banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj945
mod_vvisit_counterWczoraj5588
mod_vvisit_counterTydzień17531
mod_vvisit_counterZeszły tydzień41948
mod_vvisit_counterMiesiąc74974
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc176579
mod_vvisit_counterOd początku13525017

Aktualnie: gości 41 połączonych
Twój IP: 54.163.20.57
 , 
Dzisiaj: 14 Lis, 2018
perspektywy
Młode Kadry 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; środa, 03 października 2018 09:34 ; Poprawiony: środa, 03 października 2018 12:15

Współpraca ZSM z Inter Cars SA w ramach ogólnopolskiego projektu Młode Kadry.

Młode kadry Kolejny cykl szkoleń na rok 2018/2019 rozpoczęty.

W dniu 17.09.2018 w naszej szkole wybrani uczniowie z klas trzecich (3Ct i 3Dt) w zawodzie technik pojazdów samochodowy, pod opieką nauczyciela Czesława Cebulli, mieli okazję uczestniczyć w kolejnym szkoleniu w ramach projektu MŁODE KADRY, zorganizowanym przez firmę Mahle. Szkolenie dotyczyło diagnostyki i naprawy części podzespołów silnika. Celem szkolenia było zapoznanie się z asortymentem Mahle, poznanie najnowszych części, i technologii ich wykonania, problemów jakie pojawiają się podczas poszukiwania usterek oraz konsekwencji jakie wiążą się ze złym montażem. Szkolenie składało się z trzech części.

 

Więcej…
 
Spacer po zamku w Rogowie Opolskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; wtorek, 02 października 2018 11:39 ; Poprawiony: wtorek, 02 października 2018 11:43

Spacer po zamku w Rogowie Opolskim

Rogów Op. W słoneczny piątek 28 września pojechaliśmy rowerami wzdłuż Odry. Po kilku kilometrach zatrzymaliśmy się w miejscu, gdzie w 1997 roku podczas powodzi 100- lecia wały nie wytrzymały naporu wody i rzeka zalała miejscowości leżące po jej lewej stronie. Uczniowie dowiedzieli się o tym wydarzeniu z umieszczonej w tym miejscu pamiątkowej tablicy. Po następnych kilku kilometrach i przejechaniu pod autostradą zobaczyliśmy na wzgórzu kościół i cel naszej wycieczki, zamek w Rogowie Opolskim. O historii największej atrakcji turystycznej na terenie gminy Krapkowice bardzo ciekawie opowiadał historyk. 

Więcej…
 
Górskie i kosmiczne podboje klas 3Ct i 3DSt! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator ; poniedziałek, 01 października 2018 20:16 ; Poprawiony: poniedziałek, 01 października 2018 20:52

Górskie i kosmiczne podboje klas 3Ct i 3DSt!

 

wycieczka 3DS i 3CCzy można zdobyć wszechświat pozostając na Ziemi? Czy w czasie szkolnej wycieczki można uczyć się o motoryzacji? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli uczniowie klas 3Ct i 3DSt, którzy wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Korbielowa (Beskid Żywiecki) w dniach 26 – 28 września 2018 r.

Spotkanie ze Stowarzyszeniem Polaris w Sopotni Wielkiej było gwoździem programu przewidzianym na pierwszy dzień naszych górskich zmagań. Po przyjeździe, żwawym krokiem wyruszyliśmy na szlak. Ośmiokilometrowa trasa obfitowała w wiele niespodzianek, jednak udało nam się ostatecznie dotrzeć do celu. W Sopotni Wielkiej mieliśmy okazję wziąć udział w seansie astronautycznym na tamtejszej Młodzieżowej Stacji Kosmicznej YSS. Część załogi przebrana w stroje astronautów stylizowane na kombinezony NASA, otrzymała konkretne funkcje, a po wejściu na pokład, miała za zadanie samodzielnie przeprowadzić misję kosmiczną. W modelu zainstalowano przeróżne urządzenia do efektów specjalnych jak i imitacje sprzętów używanych na stacjach kosmicznych, które umożliwiają przeżycie m.in. awarii pokładowych filtrów powietrza, rozszczelnienie kabiny czy doświadczenia ze zjawiskiem określanym mianem lewitacji. Następnie zobaczyliśmy makietę Sopotni Wielkiej z 2050 roku, na której w teorii i praktyce zaprezentowano nam jak chronić ciemne niebo. Na koniec zwiedziliśmy obserwatorium astronomiczne, wyposażone w teleskop o średnicy tubusa 400mm. Aby wrażeń nie było zbyt mało, czekał nas jeszcze nocny powrót szlakiem z Sopotni Wielkiej do Korbielowa. W czasie wędrówki, mimo otaczającej nas ciemności, napotkaliśmy na trasie salamandrę plamistą i byliśmy „nausznymi” świadkami ryków jeleni w czasie godów.

Więcej…
 
Ogólnopolski Tydzień Kariery PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; poniedziałek, 01 października 2018 13:49 ; Poprawiony: poniedziałek, 01 października 2018 14:00

Tydzień kariery Ogólnopolski Tydzień Kariery

W ramach  Ogólnopolskiego  Tygodnia  Kariery –  OTK 2018 w dn. 15-19.X.2018r. zapraszam wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie pn.:

"StartUp -  mój pomysł na sukces”

Konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Żyjemy w epoce StartUp-ów. Prawie codziennie można znaleźć informacje o fantastycznym StartUp-ie, który zmienił świat (np. Google czy Facebook).
A może Ty również będziesz kiedyś twórcą wspaniałego StartUp-u, którym zachwyci się świat i który będzie początkiem Twojej wspaniałej kariery zawodowej.

 

Więcej…
 
Spedytorzy ZSM w firmie wagi superciężkiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; poniedziałek, 01 października 2018 10:42

Spedytorzy ZSM w firmie wagi superciężkiej

Spedytorzy ZSM w firmie wagi superciężkiej Uczniowie kierunku spedycyjnego ZSM z założenia interesują się transportem, a w szczególności transportem drogowym, jako że jest on najbardziej dostępny, powszechny i wykorzystywany w przewozach towarowych. O ile jednak o typowych procesach transportowych słyszą na co dzień, niemal na każdej lekcji, to tym co najbardziej „rozpala” ich wyobraźnię jest transport ponadgabarytowy. Ogromne kilkudziesięciotonowe, a nawet i kilkusettonowe ładunki, potężne rozmiary, gigantyczne specjalistyczne naczepy i ciągniki- to jest to!

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 364