banner rekrutacyjny 1
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj12799
mod_vvisit_counterWczoraj13177
mod_vvisit_counterTydzień39715
mod_vvisit_counterZeszły tydzień91852
mod_vvisit_counterMiesiąc91727
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc501301
mod_vvisit_counterOd początku18603240

Aktualnie: gości 101, 
wizytacje 36 połączonych
Twój IP: 3.233.220.21
 , 
Dzisiaj: 07 Kwi, 2020
perspektywy
Wspieramy pasje naszych uczniów… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; wtorek, 10 marca 2020 13:56 ; Poprawiony: wtorek, 10 marca 2020 20:38

Wspieramy pasje naszych uczniów…

krolikCzy lekcje zawsze musi prowadzić nauczyciel? Okazuje się, że nie! Przykładem tego jest lekcja biologii, którą przeprowadził uczeń klasy 1cg – Kamil Wierny, w środę 4 marca 2020 r.

Kamil od kilku lat zajmuje się hodowlą rasowych królików i postanowił podzielić się z klasą swoją pasją. W czasie lekcji, przedstawił podstawowe zasady opieki i hodowli rasowych królików. Pokazał nam czym żywią się te zwierzęta oraz jak bardzo zróżnicowana może być ich dieta. Dowiedzieliśmy się także jak wygląda króliczarnia oraz transportery, którymi można przewozić okazy, np. na wystawy. Dzięki przedstawionym filmom i prezentacji, wiemy także jak wyglądają etapy wzrostu i  rozwoju tych zwierząt. Ponadto poznaliśmy rasy królików, a także cechy jakimi charakteryzuje się typowy okaz wystawowy. Lekcji towarzyszyła prezentacja multimedialna, albumy zdjęć, różne eksponaty a także… okazy prosto z króliczarni! Po prezentacji, Kamil odpowiadał na szereg pytań związanych z prezentowanym tematem. Lekcja odbyła się z zachowaniem bezpieczeństwa zdrowia i życia uczniów, a także zwierząt.

Więcej…
 
Archiwum historii mówionej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; środa, 04 marca 2020 19:34 ; Poprawiony: środa, 04 marca 2020 20:09

Archiwum historii mówionej

zsmW dniu 02 marca Pani Martyna Halek pracownica Domu Współpracy Polsko - Niemieckiej odwiedziła klasy 1Mg, 1 Dp oraz 2 ACt. Zaprezentowała i zachęcała ona uczniów do brania udziału w projekcie na temat "Archiwum historii mówionej". Jest to projekt w którym uczniowie przeprowadzają wywiad ze starszymi osobami tzw. "świadkami czasu" który następnie zostanie nagrany profesjonalnie w studio opracowany a na koniec zostanie wydana publikacja. Temat zależy od autora jest tutaj zupełna dowolność i swoboda. Młodzież z Warmii i Mazur tez już się włączyła do tego projektu. Jako nagrodę pod koniec projektu uczniowie biorący w nim udział będą mogli pojechać na wyminę do Niemiec.
http://e-historie.pl/ 
link z wywiadami oraz pozostałymi informacjami dotyczącymi tego projektu.

Chętne osoby prosimy o zgłoszenie się do Pani Sandry Leś


Sandra Leś - nauczyciel j niemieckiego

 
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; środa, 04 marca 2020 11:43 ; Poprawiony: środa, 04 marca 2020 15:19

Uczestniczyliśmy w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

żonierzy wyklętych   Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jako święto państwowe obchodzony jest od 2011 roku. Jest to święto upamiętniające bohaterów, którzy nie zgodzili się na sowiecką okupację i ponieśli za to najwyższą cenę. Inicjatorem powołania tego święta był prezydent Lech Kaczyński, który w lutym 2010 r. napisał: „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny”.

Więcej…
 
Akcja Filtracja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 02 marca 2020 11:06 ; Poprawiony: sobota, 07 marca 2020 15:55

Plakat Akcja Filtracja


Czesław Cebulla - nauczyciel przedmiotów samochodowych

 
Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Mechaników PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; środa, 26 lutego 2020 16:07 ; Poprawiony: środa, 26 lutego 2020 16:16

Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Mechaników

mechanik 2020Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodych Mechaników, organizowanych przez Fundację Cooperatio i Międzynarodowe Targi Poznańskie przy wsparciu marki Mobil. Mistrzostwa to prestiżowy i największy w Polsce konkurs dla młodych mechaników. Eliminacje odbędą się w formie testu internetowego, a finał podczas targów Poznań Motor Show 2020. Ambasadorem Mistrzostw jest Grzegorz Duda - wielokrotny mistrz w rajdach, dobrze znany fanom motoryzacji z anteny TVN Turbo. Uczniowie mogą rywalizować w kategorii Młody Mechanik, Młody Mechanik Maszyn Rolniczych, i-Elektromobilni oraz Młody Lakiernik.

Wszyscy uczestnicy Mistrzostw otrzymają dostęp do Akademii Młodego Mechanika, która pomoże w przygotowaniach do eliminacji i finałów. Akademia będzie publikować materiały edukacyjne i testy opracowane we współpracy ze specjalistami partnerów Mistrzostw Mechaników, w tym Mobil 1, Ferdinand Bilstein, FILTRON, Kramp, John Deere, oraz Akademii Praktycznych Umiejętności.

Dwuosobowe zespoły można zgłaszać do 5 marca u nauczycieli Marka Paciona i Czesława Cebulli.


Czesław Cebulla - nauczyciel przedmiotów samochodowych

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 415