banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj833
mod_vvisit_counterWczoraj7845
mod_vvisit_counterTydzień20530
mod_vvisit_counterZeszły tydzień49528
mod_vvisit_counterMiesiąc131860
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc152455
mod_vvisit_counterOd początku14356725

Aktualnie: gości 68, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 52.91.221.160
 , 
Dzisiaj: 20 Mar, 2019
perspektywy
Kurs prawa jazdy PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; poniedziałek, 04 marca 2019 14:20 ; Poprawiony: poniedziałek, 04 marca 2019 14:24

Kurs prawa jazdy

togar

Uczniowie uprawnieni do odbycia w tym roku szkolnego kursu prawa jazdy pierwsze zajęcia teoretyczne rozpoczynają 11 marca o godz. 16:00 w sali 21 w naszej szkole. Zachęcam uczniów do składania Profilu kierowcy, w pierwszej grupie są jeszcze wolne miejsca!!!

Ostateczna lista zakwalifikowanych uczniów do rozpoczęcia kursu 11 marca wywieszona zostanie przy planie lekcji w piątek 8 marca.


Agnieszka Słaboń - wicedyrektor

 
Regionalny Kongres Zawodowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; poniedziałek, 04 marca 2019 10:37

Regionalny Kongres Zawodowy

Szkoły branżowe i technika to dobry wybór !!!!

Regionalny Kongres Zawodowy W dniu 1 marca 2019r. w Dom Expo w Opolu odbył się pierwszy z szesnastu zaplanowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej - Regionalnych Kongresów Zawodowych, których ideą jest informowanie o zmianach w szkolnictwie branżowym i technicznym zaproponowanych przez MEN w znowelizowanym w ubiegłym roku prawie oświatowym. Najważniejszym przekazem płynącym z Kongresu jest zachęcenie uczniów kończących szkoły podstawowe i gimnazja oraz ich rodziców do wyboru szkoły branżowej czy technikum i przekonanie ich, że to dobra decyzja życiowa. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. parlamentarzyści, opolscy przedsiębiorcy, dyrektorzy i nauczyciele oraz uczniowie, którzy kształcą się na kierunkach technicznych. W Dom Expo można było podziwiać kilkanaście stoisk promocyjnych opolskich szkół. Nasze stoisko, obejrzała minister Anna Zalewska i rozmawiała z nami o potencjale zawodowym szkoły.

Elementem kongresu było także nagrodzenie pracodawców za współpracę z szkołami i promocję kształcenia zawodowego. Wśród wyróżnionych znalazła się firma Renault Vip Car z Opola reprezentowana przez prezesa Andrzeja Szmigla, która w roku 2009 objęła patronatem pracownię diagnostyki samochodowej Naszej szkoły. Warto wspomnieć, że firma Renault Vip Car otrzymała również w roku 2015 tytuł Partnera Edukacji Zawodowej od Prezydenta miasta Opola – Arkadiusza Wiśniewskiego.

 

Więcej…
 
Płynąć pod prąd PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; sobota, 02 marca 2019 13:41 ; Poprawiony: poniedziałek, 04 marca 2019 09:02

Płynąć pod prąd

herbertSzkoła Podstawowa nr 66 im. Zbigniewa Herberta we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Ojczyzna-Polszczyzna organizuje Ogólnopolski Konkurs Literacki "Płynąć pod prąd".

Celem konkursu jest ocalenie od zapomnienia losów ludzi nieznanych, zapomnianych bohaterów. Zgłaszanie udziału w konkursie wyłącznie za pośrednictwem strony konkursowej

 Na tej stronie znajdziecie wszystkie potrzebne informacje, m.in. regulamin konkursu, tryb zgłaszania i rejestracji uczestników oraz nadsyłania prac, kryteria oceniania.

Zachęcam do udziału wszystkich zainteresowanych, przed zgłoszeniem swojego udziału w konkursie proszę skonsultować się z nauczycielem języka polskiego.


Jadwiga Kulig

 
Międzynarodowe spotkanie w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; czwartek, 28 lutego 2019 11:48

Międzynarodowe spotkanie w naszej szkole

PING- PONG 26 lutego gościliśmy w naszej szkole studentów Uniwersytetu Opolskiego, którzy przyjechali do naszego miasta z różnych stron świata. Studenci z Rosji, Azerbejdżanu, Hiszpanii, Turcji, Malezji i Egiptu przeprowadzili zajęcia językowe oraz kulturowe. Na początku, każdy z gości opowiedział o sobie w swoim języku ojczystym, następie musieliśmy odgadnąć skąd pochodzą, jakie są ich zainteresowania, jaka jest ich ulubiona potrawa oraz jakie jest ich wykształcenie i wyznanie. Uczniowie mechaniczniaka stanęli na wysokości zadania i w wielu sytuacjach prawidłowo określili naszych gości, ale nie obyło się też bez małych i często zaskakujących pomyłek. Każdy ze studentów opowiedział nam także w języku angielskim o sobie, swoim kraju oraz tradycjach. Całe spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze. Było zabawnie, zaskakująco oraz międzynarodow.


Justyna Kendik-Gut

 
PING- PONG NIE PĘKŁ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; czwartek, 28 lutego 2019 11:10 ; Poprawiony: czwartek, 28 lutego 2019 11:13

PING- PONG NIE PĘKŁ!

PING- PONG Ani jeden! W zeszłym tygodniu ,w auli odbyły się Mistrzostwa ZSM w Tenisie Stołowym, zorganizowane przez Samorząd Uczniowski we współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego. W turnieju wzięło udział ponad 60 zawodników ,spośród których wyłoniono trzech zwycięzców. Uroczystego otwarcia, pełnego słów wsparcia dla zawodników, dokonał p.wicedyrektor Jan Front. Rozegrano wiele meczy, a najciekawsze i najbardziej zacięte- oczywiście-na końcu turnieju.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 378