banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4286
mod_vvisit_counterWczoraj5528
mod_vvisit_counterTydzień4286
mod_vvisit_counterZeszły tydzień33889
mod_vvisit_counterMiesiąc76933
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc190736
mod_vvisit_counterOd początku14149343

Aktualnie: gości 96, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 18.212.222.217
 , 
Dzisiaj: 17 Lut, 2019
perspektywy
Kursy doskonalące PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; poniedziałek, 21 września 2009 11:35 ; Poprawiony: poniedziałek, 21 września 2009 12:03

Uwaga uczniowie!

Bliżej sztukiWszystkim zainteresowanym technologiami multimedialnymi polecam kursy organizowane przez MODN w Opolu pod wspólnym hasłem: Bliżej Sztuki.

Celem kursów jest wykształcenie umiejętności świadomego posługiwania się współczesnymi rejestratorami obrazów tj. aparatem lub kamerą cyfrową z wykorzystaniem ich pełnych możliwości technologicznych.

Kursy stwarzają okazję opanowania podstawowego warsztatu pracy aparatem cyfrowym i kamerą cyfrową, zapoznania z technikami montażu i obróbki materiału foto i wideo.

Adresatem kursów są osoby interesujące się fotografią (ukończone 18 lat).

Prowadzącymi kursy są pracownicy naukowi Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego: dr Grzegorz Gajos i dr Bartosz Posacki.

Czas trwania kursu: 25 godzin.

Wszelkich informacji udziela Pani dr Stefania Jagło konsultant – doradca z Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu.

 

Pliki do pobrania:

Kurs multimediów

Kurs fotografii cyfrowej

Informacje

 


Dyrektor ZSM Bogusław Januszko

 

 
Wideoteka Mechanika PDF Drukuj Email
Wpisany przez zawojan ; niedziela, 20 września 2009 22:46 ; Poprawiony: poniedziałek, 28 maja 2018 14:35
DVD youtube
Nasza szkolna kolekcja wideo:
 
Chroń to najcenniejsze PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; niedziela, 20 września 2009 12:20 ; Poprawiony: niedziela, 20 września 2009 19:48

W ostatni piątek (18 września) w godzinach przedpołudniowych w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie młodzież żeńskiej - przedstawicielek opolskich szkół średnich - z organizatorami ogólnopolskiej akcji profilaktyki i edukacji zdrowotnej kobiet pod tytułem „Chroń to co najcenniejsze” . Patronem akcji jest Pani Danuta Jazłowiecka - posłanka do Parlamentu Europejskiego.

W konferencji wzięli również udział :

  • Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opola Pani Irena Koszyk
  • Inspektor ds. szkół ponadgimnazjalnych pani Kinga Pierzak –Kostuś
  • Panie z Opolskiego Centrum Onkologii

Gospodarzem konferencji był nasz dyrektor - Bogusław Januszko.

Konferencja składała się z trzech części.

W pierwszej części wystąpiła pani doktor Kamila Czerw, z tematem „Profilaktyka raka szyjki macicy”, w drugiej części wystąpienie miała pani doktor Barbara Radecka na temat „Profilaktyka raka piersi”

Po tych prelekcjach odbyła się dyskusja ze zgromadzoną młodzieżą.

Konferencję zakończył występ naszego zespołu instrumentów dętych.

 

 
Konkurs fotograficzny PDF Drukuj Email
Wpisany przez zawojan ; wtorek, 16 czerwca 2009 23:14 ; Poprawiony: środa, 16 września 2009 12:50
konkurs fotograficznyPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opolu zaprasza do wzięcia udziału w drugiej edycji Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego "Sam nie palę i innym odradzam". Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, realizowany w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej pt: "Ostrzeżenia Zdrowotne".
Celem konkursu jest edukacja młodzieży w zakresie zysków płynących z niepalenia oraz zagro*zęn* wynikających z czynnego i biernego palenia poprzez kreowanie wizerunku młodego człowieka, który nie pali papierosów. Udział w tym konkursie jest okazją do zaprezentowania wiedzy, kreatywności i operatywności młodzieży.
Nadzór nad realizacją konkursu sprawuje Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!! - OSTATNI DZWONEK!!!
Nadzór nad realizacją konkursu w szkole sprawują:
p. Ryszard Ostrowski
p. Włodzimierz Kania

Uczniowie zainteresowani proszeni są o kontakt.


Więcej…
 
Dariusz Kupis - Opolski Hipokrates PDF Drukuj Email
Wpisany przez zawojan ; piątek, 11 września 2009 22:15 ; Poprawiony: czwartek, 14 kwietnia 2011 23:27

ntoZawód wybrało za niego życie. Ojciec zmarł na jego rękach, mama ciężko choruje, brat jest niepełnosprawny. Od zawsze opiekował się całą rodziną, wiedział, że musi być w tym dobry, jak najlepszy, by im pomóc.

DKupis

To go motywowało do zdobywania umiejętności. Zaraz po maturze poszedł pomagać starym ludziom w zakładzie opiekuńczo-leczniczym prowadzonym przez szpital wojskowy.

Zaczął studiować pedagogikę, potem informatykę, ale dopiero gdy trafił na pielęgniarstwo w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu, wiedział, że to jest to. Na 140 dziewczyn było tylko 8 chłopaków. Równolegle pracował w opolskim szpitalu wojewódzkim na izbie przyjęć. Początkowo pomagał pielęgniarkom. Od roku jest dyplomowanym pielęgniarzem.

To specyficzne miejsce. Tu trafiają wszyscy potrzebujący nagłej pomocy. Tu się robi wszystko - daje zastrzyki, opatruje rany, gipsuje połamane kończyny, a bywa, że reanimuje. Nieraz przewija się przez izbę sto osób w ciągu dnia, bywa, że zwożą jedną za drugą ofiary wypadków. Człowiek nawet nie ma czasu pomyśleć, działa instynktownie, a dopiero potem przychodzi refleksja. Niepewność, czy nie można było zrobić więcej, lepiej - to największy stres tej pracy.

Jedno tragiczne wydarzenie Dariusz zapamiętał szczególnie dobrze. - Przywieziono 21-letniego chłopaka, mojego rówieśnika, w bardzo ciężkim stanie. Robiliśmy wszystko, co możliwe, ale on umarł. Ojciec chłopca, przytulając zmarłego, płakał, że nie zdążył mu powiedzieć, że go kocha. Choć od tego wydarzenia minęły trzy lata, Dariuszowi łamie się głos, gdy opowiada.

A jednak pracy w izbie przyjęć nie zamieniłby na żadną inną.

- Na oddziale szpitalnym pomoc choremu rozłożona jest w czasie. Tu efekty widać natychmiast. Przychodzi ktoś ze złamaną ręką, cierpi, ale za chwilę już ręka jest nastawiona, gips założony i chory wychodzi uśmiechnięty. To największa satysfakcja - mówi Dariusz.

Zdarza się, że pacjenci zwracają się do niego "bracie". Coraz częściej chwalą też mężczyzn-pielęgniarzy, że są delikatniejsi od kobiet i mają większe wyczucie.

ps. Dariusz Kupis ukończył naszą szkołę w 2005r. - gratulujemy sukcesu, życzymy powodzenia zarówno  w dalszej pracy jak i w życiu prywatnym.
wych. Jan Front


 

Źródło: NTO, tekst: Iwona Kłopocka, foto: Witold Chojnacki

 
<< pierwsza < poprzednia 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 następna > ostatnia >>

Strona 347 z 374