Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj784
mod_vvisit_counterWczoraj4164
mod_vvisit_counterTydzień23225
mod_vvisit_counterZeszły tydzień30440
mod_vvisit_counterMiesiąc103677
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc139566
mod_vvisit_counterOd początku12311430

Aktualnie: gości 91, 
wizytacje 4 połączonych
Twój IP: 54.166.146.211
 , 
Dzisiaj: 22 Mar, 2018
perspektywy
Plebiscyt na sportowca roku PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; czwartek, 30 kwietnia 2009 14:10 ; Poprawiony: sobota, 13 sierpnia 2011 22:33

Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Szkoły

21 kwietnia 2009 odbyło się w naszej szkole rozstrzygnięcie Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Szkoły za rok ubiegły. W tym roku obchodzimy jubileusz ponieważ spotykamy się po raz piąty. W minionym pięcioleciu wyróżniliśmy 39 uczniów, którzy reprezentowali 18 dyscyplin sportowych. Uczniem, który osiągnął największy sukces w dalszej swojej karierze jest Adam Malcher. Jest on reprezentantem Polski w piłce ręcznej i aktualnym brązowym medalistą mistrzostw świata. Celem plebiscytu jest jak zawsze promowanie naszych uczniów oraz pokazanie szerszemu gronu, że dzięki pracy i zaangażowaniu można osiągać znaczące wyniki sportowe. Była to też okazja aby podziękować trenerom i rodzicom za ich trud w wychowanie i rozwijanie  uzdolnień sportowców, uczniów naszej szkoły.

1    miejsce - Konrad Baran
2    miejsce - Jakub Strzelczyk
3    miejsce - Jakub Ostrowski   
4    miejsce - Marcin Szwagier   
5    miejsce - Michał Kuszczyński   
6    miejsce - Adrian Fesser
7    miejsce - Marcel Ungier
8    miejsce - Michał Dropała
                     Adrian Łęciński
                     Mateusz Pampuch
                     Beniamin Kokott   
9    miejsce - Maciej Świętek   
10    miejsce- Kornel Sidorowicz

Image

W trakcie akademii nadano Panu Jerzemu Szczakielowi tytułu „Honorowego Sportowca ZSM.”
Muzyczną oprawę imprezy stanowiły występy naszej szkolnej orkiestry dentej oraz zespołu BOHEMA w składzie:
gitara Darek Czarny
gitara i śpiew Rafał Nosal
Oprawę multimedialną przygotował uczeń kl. III LC Krzysztof Fedorowow.
Konferansjerami byli: Joanna Gwóźdź i Jerzy Tracz

Image Opracowanie: Jerzy Tracz

 
Najlepsi sportowcy PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; czwartek, 30 kwietnia 2009 12:02 ; Poprawiony: czwartek, 30 kwietnia 2009 12:04
Image

Konrad Baran wygrał już trzeci raz z rzędu plebiscyt na najlepszego sportowca roku Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu. Zawodnik Azymka Zdzieszowice specjalizuje się w jeździe rowerowej na orientację i jest powoływany do kadry Polski w tej dyscyplinie.

Image
Konrad Baran odbiera nagrodę z rąk Jerzego Szczakiela.

 Na podium obok Barana stanęli: Jakub Strzelczyk motocrossowiec z Hawi Racing Team oraz Jakub Ostrowski - dżudoka opolskiej Gwardii. - Celem nadrzędnym plebiscytu jest promocja uczniów, którzy uprawiają sport. Pokazujemy, że można jednocześnie uczyć się i trenować - wyjaśnia pomysłodawca konkursu Jerzy Tracz. Gościem honorowym wtorkowej gali był m.in. jedyny Polski mistrz świata na żużlu Jerzy Szczakiel. Co ciekawe, plebiscyt odbył się po raz piąty, a zwycięzcą pierwszej edycji został Adam Malcher, bramkarz reprezentacji Polski szczypiornistów.


Żródło: Gazeta Wyborcza
 
Z dzieckiem za granicę? PDF Drukuj Email
Wpisany przez zawojan ; wtorek, 28 kwietnia 2009 15:02 ; Poprawiony: wtorek, 28 kwietnia 2009 15:09
Wyjeżdżasz z dzieckiem za granicę? Sprawdź, czy zrobi*lęs* wszystko, by mogło kontynuować naukę! O co zadbać przed wyjazdem z Polski ? (fragment ulotki)
z dzieckiem za granicę
Twoje dziecko do 18 roku życia podlega obowiązkowi szkolnemu i nauki. Pomyśl o zapewnieniu mu szkoły za granicą zanim wyjedziesz z Polski. Zbierz informacje o systemie edukacji w kraju, do którego jedziesz oraz potrzebne dokumenty. Wskazane jest, aby już przed wyjazdem Twoje dziecko rozpoczęło naukę języka obcego – łatwiej mu będzie porozumieć się z nauczycielami i dziećmi w nowej szkole. Staraj się zaplanować wyjazd tak, by dziecko nie przerywało nauki w trakcie roku szkolnego. Planując wyjazd: skontaktuj się z polskim konsulatem w kraju, do którego jedziesz; poinformuj dyrektora szkoły/gminę o wyjeździe, aby uniknąć konsekwencji prawnych wynikających z nieposyłania dziecka do szkoły; poproś dyrektora szkoły (wychowawcę, pedagoga szkolnego) o opinię o uczniu dotyczącą jego uzdolnień, zainteresowań, ew. trudności, czy specjalnych potrzeb edukacyjnych i przetłumacz ją; w ten sposób ułatwisz swojemu dziecku start w nowej szkole - od pierwszego dnia będzie miało szansę być otoczone odpowiednią opieką i odpowiednio ukierunkowane; zabierz ze sobą ostatnie świadectwo szkolne oraz metrykę urodzenia (odpis aktu urodzenia) dziecka i przetłumacz te dokumenty na język kraju, do którego wyjeżdżasz lub na język angielski; zabierz ze sobą metrykę urodzenia dziecka, najlepiej również przetłumaczoną na język kraju, w którym zamierzasz pos*ląc* dziecko do szkoły lub przedszkola.

pedagog
Danuta Szyniec-Krok

 
List do maturzystów PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; wtorek, 28 kwietnia 2009 13:14
List Opolskiego Kuratora Oświaty do Maturzystów
Drodzy Młodzi Przyjaciele!
Maturzyści szkół województwa opolsklego!


W najbliższych dniach rozpocznie się dla Was czas wyjątkowej próby. Kończycie edukację w szkole ponadgimnazjalnej i przystępujecie do egzaminu maturalnego - egzaminu, określanego mianem przepustki do dorosłości.
Więcej…
 
Konkurs Wiedzy Samochodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez zawojan ; środa, 22 kwietnia 2009 21:55 ; Poprawiony: środa, 22 kwietnia 2009 22:28
W dniu 21 kwietnia 2009r. odbył się wzorem lat ubiegłych Szkolny Konkurs Wiedzy Samochodowej. Była to już VII edycja tego ogólnoszkolnego konkursu, w którym biorą udział uczniowie klas o specjalnościach samochodowych. Turniej miał 2-etapowy przebieg: w marcu odbyły się eliminacje mające formę testu pisemnego,  zaś 21 kwietnia 12 wyłonionych w ich trakcie uczniów wzięło udział w finałowym etapie konkursu. 12 uczestników finału reprezentowało 4 klasy: 2 uczniów z klasy 2 b/e ZSZ, 1 uczeń z IIIa ZSZ, 3 uczniów z IVC TM i 6 uczniów z klasy IIIC TM. Wzorem lat ubiegłych finał konkursu przeprowadzono w formule „teleturniejowej”, w trakcie tego etapu uczestnicy odpowiadali na losowo zadawane pytania dotyczące budowy pojazdów i techniki motoryzacyjnej. Nad prawidłowością przebiegu imprezy czuwało jury,  któremu przewodniczył dyr. ZSM Bogusław Januszko, a w którego skład weszli nauczyciele przedmiotów samochodowych: inż. Z.Żymańczyk i mgr inż. A.Kochańczyk .
k.wiedz.sam.2009

Konkurs podobnie jak w latach poprzednich zorganizował, przygotował i poprowadził Robert Urbanik. Laureatami Szkolnego Konkursu Wiedzy Samochodowej za rok szk. 2008/2009 zostali:
  • I miejsce – Paweł Pietras IIIa ZSZ,
  • II miejsce - Paweł Krawczyk IIIC TM,
  • III miejsce – Andrzej Koston IVC TM.
Wszyscy finaliści otrzymali z rąk dyrektora pamiątkowe dyplomy zaś zwycięzcy nagrody rzeczowe w postaci kompletów narzędzi warsztatowych. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział a finalistom serdecznie gratulujemy.

Robert Urbanik
 
<< pierwsza < poprzednia 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 następna > ostatnia >>

Strona 324 z 342