować należy stale, bez szukania pretekstu dla słowa "kocham", dlaczego nie zaakceptować dnia okazywania uczuć? Wszak łakną ich wszyscy, niezależnie kto i w jakim dniu im patronuje.
Więcej…
 
Zrób kabaret 2010 PDF Drukuj Email
Wpisany przez zawojan ; czwartek, 11 lutego 2010 12:21 ; Poprawiony: czwartek, 11 lutego 2010 13:01
zrób kabaret 2010Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w szóstym Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Kabaretowej „Zrób Kabaret 2010"

Organizatorzy:
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Opolu, ul. Dubois 28 - III Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej - Curie

Cele Przeglądu

 1. Proponujemy powrót do dobrych tradycji polskiej sceny kabaretowej, zwłaszcza kabaretów przedwojennych. Kabaretu Starszych Panów, grup studenckich itp. Mile widziane scenki niepolityczne, niedotyczące konkretnych postaci z życia publicznego, a raczej wartościowy kabaret literacki.
 2. Celem jest propagowanie kultury kabaretowej jako reakcji na absurdy i niedoskonałości naszego świata, docenianie umiejętności znajdowania uśmiechu i żartu w codzienności oraz kształtowanie jakości kabaretu młodzieżowego.
 3. Uczestnicy zyskają możliwość sprawdzenia swej twórczej i prześmiewczej inwencji, prezentacji swych dokonań na forum rówieśników i pod oceną znawców kabaretu, uzyskania nagród za najlepsze prezentacje.
Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się do Pani Jadwigi Kulig, naucz. j.polskiego.
Więcej informacji
 
Wojewódzki Turniej Językowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez zawojan ; środa, 10 lutego 2010 11:25 ; Poprawiony: środa, 10 lutego 2010 15:06

Poniżej publikujemy informację otrzymaną z Regionalnego Centrum Kształcenia Języków Obcych w Opolu dotyczącą Wojewódzkiego Turnieju Języków Angielskiego i Niemieckiego dla szkół ponadgimnazjalnych:


Sz. P.
Dyrektorzy szkół biorących udział w
Wojewódzkim Turnieju Języków Angielskiego i Niemieckiego
dla szkół ponadgimnazjalnych
pod Patronatem Marszałka Województwa Opolskiego

Szanowni Państwo,
Serdecznie dziękujemy za udział uczniów Państwa Szkoły w IV Wojewódzkim Turnieju Języków Angielskiego i Niemieckiego dla szkół ponadgimnazjalnych. W załączeniu przekazujemy listę uczestników turnieju, którzy zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego tego konkursu.
Uczestnicy zakwalifikowani (j. niemiecki):

 • Robert Jaworski
 • Benjamin Kokott
 • Sebastian Grzona
 • Artur Niklowicz
 • Piotr Jeziorowski
 • Arnold Piechota-Kiełbasa
 • Andrzej Korol

Uczestnicy zakwalifikowani (j. angielski):

 • Mateusz Nowicki
 • Florian Koj

Etap wojewódzki (finał) odbędzie się 19 marca 2010r. o godz. 10.00 w siedzibie Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych przy ul. Hallera 9.
Część ustna w zakresie języka niemieckiego odbędzie się po sprawdzeniu testów tego samego dnia t.j. 19 marca 2010r. Część ustna w zakresie języka angielskiego, z uwagi na dużą liczbę uczestników odbędzie się 23 marca 2010r. o godz. 10.30 (listę uczestników zakwalifikowanych do części ustnej podamy na naszej stronie www oraz przekażemy zainteresowanym szkołom niezwłocznie po sprawdzeniu testów).

Gratulujemy Państwu tak wspaniałych wyników w zakresie nauczania języków obcych.


Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych
Dyrektor mgr Ewa Tarnawska

 
O TOBIE, O MNIE, O NAS PDF Drukuj Email
Wpisany przez zawojan ; wtorek, 09 lutego 2010 15:54 ; Poprawiony: środa, 10 lutego 2010 15:06
"O TOBIE, O MNIE, O NAS"
KONKURS LITERACKI DLA UCZNIÓW OPOLSKICH SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Narodowy Dzień Życia to święto uchwalone przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w 2004 roku. Z woli Parlamentarzystów dzień 24 marca ma co roku skłaniać nas do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością za ochronę i budowanie szacunku dla życia. W ubiegłych latach obchody odbywały się pod hasłami: „Jestem mamą to moja kariera" promującym macierzyństwo, „Razem na zawsze" propagującym wierność i stabilność związków małżeńskich oraz „Być ojcem - rola życia", „Stawiam na rodzinę".

Miasto Opole zaangażowało się we współpracę z Komitetem Obchodów Narodowego Dnia Życia, w społecznie pożyteczną akcję promującą wartości rodzinne. Prezydent Miasta Opola objął honorowym patronatem obchody Narodowego Dnia Życia w 2010 roku. Nadchodzący Narodowy Dzień Życia poświęcony będzie zagadnieniom solidarności międzypokoleniowej. Jak wynika z badań Polska jest jednym z nielicznych krajów Unii Europejskiej, w którym relacje między pokoleniem dziadków a pokoleniem wnuków pozostają silne. Celem kampanii jest dowartościowanie tych relacji w przestrzeni publicznej.

W ramach działań programowych związanych z tematyką Narodowego Dnia Życia Wydział Oświaty Urzędu Miasta Opola oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu są organizatorami Konkursu literackiego dla uczniów opolskich szkół ponadgimnazjalnych pt.

„O TOBIE, O MNIE, O NAS"
Cele konkursu: podkreślenie znaczenia dziadków w kształtowaniu osobowości młodego człowieka, przedstawienie spojrzenia młodego pokolenia na rodzinę i więzi międzypokoleniowe, promowanie ekspresji twórczej dzieci i młodzieży, kształtowanie postawy otwartości w wypowiedzi artystycznej.
Prace konkursowe należy dostarczyć na adres: Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu, ul. Strzelców Bytomskich 1 w terminie do dnia 10 marca 2010 roku.

Uroczyste podsumowanie Konkursu, połączone z wręczeniem nagród i wyróżnień nastąpi podczas specjalnego koncertu, który odbędzie się 24 marca 2010 roku (środa) w Filharmonii Opolskiej.


W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam do udziału w Konkursie
Naczelnik Wydziału Oświaty
Irena Koszyk


Więcej informacji można uzyskać u Pani Beaty Trusz.

Czytaj regulamin...
 
<< pierwsza < poprzednia 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 następna > ostatnia >>

Strona 355 z 399