banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj13
mod_vvisit_counterWczoraj13249
mod_vvisit_counterTydzień126043
mod_vvisit_counterZeszły tydzień80742
mod_vvisit_counterMiesiąc257316
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc456117
mod_vvisit_counterOd początku17367475

Aktualnie: gości 118, 
wizytacje 6 połączonych
Twój IP: 3.214.184.250
 , 
Dzisiaj: 18 Sty, 2020
perspektywy
CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; wtorek, 10 grudnia 2019 21:19

CORAZ  BLIŻEJ ŚWIĘTA Wycieczka kl. IIIAS

W poniedziałek uczniowie klasy III AS mieli okazję korzystać z atrakcji na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu. Pogoda pozwoliła na spacer wokół Rynku i dokładne zapoznanie się z ofertą straganów, z których dochodziły wspaniale zapachy świątecznych przysmaków. Były tu tradycyjne polskie dania, a także opcje bardziej egzotyczne, jak np. pieczone kasztany, francuskie salami czy hiszpańskie churros.

Więcej…
 
Turbolandeskunde PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 09 grudnia 2019 14:58 ; Poprawiony: wtorek, 10 grudnia 2019 08:51

Turbolandeskunde

TurbolandeskundeW piątek 06.12.2019r. grupa 12 uczniów klas 1 Mg oraz 1 Dp wzięła udział w konkursie Polskiego Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego na temat wiedzy o Szwajcarii. Konkurs  Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego dla uczniów szkół ponadpodstawowych organizowany był po raz VI. 

Uczniowie w pierwszym etapie - szkolnym musieli odpowiedzieć na 90 pytań z zakresu podstawowych informacji o Szwajcarii, geografii, gospodarki, historii, kultury, jedzenia i picia, osobistości, sportu i polityki. Najlepsza trzyosobowa grupa przechodzi do następnego etapu który odbędzie się w marcu. 


Sandra Leś - koordynator konkursu

 
Prężymy mózgi, czyli Turniej Gier Logicznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 09 grudnia 2019 14:32 ; Poprawiony: wtorek, 10 grudnia 2019 11:08

Prężymy mózgi, czyli Turniej Gier Logicznych

turniej gier logicznych       Nie mogło być inaczej - Jak zawsze na początku grudnia wystartował Turniej Gier Logicznych. Dnia 05.12.2019 w auli zjawiło się około 80 uczniów. Impreza została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Danuty Stankiewicz. Otwarcia dokonała Pani Wicedyrektor Agnieszka Słaboń wraz z przewodniczącym szkoły Krzysztofem Szymańcem, życząc dobrej zabawy i wygranej.  Uczestnicy mieli możliwość wyboru gry, w której mieli wykazać się swoimi umiejętnościami logicznego myślenia w takich dyscyplinach, jak: rozgrywki w szachy, w warcaby, rozwiązywanie krzyżówek oraz sudoku. Prowadzący rywalizację w czterech kategoriach przedstawili zasady gry. Ogółowi wydarzenia towarzyszyła świąteczna atmosfera, dekoracja i zapach mandarynek rozdanych uczestnikom. Po długim boju wyłoniono zwycięzców, wyniki przedstawiają się następująco w kategorii “krzyżówki”; I Martin Bienias, II Dominik Kunica, III Maciej Klecun, w kategorii “sudoku”: I Piotr Krogul , II Sebastian Łoś ,III Seweryn Koc ,w kategorii “szachy” :I Jakub Wrona, II Patryk Stawasz, III Mateusz Mróz ,oraz w kategorii “warcaby”: I Jarosław Kapusta, II Radosław Miszta ,III Łukasz Duniewicz. Dziękujemy i gratulujemy wygranych uczestnikom turnieju. Widzimy się za rok!

Więcej…
 
Otwarci na pomoc PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 09 grudnia 2019 13:59 ; Poprawiony: wtorek, 10 grudnia 2019 08:54

Otwarci na pomoc

Szlachetna paczka ZSMSzlachetna Paczka to piękna inicjatywa, dzięki której możesz sprawić innym wiele radości, dzięki której możesz sprawić, że obdarowana rodzina odczuje, że nie jest sama, dzięki której sam możesz stać się lepszym człowiekiem. W naszej szkole nie zabrakło osób, które chętnie włączyły się do  akcji, dzięki czemu mogliśmy obdarować aż dwie rodziny z Kędzierzyna Koźla. Drugą rodzinę wybraliśmy prawie w ostatniej chwili za co jak się później okazało otrzymaliśmy szczególne podziękowania, gdyż ta rodzina została odrzucona przez poprzedniego darczyńcę, który nie mógł spełnić tzw. „kluczowych potrzeb rodziny”. Uzbieraliśmy 1760 zł, po odliczeniu większych wydatków na lodówkę i materace do spania, chłopaki z 2Dt wraz z przewodniczącą klasy moją niezastąpioną Faustyną ruszyli na podbój Lidla, gdzie kupili żywność i środki czystości. „Wjechali” do szkoły dwoma pełnymi koszami z zakupami. W tym czasie inna ekipa szukała w sklepach „tańczącej lamy”, o którą poprosiła 5 letnia Natalia.

Więcej…
 
SPOTKANIA Z RODZICAMI KLAS IV PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; piątek, 06 grudnia 2019 00:00 ; Poprawiony: poniedziałek, 09 grudnia 2019 09:04

SPOTKANIA Z RODZICAMI KLAS IV

W dniu 9.12.2019 r. (poniedziałek) o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie rodziców uczniów klas maturalnych z wychowawcami wg poniższego harmonogramu.

kl. IV Atwych. Małgorzata Zakrzewska    sala nr 24

kl. IV Ctwych. Marek Pacion                   sala nr 15  

kl. IV DStwych. Teresa Dzierwa             sala nr 28

kl. IV Mtwych. Agata Hetmańska           sala nr 10


Wszyscy nauczyciele uczący w klasach maturalnych, proszeni są o przebywanie w pokoju nauczycielskim – do kontaktu z rodzicami.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 410