banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2979
mod_vvisit_counterWczoraj9189
mod_vvisit_counterTydzień56317
mod_vvisit_counterZeszły tydzień86004
mod_vvisit_counterMiesiąc2979
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc372480
mod_vvisit_counterOd początku35451723

Aktualnie: gości 182, 
wizytacje 5 połączonych
Twój IP: 3.230.152.133
 , 
Dzisiaj: 01 Cze, 2023
perspektywy
78 rocznica zakończenia II Wojny światowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodzimierz Kania ; piątek, 12 maja 2023 08:40 ; Poprawiony: piątek, 12 maja 2023 08:47

78 rocznica zakończenia II Wojny światowej

Zakonczenie II wojny swiatowej        8 maja 2023 r. młodzież naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w uroczystości upamiętniającej 78 rocznicę zakończenia II Wojny Światowej, która odbyła się   przy Pomniku Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego. Uroczystość odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Opola. W wydarzeniu uczestniczyli między innymi przedstawiciele opolskich władz, przedstawiciele Wojska Polskiego, Straży Miejskiej, poczty sztandarowe, kombatanci, dzieci i młodzież opolskich szkół oraz mieszkańcy miasta.

Więcej…
 
Międzynarodowa współpraca z FOS BOS w Ingolstadt . PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek Wilk ; środa, 10 maja 2023 08:25 ; Poprawiony: środa, 10 maja 2023 08:33

Międzynarodowa współpraca z FOS BOS w Ingolstadt .

Międzynarodowa współpraca z FOS BOS w Ingolstadt.
Praktyka grupy uczniów z partnerskiej szkoły z Niemiec zakończyła się , wszyscy otrzymali certyfikaty potwierdzające nabyte przez nich umiejętności w firmie Ofama oraz Przedszkolu Nr 8. Swój pobyt w Opolu ocenili jako bardzo udany, oprócz zawodowych korzyści poznali Stolicę Polskiej Piosenki, byli również na jednodniowej wycieczce we Wrocławiu i zachwycali sie przysmakami polskiej kuchni oraz gościnnością i serdecznością kolegów. Goście mieszkali w bursie i brali aktywny udział w zajęciach organizowanych przez wychowaców, integrowali sie z młodzieżą z Polski i z Ukrainy. Nauczyciel z Ingolstadt pan Christian Deufel wziął udział w uroczystości pożegnania maturzystów, która bardzo mu sie spodobała uroczyte wręcznie nagród przez pana dyrektora, hymn i sztandar szkoły. "Szkoda, że my tego nie mamy" ,skomentwał gość. Dwa tygodnie minęły bardzo szybko, ale zawarte przyjażnie i wrażenia pozostaną na zawsze.


Iwona Majek-Wiśniowska

 
Pożegnanie abiturientów 2023 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodzimierz Kania ; wtorek, 09 maja 2023 14:09 ; Poprawiony: wtorek, 09 maja 2023 14:30

Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy."

dyrektor 2023 Zakonczenie   27 kwietnia 2023r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu. Na uroczystość przybyli: dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, przebywający w Opolu Christian Daeufel nauczyciel z partnerskiej szkoły FOS BOS  Ingolstadt , rodzice abiturientów i sami abiturienci.

   Uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Dyrektor Bogusław Januszko w swoim przemówieniu podziękował maturzystom za trud, jaki włożyli w naukę przez cztery lata pobytu  w szkole i życzył powodzenia na egzaminie maturalnym oraz dobrego wyboru dalszej  ścieżki życia.Następnie wraz z wychowawcami poszczególnych klas wręczył nagrody i wyróżnienia  najlepszym  absolwentom, a na ręce rodziców złożył listy gratulacyjne.

Więcej…
 
Wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa pracy oraz prawa pracy w ujęciu praktycznym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodzimierz Kania ; wtorek, 09 maja 2023 09:49 ; Poprawiony: wtorek, 09 maja 2023 10:09

Sukces mechaników na X edycji konkursu 
„Wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa pracy oraz
prawa pracy w ujęciu praktycznym”
w Centrum Kształcenia Zawodowego w Opolu


BHP konkursW dniu  27 kwietnia 2023r. w Centrum Kształcenia Zawodowego w Opolu, odbył się konkurs „Wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa pracy oraz prawa pracy w ujęciu praktycznym”. W zawodach brali udział uczniowie z centrów kształcenia zawodowego województwa opolskiego oraz szkół branżowych miasta Opola, którzy mogli wykazać się wiedzą oraz praktycznymi umiejętnościami w zakresie wykonywania pracy w sposób bezpieczny, zgodny z obowiązującymi w tym zakresie zasadami i przepisami prawa.

Do finału dostało się 44 uczniów, którzy reprezentowali branżę: budowlaną, elektryczno-elektroniczną, mechaniczną oraz samochodową. Byli to uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Grodkowie oraz uczniowie Zespołów Szkół miasta Opola, odbywający m.in. zajęcia praktyczne w Centrum Kształcenia Zawodowego w Opolu.

Więcej…
 
AKCELERATOR FUNDACJI Inter Cars PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodzimierz Kania ; wtorek, 02 maja 2023 07:31 ; Poprawiony: wtorek, 02 maja 2023 07:38

Baner Inter Cars

II Edycja Programu Stypendialnego AKCELERATOR FUNDACJI Inter Cars

 Drodzy uczniowie,

Mam przyjemność poinformować, że od 1 maja 2023 roku rozpoczyna się nabór wniosków do drugiej edycji programu stypendialnego Akcelerator Fundacji Inter Cars.

 CO TO JEST PROGRAM AKCELERATOR?  

 Program Akcelerator to stypendium dla uczniów i uczennic techników i szkół branżowych. Celem programu jest wyrównywanie szans edukacyjnych oraz wsparcie rozwojowe, edukacyjne i finansowe młodzieży, która swoją przyszłość wiąże z motoryzacją i logistyką. Stypendyści mogą rozwijać swoje kompetencje biorąc udział w profesjonalnych szkoleniach i warsztatach organizowanych przez Fundację Inter Cars. Otrzymują także wsparcie mentorów z Inter Cars SA oraz wyjeżdżają na letni obóz edukacyjny.  Laureatki i Laureaci konkursu o stypendium otrzymają pomoc finansową w wysokości 8 000 zł wypłacaną w transzach przez 10 miesięcy trwania Programu.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 491