banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj849
mod_vvisit_counterWczoraj5588
mod_vvisit_counterTydzień17435
mod_vvisit_counterZeszły tydzień41948
mod_vvisit_counterMiesiąc74878
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc176579
mod_vvisit_counterOd początku13524921

Aktualnie: gości 43 połączonych
Twój IP: 54.163.20.57
 , 
Dzisiaj: 14 Lis, 2018
perspektywy
Jak obchodziliśmy Dzień Nauczyciela PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; poniedziałek, 15 października 2018 10:26 ; Poprawiony: poniedziałek, 15 października 2018 10:30

Jak obchodziliśmy Dzień Nauczyciela

Tych Dzień Edukacji Narodowej, zwany Dniem Nauczyciela, obchodzono w naszej szkole w piątek, 12.10.2018, w atmosferze dobrej zabawy, ale też przypominając, jakie znaczenie zawód pedagoga/nauczyciela może mieć dla ksztaltowania postawy młodego człowieka. Klasa II AS z kolegami z klasy III M (Patrykiem Grochowskim, Robertem Jabłońskim, Dawidem Gandyra, Adamem Obstoj z bratem Piotrem oraz Amadeuszem Knecht) przygotowali przedstawienie słowno-kabaretowo-muzyczne, w oparciu o pomysły zaczerpnięte ze scenariuszy filmowych, a także własne przemyślenia i obserwacje.


Więcej…
 
Mamy kolejny finał PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; wtorek, 09 października 2018 09:04

Mamy kolejny finał

Mamy kolejny finał W dniu 08.10.2018 odbył się półfinał mistrzostw miasta Opola w piłce nożnej na otwartych boiskach. Po rozegranych meczach najlepszym zespołem okazał się Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu, który uzyskując następujące wyniki - 3:0 z Z.S.Z, 0:1 z PLO II, 7:2 z PLO VIII, 2:0 z Zespołem Szkół Elektrycznych - awansował do finału mistrzostw miasta Opola.

Skład ZSM: Marcel Sluga II AS, Kacper Pudlik II AS, Tomasz Segieth II M, Tobiasz Glinka II M, Grzegorz Grabas III a, Norbert Poznański II es, Krzysztof Tront IV CT, Filip Lerch IV M, Bartosz Lisowski II CT, Jan Mocia III CT


Opiekun: Jacek Stelmaszczyk

 
Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; czwartek, 04 października 2018 12:56 ; Poprawiony: wtorek, 09 października 2018 10:08

Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy

Tych W dniu 17 września 2018r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji i Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, na którym omawiane były kwestie Projektu „ Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy”. W ramach projektu, do którego szkoła przystępuje, nasi uczniowie będą odbywać płatne staże i korzystać z dofinansowania na szkolenia i kursy zawodowe, dzięki którym zdobędą umiejętności praktyczne i teoretyczne, pomocne w rozwijaniu kompetencji zawodowych i w znalezieniu dobrej pracy po zakończeniu nauki w szkole.

W spotkaniu wzięła także udział Pani Aleksandra Nowak – Kmieć, menadżer działu personalnego firmy Polaris, z którą szkoła współpracuje od wielu lat.

 

Więcej…
 
Wycieczka integracyjna klas pierwszych do średniowiecznego grodu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator ; środa, 03 października 2018 14:37 ; Poprawiony: środa, 03 października 2018 14:53

Wycieczka integracyjna klas pierwszych do średniowiecznego grodu

wyjazd_integracyjnyW piątek uczniowie klasy 1A, 1D i 1M odwiedzili gród rycerski w Byczynie. Gród zbudowany jest na wyspie i otoczony naturalną fosą. Można tutaj w zaciszu, na łonie przyrody wspaniale wypocząć i miło spędzić czas. Organizatorzy przygotowali film prezentujący ideę i historię grodu. Uczeń z ID napisał :,, Czekały tam na nas liczne atrakcje: zbrojownia, sala tortur, miejsce kaźni z dybami i pręgierzem. Mieliśmy okazję zobaczyć proces ręcznego czerpania papieru. Spróbowaliśmy swoich sił w łucznictwie, rzucaniu toporem i nożami. Po wspomnianych atrakcjach przyszedł czas na wspólne grilowanie przy muzyce. Przez cały dopisywała nam ładna pogoda i wyśmienity humor nawet podczas wyczerpującej jazdy na drewnianym koniu ... a wszystko to zostało utrwalone na załączonych zdjęciach.”


Iwona Majek-Wiśniowska-wychowawca1M

 
Wizyta uczniów ZSM w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; środa, 03 października 2018 09:42

Wizyta uczniów ZSM w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego

Dzień Otwarty w WORD W piątek 21 września 2018 roku nasi uczniowie (klasy 2a, 2Ct,2ASt ,2es ) pod opieką nauczycieli Czesława Cebulli, Marka Paciona, Katarzyny Front i Stanisława Młynarskiego wybrali się na pieszą wycieczkę do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu, gdzie odbywał się Dzień Otwarty.

Po przybyciu zostali podzieleni na mniejsze grupy w których mogli obejrzeć m. in.: cieszący się sporym zainteresowaniem pokaz egzaminu praktycznego na kategorię "A" prawa jazdy, rowerowe miasteczko ruchu drogowego na którym ćwiczyli uczniowie ze szkół podstawowych, 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 364