banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj8796
mod_vvisit_counterWczoraj9395
mod_vvisit_counterTydzień18191
mod_vvisit_counterZeszły tydzień62094
mod_vvisit_counterMiesiąc175040
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc252270
mod_vvisit_counterOd początku15737699

Aktualnie: gości 108 połączonych
Twój IP: 34.236.170.48
 , 
Dzisiaj: 16 Wrz, 2019
perspektywy
Kurs parawa jazdy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 01 lipca 2019 12:56 ; Poprawiony: poniedziałek, 01 lipca 2019 13:05

togar

Kurs Prawa Jazdy

 Informuję, że III grupa kursu prawa jazdy rozpocznie zajęcia 1 lipca 2019r. o godz. 16:00 w Ośrodku Szkolenia Kierowców TOGAR,ul. W. Reymonta 29 (II piętro)

Zachęcam uczniów uprawnionych do odbycia szkolnego kursu do składania profilu kierowcy w sekretariacie szkoły lub w gabinecie wicedyrektorów.

Więcej…
 
Koniec nauki! Czas podsumowań! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; piątek, 28 czerwca 2019 09:52 ; Poprawiony: piątek, 28 czerwca 2019 10:58

Koniec nauki! Czas podsumowań!

Zakończenie  W środę 19 czerwca 2019 r. o godz. 11 ostatni już rocznik uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej uroczyście zakończył edukacje (nowe klasy trzecie będą jako pierwsze kończyły Szkołę Branżową). Zostali wyróżnieni najlepsi uczniowie pod względem nauki (Denis Stotko kl. 3ce i Mateusz Puchalla kl. 3a), ale również w dziedzinie muzycznej (Kamil Świtała kl. 3a) czy sportowej (Grzegorz Grabas kl. 3a).

  W części artystycznej wybrani w drodze głosowania uczniowie otrzymali statuetkę ZSMorki (wzorem tegorocznych absolwentów techników). Statuetki były przyznawane dla "mistrza zawodu", czy sportu, ale także w bardziej "życiowych" dziedzinach, takich jak: największy "ściemniacz", "lawirant", "stylówa" czy "kasanowa".

  Uroczystość zakończyła się w rytmie piosenki Marka Grechuty  " Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy..." i z tym przesłaniem już absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 2 opuścili mury naszej szkoły. CHŁOPAKI POWODZENIA!!!


Małgorzata Gregorius - wychowawca klasy 2es

 
9. Wiosenny Rajd Rowerowy ZSM do Niwek PDF Drukuj Email
Wpisany przez zawojan ; piątek, 21 czerwca 2019 20:08 ; Poprawiony: piątek, 21 czerwca 2019 20:33

Pokonywanie kilometrów dla Niepokonanego

Rajd rowerowyTradycyjnie w czerwcu entuzjaści turystyki rowerowej z naszej szkoły, wsparci przez doświadczonych rowerzystów z Opolskiego Klubu Turystyki Rowerowej „Rajder", udali się na wycieczkę. Łączyła ona elementy poznawcze okolic Opola z upamiętnieniem naszego absolwenta Joachima Halupczoka (polski kolarz szosowy, wicemistrz olimpijski, dwukrotny medalista mistrzostw świata) w 25. rocznicę śmierci.

Do Niwek, które były punktem docelowym, jechaliśmy ścieżką rowerową przez wyspę Bolko kierując się na Groszowice, a następnie pomiędzy stawami i dalej drogami leśnymi dojechaliśmy do Walidróg. Fragment trasy od Groszowic do Walidróg na pewnych odcinkach okazał się bardziej wymagający, ponieważ trzeba było walczyć z grzęznącymi kołami w popiele lotnym z elektrowni, który stanowił nawierzchnię drogi.

Więcej…
 
Opolski Orzeł z Mechaniczniaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 01 lipca 2019 09:59 ; Poprawiony: poniedziałek, 01 lipca 2019 10:09

Opolski Orzeł z Mechaniczniaka

Opolskie Orly  2019W dniu 12 czerwca 2019r na zaproszenie Prezydenta Miasta Opola delegacja Zespołu Szkół Mechanicznych uczestniczyła w 23. Gali Opolskich Orłów, która odbyła się w sali koncertowej  Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera w Opolu. W skład delegacji wchodzili: Dominik Geisler – tegoroczny absolwent technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych, Marek Pacion – nauczyciel przedmiotów samochodowych i mentor Dominika w zakresie przygotowania do konkursów, olimpiad i turniejów samochodowych oraz Bogusław Januszko – dyrektor Zespołu.

Gala Opolskich Orłów jest corocznym wyróżnieniem uczniów, którzy w danym roku szkolnym osiągnęli tytuły laureatów wojewódzkich i ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych lub branżowych. Wśród 99 uczniów wszystkich opolskich szkół wyróżnionych dyplomami z odznaką Złotego pióra, które otrzymali z rąk wiceprezydenta miasta Opola-Macieja Wójca i naczelnika wydziału oświaty-Ireny Koszyk był oczywiście Dominik Geisler – zdobywca drugiego miejsca w XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Techniki Samochodowej.

Więcej…
 
Sukces na koniec roku szkolnego! PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; wtorek, 18 czerwca 2019 12:25 ; Poprawiony: wtorek, 18 czerwca 2019 12:27

Sukces na koniec roku szkolnego!

Karyń - zbrodnia bez kary Jak upamiętnić tak dramatyczne wydarzenia, jak zbrodnia w Katyniu? Otóż najlepiej w taki sposób, aby to młodzi ludzie sami stawali się skarbnicą wiedzy na ten temat. Tak właśnie „działają” zmagania konkursowe. A jeśli jeszcze praca zostanie nagrodzona, to też i sygnał, że zadanie zostało właściwie wykonane.

Nasi uczniowie: Marek Hudasch z klasy I D oraz Jane Morawska i Joe Morawski z klasy III C wzięli udział w wojewódzkim konkursie pod hasłem „Katyń – zbrodnia bez kary”, organizowanym przez Opolskiego Kuratora Oświaty (we współpracy i udziale Wojewody Opolskiego oraz pod patronatem Fundacji „Polska Fundacja Narodowa”).

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 393